Tysiące amerykańskich kobiet zamawia pigułki aborcyjne przez Internet

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Zgodnie z ujawnionymi danymi, 21 tysięcy amerykańskich kobiet zamówiło pigułki aborcyjne przez Internet w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Wyniki podkreślają rosnące trudności w dostępie do bezpiecznych aborcji.

Dane ujawnione przez dziennik The Guardian wskazują, że aż 21 tysięcy kobiet w USA zamówiło pigułki aborcyjne od października 2018 do marca 2019 r. Większość zamówień spłynęło ze stanów, w których obowiązuje rygorystyczna polityka antyaborcyjna. Klientki opisywały swoją desperację w związku z brakiem dostępu do niedrogich lokalnych zabiegów medycznych. Rebecca Gomperts, założycielka organizacji Aid Access, która dostarcza pigułki pocztą, przyznała, że zdesperowane kobiety pozbawione normalnych metod aborcji zrobią wszystko, by zakończyć ciążę.

 

W zeszłym tygodniu Alabama wprowadziła pierwszy niemal całkowity zaraz aborcji, a cztery inne stany umożliwiają usunięcie ciąży jedynie w pierwszych kilku tygodniach, gdy kobiety zwykle nie są jeszcze świadome swojej brzemienności. Teoretycznie aborcja jest legalna we wszystkich 50 stanach, lecz w praktyce pojawia się coraz więcej obostrzeń, które skutecznie mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Rebecca Gomperts od 2006 r. prowadzi działalność charytatywną, która umożliwia kobietom z krajów objętym zakazem aborcji przerywanie ciąży poprzez konsultacje internetowe. Pacjentkom przypisywane są tabletki, które w ciągu pierwszych 10 tygodni eliminują płód. Pigułki są wysyłane do kobiet z apteki w Indiach. Trzy czwarte amerykańskich wniosków pochodziło ze stanów, które wprowadziły surowe przepisy antyaborcyjne, takich jak Alabama, Georgia czy Mississippi. W niektórych stanach przepisy antyaborcyjne doprowadziły do zamknięcia większości klinik.

 

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) opublikowała ostrzeżenie, w którym stwierdza, że Aid Access narusza federalne prawo, sprzedając "niezatwierdzone leki niewiadomego pochodzenia".

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Trzeba wiedzieć i mieć

Trzeba wiedzieć i mieć świadomość że ten inny gatunek zwany kobietami w prostej linii pochodzi od szatana itp na początku tą tzw planetę zasiedlali bogowie rasy męskiej  doputy tak było nie było wojen i mordowania ...szatan wprowadził  sprytny zabieg zwany aktem porządania ..w skrucie chciwość  i od tego momentu poprzez swój produkt i siłę przyciągania jej lendzwi obwołał się panem i oświeconym władcą ,.jedyną i racjonalna droga  dalszego rozwoju " ludzkości"jest jednopłuciowość..bóg na wielowymiarowe salony szatańskiego produktu nie wpuści ,..a i sam szatan poza tymi leńdzwiami żadnego rozwoju w zwierzyńcu nie oferuje. 

 

 

Portret użytkownika kike

Extra nius!

Extra nius!

Będzie mniej tych przygłupów i bandytów.Niech wpieprzają te pigułki jak witaminki!!

Głosuj przeciw
-5
Portret użytkownika MIZANTROP 88

Nie od dziś wiadomo że babuny

Nie od dziś wiadomo że babuny są wykorzystywane po to żeby były przedmiotem bluźnierczych rewolucji przeciwko ładowi społecznemu i moralnemu. Jedyną droga dla nich to chyba islam, gdzie będą zmuszane do posłuszeństwa i moralności skoro z dobrej woli nie chcą, jak to chrześciaństwo uczy. Epoka "wściekłych macic" naciera. Mają prawa wyborcze, więc są do dyspozycji wszelakiego złodziejstwa i lawiranctwa politycznego. 

GDYBY SIĘ TAK MÓC COFNĄĆ DO CZASÓW BIBLIJNYCH I Z ŻEBRA ADAMA WYSZEDŁ KTOŚ KTO MA ROZUMU WIĘCEJ NIŻ CYCKÓW I CZTERECH LITER. NAWET JAKBYŁBY DRUGI RODZAJ FACETA TO ŚWIAT ZGDONIEJSZY BY BYŁ, A KOBIETA BYŁABY EFEKTEM MANDELI "CHYBA COŚ BYŁO W MOJEJ PAMIĘCI, ALE NIY MA". LUDZIE BY SIE ROZMNAŻALI I NIE BYŁOBY RYZYKA ZŁAMANIA 6 PRZYKAZANIA I CHŁOPY ŻYŁYBY ZE SOBĄ JAK GITY KOLEDZY A DZIECI BY POWSTAWAŁY W INNY SPOSÓB NP... Z ROŚLIN, CZY W WYNIKU POŁĄCZENIA SIE DANYCH ORGANIZMÓW.
 

PS. jedyna droga żeby przetrwać ten grzeszny świat to celibat. Nie propaguje tym wpisem gejostwa, bo by kopulacji międzyludzkiej nie było w mojej wizji świata. Ruchy pro aborcyjne i pro feministyczne zawsze miały związki z komunizmem. Więc gdyby nie kobiety, nie byłoby komunizmu heheh :D 

Portret użytkownika Woman.Brain.Abortion

Jest jeszcze jedno lekarstwo

Jest jeszcze jedno lekarstwo na takie ohydne szmatławce: Panowie nie dymać szmat niech sobie ogórki wsadzają i sprawa załatwiona ! Smile Takiej głupiej baby starzy nie wyskrobali, a ona i owszem zabija swoje dziecko! Umysłowa degręgolada narasta w postępie geometrycznym, a ohyda tej zbrodni jest ciężka do ogarnięcia....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie opowiadaj bajek... to

nie opowiadaj bajek... to zwierzęce instynkty w nich się budzą pożądania i tyle... Jak nie wyskrobią, to porzucają jak świnie.Nie wszystkie oczywiście, ale powiedziałbym większość z tych co poddają się aborcji to nawet nie suki są, tylko świnie. Dobre jest u nich jedynie to, że jak świnie swoich płodów nie zjadają...

Skomentuj