Ambasador Izraela przy ONZ uważa, że Biblia daje im prawo do okupowania Palestyny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ambasador Izraela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Danny Danon, stwierdził, że Jerozolima ma pełne prawo do okupowania wszystkich ziem Palestyny, w tym Zachodniego Brzegu, ponieważ tak stanowi Biblia.

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ Danon zacytował fragment Starego Testamentu, gdy Bóg zawarł przymierze z Abrahamem i przekazał ziemię ludowi Izraela:

Biblia przedstawia spójny obraz. Cała historia ludu Izraela, począwszy od Księgi Rodzaju, przez przyjęcie Tory na górze Synaj, aż po realizację Bożego przymierza w Ziemi Świętej, wskazuje, że nasze dziedzictwo zaczyna się właśnie na tych terenach. 

Ambasador jest przekonany, że Pismo Święte daje im prawo do zajmowania ziemi Palestyńczyków, nie zważając na definicję okupacji, przedstawianą przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Izrael jako państwo w obecnym stanie istnieje od 1948 roku, gdy syjonistyczna milicja rozpoczęła proces czystek etnicznych, mordując rdzennych mieszkańców palestyńskich miast i wiosek pod pretekstem bycia "ludem wybranym przez Boga".

Syjonizm rozwinął się jako ruch kolonialny, a jego początki sięgają końca XIX wieku. Ideologia syjonistów zakłada kolonizację Palestyny i zgromadzenie wszystkich Żydów na jednym terytorium, które ich zdaniem zostało im przyznane przez Boga. Całkowicie zignorowano fakt, że Palestyna była już zaludniona. Wola Boga jest dla syjonistów najwyższym prawem, stojącym ponad wszelkimi innymi wartościami. Niestety boskie intencje mogą być mylnie interpretowane przez fanatyków religijnych, próbujących uzasadnić swoje własne ideologie niebiańskimi przykazaniami.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Ma pojawić się 1000 lat przed

Ma pojawić się 1000 lat przed końcem, bo przecież ma zapanować na Ziemi tysiącletnie królestwo Jezusa. Czyli być powinien około roku 2797. Niemniej nie wiemy ile ma trwać koniec - jeśli jakieś 777 lat to może pojawić się niebawem.

Portret użytkownika osa

Niestety, ale zawsze jak

Niestety, ale zawsze jak jakiś naród obwoła się wybrańcem, a nawet tylko lepszym, to kończy się to bardzo źle dla jego sąsiadów. Ale i w mniejszej skali widać efekty, jak jakaś grupa społeczna obwoła się lepszą od innych...

Portret użytkownika Sędzia dred.

Jak sobie napiszę swoja

Jak sobie napiszę swoja biblie to tez bede mial prawo do jakiś ziem ,? Bo moj  jakiś Bóg   da mi jakieś prawa ?  No kurwa  te pasorzyt na kuli ziemskiej gdzie oni byli jak jakiś bog dawal muzgii  normalnym  czlowieka.

 

Strony

Skomentuj