USA wycofuje opiekę zdrowotną dla osób transpłciowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Administracja Donalda Trumpa wycofała opiekę zdrowotną dla osób transpłciowych, wprowadzoną w życie podczas kadencji Baracka Obamy. Uchwalone wówczas zasady zabraniały dostawcom usług zdrowotnych dyskryminowania pacjentów ze względu na ich tożsamość płciową.

W 2016 r. administracja Obamy wydała rozporządzenie, które zabraniało placówkom medycznym dyskryminacji pacjentów ze względu na ich tożsamość płciową. W piątek Departament Zdrowia i Usług Społecznych opublikował oświadczenie administracji Donalda Trumpa, w którym poinformowano o częściowej zmianie polityki, tak aby zwolnić podatników z "niepotrzebnych" kosztów regulacyjnych w wysokości 3,6 miliarda dolarów.

 

Zmianę, która może stanowić bodziec dla wielu pozwów sądowych, czeka 60-dniowy okres oczekiwania, zanim zostanie sfinalizowana. Dyrektor Biura Praw Obywatelskich, Roger Severino, zapowiedział, że agencja nadal będzie bronić praw obywateli na podstawie rasy, koloru skóry, pochodzenia narodowego, niepełnosprawności, wieku oraz płci.

 

W odpowiedzi na postanowienie administracji Trumpa, organizacja Human Rights Campaign zaalarmowała, że posunięcie "grozi osłabieniem kluczowych środków ochrony osób ze środowiska LGBTQ przed dyskryminacją". Należy zaznaczyć, że nie jest to pierwszy kontrowersyjny ruch prezydenta USA. Na początku tego roku Trump zakomunikował, że zabroni transseksualistom wstępu do wojska, odwracając tym samym postanowienia Baracka Obamy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Aloes

CZYTAM wasze komentarze

CZYTAM wasze komentarze ludzie i się zastanawiam - kto dał wam prawo do pogardzania innymi ludzmi którzy z definicji są inni=różni od nas, maja inne poglady i inny wyglad ale wciaz sa ludzmi. A niby tacy z was chrzescijanie! A piate przykazanie nie zabijaj! KAZDY POWINIEN miec dostep do godziwej opieki zdrowotnej i godnego życia! Inaczej będzie szerzyć się patologia a osoby bez opieki mogą zarażać tą nową 'lepszą' grupę społeczną. Czyżby zapowiedź powrotu do systemu klasowego? Oni tylko o tym marzą by 'upupić' większość społeczeństwa a samych siebie postawić ponad prawem, w klasie wyższej. Myślcie ludzie! Nie idźcie w populizm i upraszczanie rzeczywistości! Bo zrobią z nas muzeum - tak tak z przecieków wikileaks kiedyś taka nota z korespondecji wyciekła w której to była mowa o planie wdrożenia w polsce kościółkowego zaścianka i zrobienia z Polski muzeum! (to było pytanie prezydenta usa o kontynuacje tego planu do rzadu polskiego o ile dobrze pamietam).

Portret użytkownika minoduesp

Zawsze tak było ,że w danej

Zawsze tak było ,że w danej populacji zdarzały się osobniki o odmiennych skłonnościach (abstrachując od ich przyczyn) , tyle że to POWINNA być prywatna sprawa zainteresowanych (wolnoć tomku w swoim domku) . I gdybym miał na to wpływ to zabroniłbym jakichkolwiek manifestacji promujących wszelkie zboczenia . Jesteś odmieńcem to się z tym NIE obnoś ! - a jak nie to pałą po dupie i kopa na rozpęd ! Wystarczy włączyć telewizor - na co drugim kanale ..pedał .. A co do sedna sprawy to co lekarza obchodzi jakie kto ma "preferencje" ? Jak jest ubezpieczenie to się leczy człowieka i kropka. Za to zakres usług medycznych to już zupełnie inna kwestia.. 

Portret użytkownika inzynier magister

zboczeńcy są na szczytach

zboczeńcy są na szczytach władzy i chcą zrobić z całej społeczności Polaków zboczeńców albo niewolników którymi będą zarządzać zboki !

"Ulicami Gdańska przeszła manifestacja homoseksualistów i osób związanych z ruchem LGBT. W gronie uczestników znalazła się m.in. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Wśród transparentów, które niesiono w marszu były także te wyśmiewające katolików oraz profanujące wizerunek Matki Bożej.Po raz piąty homoseksualna manifestacja pojawiła się na ulicach Gdańska. Działacze ruchu LGBT maszerowali pod hasłem „Miłość może tylko łączyć”. Nie przeszkodziło im to jednak w próbie wyśmiewania wartości katolickich, a także świętych obrazów, w tym wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Replika obrazu z tęczową aureolą była niesiona przez jednego z uczestników. Homoseksualiści wykpiwali również inne wizerunki Matki Bożej, a także w wulgarny sposób nawiązywali do katolickiej procesji Bożego Ciała.W marszu homoseksualistów wzięła udział Aleksandra Dulkiewicz, nowa prezydent miasta, która zastąpiła na tym stanowisku tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, zamordowanego w styczniu tego roku. Organizatorzy manifestacji LGBT są zdania, że marsz był liczniejszy niż ubiegłoroczny i wzięło w nim udział około 5-6 tysięcy osób. W rzeczywistości oglądając relacje wideo z marszu można obiektywnie stwierdzić, że homomanifestacja zgromadziła około tysiąca osób."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Moim zdaniem właśnie o

Moim zdaniem właśnie o zabiegi związane ze zmianą płci chodzi. Pewności nie mamy żadnej, bo tekst jest co najmniej oględny.

Zdarzają się wśród ludzi przypadki androgynii i wówczas wszelkie zabiegi medyczne czy leczenie hormonalne również ingeruje w stan płci. Ciekawe, czy w takich przypadkach też problem wychodzi z koszyka ubezpieczeń?

Portret użytkownika A.d.a.m

Precz z żydami

Precz z żydami
"Bardzo dobrze wiecie, i wiedzą to równie dobrze głupi Amerykanie, że my kontrolujemy ich rząd, bez względu na to kto siedzi w Białym Domu. Sprawa jest taka, ja to wiem i wy to wiecie, że żaden amerykański prezydent nie może nas sprowokować, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia. Co oni (Amerykanie) mogą nam zrobić? To my kontrolujemy Kongres, media, rozrywkę i wszystko w Ameryce. W Ameryce możecie krytykować Boga, ale nie możecie krytykować Izraela."
Tzipora Menache, rzecznik izraelski (2009).

Skąd żydzi wyssali antypolonizm?

Rabin przyznaje się do ssania 25 000 tysięcy penisów,bo tyle było "radosnych okazji" jak sam to ujął, w trakcie żydowskich obrzędów-to pokazuje skalę tego zjawiska
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rabin-przyznaje-sie-do-ssania-25-tysiecy-niemowlecych-penisow-to-radosna-okazja-mowi-2015-11

Mam nadzieje że Iran wykończy tych Poyebów.
Niech zrzuca na nich atom,a jak nie mają atomu to przynajmniej napalm.

Strony

Skomentuj