Tysiące amerykańskich kobiet zamawia pigułki aborcyjne przez Internet

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Zgodnie z ujawnionymi danymi, 21 tysięcy amerykańskich kobiet zamówiło pigułki aborcyjne przez Internet w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Wyniki podkreślają rosnące trudności w dostępie do bezpiecznych aborcji.

Dane ujawnione przez dziennik The Guardian wskazują, że aż 21 tysięcy kobiet w USA zamówiło pigułki aborcyjne od października 2018 do marca 2019 r. Większość zamówień spłynęło ze stanów, w których obowiązuje rygorystyczna polityka antyaborcyjna. Klientki opisywały swoją desperację w związku z brakiem dostępu do niedrogich lokalnych zabiegów medycznych. Rebecca Gomperts, założycielka organizacji Aid Access, która dostarcza pigułki pocztą, przyznała, że zdesperowane kobiety pozbawione normalnych metod aborcji zrobią wszystko, by zakończyć ciążę.

 

W zeszłym tygodniu Alabama wprowadziła pierwszy niemal całkowity zaraz aborcji, a cztery inne stany umożliwiają usunięcie ciąży jedynie w pierwszych kilku tygodniach, gdy kobiety zwykle nie są jeszcze świadome swojej brzemienności. Teoretycznie aborcja jest legalna we wszystkich 50 stanach, lecz w praktyce pojawia się coraz więcej obostrzeń, które skutecznie mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Rebecca Gomperts od 2006 r. prowadzi działalność charytatywną, która umożliwia kobietom z krajów objętym zakazem aborcji przerywanie ciąży poprzez konsultacje internetowe. Pacjentkom przypisywane są tabletki, które w ciągu pierwszych 10 tygodni eliminują płód. Pigułki są wysyłane do kobiet z apteki w Indiach. Trzy czwarte amerykańskich wniosków pochodziło ze stanów, które wprowadziły surowe przepisy antyaborcyjne, takich jak Alabama, Georgia czy Mississippi. W niektórych stanach przepisy antyaborcyjne doprowadziły do zamknięcia większości klinik.

 

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) opublikowała ostrzeżenie, w którym stwierdza, że Aid Access narusza federalne prawo, sprzedając "niezatwierdzone leki niewiadomego pochodzenia".

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie opowiadaj bajek... to

nie opowiadaj bajek... to zwierzęce instynkty w nich się budzą pożądania i tyle... Jak nie wyskrobią, to porzucają jak świnie.Nie wszystkie oczywiście, ale powiedziałbym większość z tych co poddają się aborcji to nawet nie suki są, tylko świnie. Dobre jest u nich jedynie to, że jak świnie swoich płodów nie zjadają...

Strony

Skomentuj