Nowy prezydent Ukrainy chce porozumienia pokojowego z Rosją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraina ma nową władzę i wygląda na to, że obierze również nowy kurs polityczny. Poprzednia ekipa rządząca miała zdecydowanie antyrosyjskie nastawienie i liczyła, że na dłuższą metę uda się odbić Donbas, a nawet Krym. Jednak nowy prezydent, Wołodymyr Zełeński, zasygnalizował gotowość do wynegocjowania pokoju z Rosją.

 

Wybrany na prezydenta Ukrainy „żydowski komediant” chciałby nie tylko osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją w sprawie konfliktu zbrojnego w Donbasie, ale także zorganizować referendum, aby społeczeństwo mogło wypowiedzieć się na temat wypracowanego w przyszłości planu pokojowego. Informację w tej sprawie przekazał Andrij Bohdan, nowy szef Administracji Prezydenta, który jednocześnie jest prawnikiem oligarchy Ihora Kołomojskiego.

 

Porozumienie pokojowe miałoby zakończyć wojnę z Rosją. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził jednak, że Ukraina zmaga się z wojną domową i wcale nie jest w konflikcie zbrojnym z Rosją, ale powinna przestrzegać porozumienia mińskiego, rozwiązać swoje „wewnętrzne problemy” i znormalizować bilateralne stosunki.

Ta niejednoznaczna wypowiedź wskazuje, że przyszłe negocjacje mogą być bardzo trudne. Podczas gdy nowe władze Ukrainy zaczynają otwarcie mówić o rozmowach pokojowych, były prezydent Petro Poroszenko stwierdził, że organizowanie referendum w sprawie porozumienia z Rosją jest niczym kapitulacja i stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa.

 

Nie wiadomo, czy Kijów w ogóle odzyska kontrolę nad wschodnią Ukrainą, nie wspominając już o anektowanym Krymie, a także czego Rosja będzie chciała w zamian. Należy powiedzieć wprost, że Ukraina od kilku lat prowadziła wojnę z Rosją i przegrała ją. Nie wiadomo również, jaki kurs polityczny obierze Zełeński – czy będzie kontynuował wprowadzanie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO oraz czy faktycznie zbliży się do Rosji. A jeśli tak, to jakie będą przyszłe relacje Ukrainy z Polską?

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

ten kawalontek rosyjski który

ten kawalontek rosyjski który odzyskała Rosja powinien zostać uznany za rosyjski i po sprawie ! pokój i spokój ! postawić wysoki płot betonowy i ukraińcy mają gigantyczne państwo, tyle ziemi i bogactwa że mają na 100 lad oddawania tego bogactwa filantopom ! hehehehehe

Módlmy się do Maryi Dziewicy o pokój w Polsce !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj