Ponad połowa Amerykanów chce zakazać nauki cyfr arabskich

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Cyfry arabskie są stosowane współcześnie niemal na całym świecie i służą do zapisywania liczb. Posługujemy się nimi w życiu codziennym – zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Zachodu. Tymczasem ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych ujawnia, że Amerykanie w większości nie chcą, aby tamtejsze szkoły nauczały cyfr arabskich.

 

Sondaż przeprowadzony przez firmę Civic Science ujawnił, że 56% ankietowanych nie popiera nauki cyfr arabskich w szkołach i chce ich wycofania z systemu edukacyjnego. Z kolei tylko 29% uznaje, że nauka cyfr arabskich jest właściwa, a 15% nie ma zadania w tym temacie.

John Dick, dyrektor generalny Civic Science wyjaśnił, że ankieta została przeprowadzona w taki sposób, aby ujawnić uprzedzenia wśród osób, które nie zrozumiały pytania. Okazało się, że większość Amerykanów nie wiedziała nawet, czym właściwie są cyfry arabskie, ale najwyraźniej nie przeszkodziło to w podaniu impulsywnej odpowiedzi, opartej na przekonaniach.

 

Ankieta ta zdaje się wskazywać na niski poziom wiedzy sporej części Amerykanów, ale też na uprzedzenia, które mogą wynikać z trwającego od co najmniej kilku lat kryzysu migracyjnego, a także z islamskiego terroryzmu, zamachów terrorystycznych, powstania tzw. Państwa Islamskiego oraz wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Warto dodać, że podobna ankieta została przeprowadzona swego czasu w Polsce i przyniosła zbliżone rezultaty.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Avonal

Nie rozumiem o co Wam chodzi,

Nie rozumiem o co Wam chodzi, przecież mamy demokrację. W związku z tym na podstawie takiej ankiety trzeba by było NATYCHMIAST wykonać wolę ludu. Mamy przecież XXI wiek, jesteśmy w Europie i chcemy praworządności. 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika 3plabc

Durnie jakich mało, wielki

Durnie jakich mało, wielki kraj, ale małe rozumki... zresztą kto by przy zdrowych zmysłach wybrał takiego pajaca jak Trump... Wracając do tematu... to niech liczą kreseczkami jak u rzymian, albo muszelki czy kamyczki jak jaskiniowcy.... hehehe.

Portret użytkownika inzynier magister

Na zachodzie to jest istne

Na zachodzie to jest istne eldorado dla pedofilii, a u nas na szczęści będziemy ścigać zboków ! "– Zdecydowaliśmy o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.Działania komisji, jak zapowiedział premier, obejmą środowiska duchowne, artystyczne, nauczycielskie oraz te, „gdzie jest zwłaszcza styczność z dziećmi”. – Wszystkie przypadki pedofilii trzeba wypalić żelazem, wypalić je bardzo jednoznacznie i nie może być żadnej taryfy ulgowej dla kogokolwiek – podkreślił. Dodał, że oprócz walki z pedofilią komisja zajmie się również „wszelkimi przypadkami tuszowania” tego typu spraw.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Ciekawe, że komisja swym

Ciekawe, że komisja swym zasięgiem nie ogarnie polityków, biznesmanów i ludzi showbiznesu..

Pizzagate chyba tego tyczyła.. znowu działania pozorne, przedwyborcze Sad

Gdyby chcieli zająć się sprawą na poważnie, zaczęli by od adopcji zagranicznych, oraz rodzin zatępczych..

Teraz to siatka pedofilska będzie miałam się dobrze, a będą mnie ścigać jak na basenie klepnę syna w pośladek, gdy będzie ociągał się z wyjściem z basenu po drabince.. tak to widzę :(((

P.S.

jeśli ktokolwiek tknie moje dziecko, zabiję go!, jesli sędzia za to zasądzi wyrok; też zginie!!

Jeśli prawo i sprawiedliwość nie idą w parze, czyń sprawiedliwie nie patrząc na prawo. 

Ten cały aparat represji wsadzi mnie do psychuszki.. stworzą terrorystę, samotnego wilka.. i mamy odpowiedź skąd biorą się zdesperowani zabójcy, tworzy ich system. Gdyby Naród był suwerenem, politycy odpowiadali głową za swe słowa, a media nie kłamały, to by starczyło przywrócić instytucję kata, kilka głów by poleciało, a reszta by ze strachu zrozumiała.. nie kłam, nie kradnij, jesteś politykiem; nie włądcą, a poddanym(pracownikiem zatrudnionym na kontrakt) Narodu. Wszystko by wróciło do normy.. niestety żyjemy w świecie, gdzię sąd uważa, że w kampanii wyborczej można kłamać i nie spełniać tego co mówi się..

 

Mniejsza z tym, wk..łem się znowu bez owocnie.. poszczekałem, ponażekałem,jak to w blogosferze, bez przełożenia na jakąkolwiek zmianę :(((((((((((((

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika minoduesp

Ubolewam nad światem w którym

Ubolewam nad światem w którym kształcenie obywateli zastąpiono "edukacją taśmową" (!) ,której jedynym celem jest produkcja ćwierć-inteligentnych MAS konsumpcyjnych z wbudowanym ogranicznikiem zabraniajacym zdobywania rzetelnej wiedzy i broniących systemu ,który ich stworzył.. To prosta droga do IDIOKRACJI ! Jesteśmy zgubieni , othłań czeka.

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Koleżanko, to, że ktoś

Koleżanko

To, że ktoś zamulił nie musi być koniecznie (jak to wy nazywacie wyrazem zapożyczonym z j. hiszpańskiego) "zdebilizowacony" (co tak naprawdę oznacza "słabszy").

To jest zdebilizowacenie:

https://www.rt.com/uk/459833-hadrians-wall-got-collapse/

No i wiara w solidarność też.

Szkoda, że Polacy nie mają nawet własnych wyzwisk w celu upodlenia drugiej osoby, a przeto w tym są najlepsi w Europie.

Gdyby nasz naród był taki mądry, nie rządziliby nami sami Żydzi i nie bylibyśmy przydupasami USA. Ale fakt, zna genezę (nawet nie jest jasne, czy prawdziwą) powstania standardu cyfr używanych przez większą część świata, a może i matematyki na świecie.

Przykre jednak, że nie rządzi nawet własnym państwem.

Portret użytkownika Medium

 Gorzej, gdy zamulenie

 Gorzej, gdy zamulenie wchodzi w krew całemu społeczeństwu. To bardzo niebezpieczny stan.

 Ale fakt, zna genezę (nawet nie jest jasne, czy prawdziwą) powstania standardu cyfr używanych przez większą część świata, a może i matematyki na świecie.

A może nauczyciele matematyki zapomnieli wspomnieć genezę używanych w świecie liczb lub nie ma tego w dzisiejszym zamerykanizowanym programie szkół? Poprzedni nauczycieli byli źli, bo komunistyczni Wink

Otóż Rzymianie posługiwali się cyframi rzymskimi, gdy w tym czasie na słowiańskich terenach stosowane mniej więcej takie cyfry słowiańskie:

 

Arabowie zaś stworzyli system dziesiętny ze swoimi znakami (cyframi), który rozpowszechnił się na cały świat.

BTW: Podobno Atlanci byli sześciopalcy i u nich stosowano system dwunastkowy.

Portret użytkownika hyh Swarozyd

Kopa jajek czyli 60  , tuzin

Kopa jajek czyli 60  , tuzin czyli 12 sztuk ... ten system stosowali jeszcze po 1945 roku ...

zaawansowana cywilizacja stosuje system 16 tkowy m in . piktogramy , piramidy i wyzsza matematyka.

 

Arabowie wymyslili tylko nieskonczonosc.. genialna wersja niekonczacego sie Wszechswiata.

System cyfr byl byc moze kalka innych ludow... wczesniejszych ale i tak jest dobry na dzisiejsze komputery...

 

Strony

Skomentuj