Naczelny rosyjski rabin uważa, że stosunki na linii Izrael-Rosja nigdy nie były lepsze niż teraz

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naczelny rabin Rosji przyznał, że stosunki izraelsko-rosyjskie osiągnęły bezprecedensowy w historii poziom. Rabin stwierdził, że oba kraje znacznie zacieśniły więzi, ponieważ są odrzucane przez społeczność międzynarodową.

W rozmowie z The Times of Israel naczelny rosyjski rabin, Berel Lazar, przyznał, że więzi Rosji z Izraelem nigdy nie były tak bliskie jak obecnie:

Nie ma wątpliwości, że jeszcze 25 lat temu nasze stosunki nadal były bardzo chłodne. Izrael był w Rosji tematem tabu. Kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o wizycie rosyjskiego prezydenta w Izraelu. Nikt nie myślał, że to będzie możliwe.

Lazar uważa, że poprawiające się więzi między Moskwą a Jerozolimą można częściowo przypisać wspólnemu doświadczeniu terroryzmu oraz wspólnym celom kulturalnym i gospodarczym.

Dzisiaj Rosja jest krytykowana przez dużą część świata. Izrael znalazł się w mniej więcej podobnej sytuacji, dlatego oba państwa znalazły w tym drugim partnera. Niektóre państwa czują się policjantami świata i lubią mówić innym, co mają robić. Myślę, że nadszedł czas, aby światowi przywódcy usiedli przy stole i zrozumieli, że wszyscy jesteśmy równi. Nie powinno być odmiennych standardów dla różnych krajów. Nie można oczekiwać od Rosji czy Izraela więcej niż od jakiegokolwiek innego kraju.

Izrael nie wkłada wszystkich jaj do jednego koszyka. Nie polegamy tylko na Ameryce. Jest wiele innych krajów na świecie. Rosja jest jednym z nich, a my chcemy budować relacje z jak największą liczbą państw. W ostatnich latach Izrael był znacznie bliżej USA, ale wtedy Ameryka nas słuchała. Dziś Stany Zjednoczone nas ignorują, dlatego mamy pełne prawo, aby znaleźć następnych przyjaciół i sojuszników, takich jak Rosja.

Warto zaznaczyć, że Lazar należy do bliskiego otoczenia Władimira Putina i często bywa krytykowany za zbyt bezkrytyczne podejście wobec polityki Kremla. Rabin postrzega prezydenta Rosji jako sojusznika w walce z antysemityzmem.

Wystarczy porównać prasę w Rosji i w Europie, aby zobaczyć różnicę, jeśli chodzi o poziom antysemityzmu. Prezydent Putin jest naprawdę zaangażowany w to, co dzieje się w społeczności żydowskiej.

Lazar zdaje sobie sprawę z faktu, że Rosja często głosuje przeciwko Izraelowi na forach międzynarodowych i sprzedaje broń wrogom Izraela, lecz nadal uważa, że Moskwa w razie niebezpieczeństwa priorytetowo pomoże bronić Jerozolimy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

 AMR, już tyle dni apeluję do

 AMR, już tyle dni apeluję do Ciebie - przestań się alkocholizować tanią czeską wódą!  

Putin ma czysto słowiańskie cechy, z lekkimi naleciałościami mongolskimi w 4-tym pokoleniu

 AMR, co to jest za bełkot?... Sam widzisz co z Ciebie robi picie taniej czeskiej wódy... wylizałeś farbę z portretu Putina i w pijackiej wizji, "zbadałeś" antropologicznie jego czaszkę do czwartego pokolenia... AMR, przestań pić tę tanią czeską wódę! AMR, Masz już swoje lata - W Twoim wieku, robią już ludzi "na wnuczka"... AMR,  dbaj o swoje zdrowie...

Portret użytkownika baca

kto jak kto ale ty kangurku

kto jak kto ale ty kangurku chyba wiesz że Putin jest w epoce fotoszopa jeżdżacy na niedźwiedziu, na orle a nawet na rekinie...

zrobić więc Putina z mycką to żadna sztuka, ba dziś są już w sieci filmy na których obama klnie jak szewc bo mu ruchy ust i jego głos zgrabnie podłozyli, prawdziwa sztuka dziś to wyjaśnić logicznie dlaczego taki hejt panuje na Rosję? no dlaczego kangurku, hę?

no dlaczego kangurku, skoro zydownia zawsze skamlała za bolszewizmem i tęsknie spoglądała na Rosję i korzystając z jej parasola niszczyła nasz Naród? skąd ta nagła nienawiść do Rosji odkąd jest ona pod... rządami Putina?

powiem ci... bo na propozycję Makreli na temat kolejnego rozbioru Polski Putin zgasił sukę mówiąc... "wy już i tak za daleko doszliście bo aż pod Berlin"- bo Putin w odróżnieniu od ciebie doskonale wie jak i dokąd dotarł holokaust Słowian i do kolejnego nie dopusci...

chyba nie jesteś tak do końca tępy żeby łykać fotoszopki bo nikt tyle fotoszopek nie wstawił ani memów co.... ty....

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika sceptyyk

 

 

no to pokaż Putina w jarmułce

 AMR, nie przemęczaj Kangura... :)  Pewnie znowu jesteś na bani po taniej czeskiej wódzie i sam nie potrafisz wyszukać...  :)  Ok. Pomogę Ci - poznaj nakrycie sagana, tego któremu od tylu lat ciągniesz lachę na necie...  :)                                                      https://youtu.be/V0a5LvQcjBA                                                                                        

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

takiś inteligentny a takiś

takiś inteligentny a takiś naiwny i można Tobą manipulowac jak sie chce, jeśli jest to zgodne z ogólnym trendem poprawności.... chrzesciajńskiej. Te wszystkie osły, co pomawiaja mnie o miłośc do Putina., to same chrzescijanskie zasrańce... Oni wiedzą lepiej, bo z ambon leci rusofobiczna propaganda... A co mówi kościół, to nalezy sobie tym tyłek podetrzeć po porannym sraniu...

 Tak, że z chrześcijanskimi sloganami na wargach naród pójdzie w niwecz i ulegnie chrześcijanskiej zagładzie jak to sie cyklicznie odbywa. Wskaż mi Waść, kiedy to kościół wzniósł nas na niepodległość. Durny naród zawsze w dupe miłosiernie dostanie kopa...

Nie mogę pojąć, jak mozna chrześcijanstwo uważać za polską religię narodową, przecież podstawą tej zasranej religii są te same korzenie co judaizm! Barany, głupcy i galaretowate umysły!! Wyklinacie na żydów, a są oni ojcami waszej gównianej religii. Czyli jesteście ojcobójcami konsekwentnie rzecz biorąc!!

Strony

Skomentuj