Edward Snowden poprosił o azyl w kilkunastu krajach, w tym w Polsce

Kategorie: 

Jak podaje serwis Wikileaks, Edward Snowden poprosił o azyl polityczny w kilkunastu krajach świata w tym w Polsce. Nasz MSZ potwierdził, że otrzymano faks w tej sprawie, ale rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marcin Bosacki, z ironicznym uśmieszkiem skwitował to stwierdzeniem, że nie wiadomo, kto wysłał ten dokument, ale faktycznie podpisany jest przez Snowdena.

 

Dziwnych czasów dożyliśmy. Amerykanin wskazujący na totalną inwigilację prowadzoną przez jego rząd musi szukać schronienia w Moskwie. Prosi on o azyl w 21 krajach, w tym i naszym. To bardzo dziwne, że ktoś wpadł na pomysł, aby prosić o schronienie w Polsce. Wiadomo przecież, że nasz kraj nie jest w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa, a Snowden mógłby wręcz skończyć tragicznie na przykład w jakimś tajnym więzieniu CIA na Mazurach, z których istnienia tak kiedyś rechotała cała rzekomo inteligentna część naszego narodu.

 

Pan Bosacki nie musi się wyzłośliwiać nad wnioskiem Amerykanina, bo poprosił też o azyl w normalniejszych krajach jak Austria czy Norwegia. Nie mają one tak serwilistycznych stosunków dyplomatycznych z USA jak Polska. Biorąc pod uwagę fakt, że istnieje realne ryzyko przechwycenia samolotu pasażerskiego, którym Edward Snowden miałby przedostać się do Ameryki Południowej istnieje coraz większa szansa, że przynajmniej na razie nie opuści on Rosji.

 

Władimir Putin powiedział wczoraj, że "obywatel Snowden nie wybrał jeszcze kraju docelowego". Stwierdził też, że nie jest on agentem służb rosyjskich i nigdy nim nie będzie. Oświadczył też, że może on pozostawać na terenie Rosji o ile „przestanie zdradzać amerykańskie sekrety”. Ciekawe co jeszcze może zostać ujawnione, ale sprawa musi być poważna, a biorąc pod uwagę praktykę zabijania własnych obywateli, jaką stosuje za pomocą dronów aktualny prezydent Obama z pewnością Edward Snowden najbezpieczniejszy będzie właśnie w Rosji, bo tam USA nie odważy się dokonać napaści i pogwałcenia przestrzeni powietrznej tego kraju.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nostra Damus

@DEV   masz

@DEV
 
masz rację. 
Przedstawienie jeszcze się nie skończyło. Facet nie pracuje sam i nie dokończył jeszcze swojej roboty. Myślę że czakają nas jeszce niespodzianki.
Snowden posiada informacje, których nie może ujawnić będąc w Rosji, dlatego próby jej opuszczenia. Te informacje będą piorunujące dla USraela, dlatego ta zakrojona na cały świat akcja by go schwytać. Noie zawachano się nawet uprowadzić samolotu (tak to trzeba nazwać) z prezydentam Boliwii, by schwytać Snowdena. 
Boliwia zarzuciła oficjalnie Unii o nielegalne ograniczenie swobody Prezydenta Boliwii - co będzie miało konsekwencje. Strach przed nowinkami Snowdena musi być naprawdę wielki.
Władze Austrii nie przeszukały samolotu Prezydenta, bo brak było oficjalnego nakazu przeszukiwania - to mogłoby doprowadzić do poważnego konfliktu. Nie ma dowodów na to, że w samolocie znajdował się Snowden, ale i nie ma dowodu na to, że go tam nie było. 
Myślę że Snowden ma zabezpieczone tyły lub będzie je wkrótce miał. Akcja była przygotowywana kilka lat - USA ma wystarczająco wielu wrogów, którzy z chęcią przyjmą faceta do siebie.
Snowden celowo wystosował prośby o udzielenie azylu do krajów, które są pieskami Waszyngtonu, aby ludziom to uzmysłowić i wywołać w tych krajach polityczne zamieszanie. To mu się udało.
Oto pieski Waszyngtonu (wiemy to i bez tego incydentu, ale teraz mamy czarno na białym, i o to równierz chodziło Snowdenowi):
Włochy, Portugalia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Anglia. Te kraje odmówiły Snowdenowi azylu, lub przelotu samolotu z Prezydentem Boliwii nad swoim krajem.
 
USrael, kiedyś szczycący się walką o Prawa Człowieka, sam stał się prześladowcą i wrogiem wolności.
Obama, który znajduje się w podróży po Afryce, i który wychwala Nelsona Mandelę zapomniał dodać, że to CIA pomogło schwytać Mandelę i wsadzić go do lochu.
Kiedyć miałem inne zdanie o Obamie. Dziś jest dla mnie zerem.
 
Pozdrawiam

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

Tutaj prawdziwe swoje oblicze

Tutaj prawdziwe swoje oblicze pokazał niejaki Obama. To on jest zdrajcą Praw Człowieka. 
Wstyd i hańba wszystkim krajom, które odmówiły azylu Snowdenowi;  człowiekowi, który otworzył wszystkim oczy, poświęcając na ten cel swoje prywatne życie.
 
Nagroda Nobla dla Snowdena!
 
Pozdrawiam

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika devoratus

Spokojnie.   Jeśli Snowden

Spokojnie.
 
Jeśli Snowden był istotnie "agentem" - to musiałby wiedzieć o tym, na co się naraża publikując takie informacje i zdążyłby zadbać o własne bezpieczeństwo zamiast robić taki cyrk i szukać azylu w ostatniej chwili.
 
Moim zdaniem mamy tu do czynienia z jakimś przedstawieniem - nie wiadomo tylko kto steruje kukiełkami i jakie zakończenie przewidział reżyser...

 

 

Portret użytkownika tygrys

Masakra co to za cyrk. Usa

Masakra co to za cyrk. Usa obawia się kolegi, straszą inne państwa aby go nie przyjmowali bo inaczej ..... Sami wiecie.Rosja przecież mówiła że może on u nich mieszkać bez problemu. No teraz szuka innego kraju. Czyżby Usa miała jakieś plany co do tych państw ? ( albo już to zrobili) Dlaczego on musi wyjechać z rosji ? Jak zwykle więcej pytań niż odpowiedzi.

Portret użytkownika Piotrek

A czy nikomu do głowy nie

A czy nikomu do głowy nie przychodzi, że te rewelacje Snowdena to nie jest tylko przypadek? Może to jest jakiś test na społeczeństwach, czy totalnie zwisa im ta inwigilacja, czy się tym cokolwiek przejmują? Może władający tą planetą chcą sprawdzić, czy można spokojnie wstąpić na nowy poziom inwigilacji, widząc że nikogo nic już nie rusza?

Portret użytkownika Hathor

Każdy boi się

Każdy boi się przyjąć Snowdena, bo każdy boi się US, Hong Kong dostał małe ostrzeżenie: obniżenie ratingu dla tamtejszych banków.  Dla każdego, kto ugości Snowdena, US nie będzie przebierać w środkach. Jak nie teror ekonomiczny (tu US jest mistrzem na tym polu), to zgrabna akcja CIA albo innej agencji wywiadu wojskowego (np. z użyciem dronu) na terenie danego kraju, lub atak skierowany na serwery rządowe.  Wydawć by się mogło, że Rosja mogłaby być tu wyjątkiem, ale czy Snowden nie stał się czasami niewygodny i dla Niedźwiadka? 

Portret użytkownika dora

Myślę ,że nie potrzebujemy

Myślę ,że nie potrzebujemy wcale żadnego Pana Snowdena ,aby wiedzieć ,że USA wszędzie swą łapę pcha!Inwigilacja,też mi coś!Nic nowego przecież się nie wydarzyło.Pytanie :Czy Snowden musiał zacząć mówić byśmy wiedzieli?

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem