Klimatolodzy biją na alarm. Stężenie CO2 w atmosferze jest najwyższe w historii!

Kategorie: 

Źródło: NASA

Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej osiągnęło niezwykle wysoki poziom – 415 cząsteczek na milion cząsteczek powietrza. Eksperci twierdzą, że wynik ten jest najwyższy w historii ludzkości. Pomiaru dokonano na Hawajach.

Na podstawie danych z Scripps Institution of Oceanography ustalono, że rekordowy poziom odczytu CO2 wykonany przez Obserwatorium Mauna Loa na Hawajach jest najwyższy w historii. Scripps to placówka badawcza Narodowej Agencji Oceanicznej i Atmosferycznej Stanów Zjednoczonych.

 

Poziom stężenia dwutlenku węgla zarejestrowany 12 maja jest znacznie wyższy niż jakikolwiek poziom biorąc pod uwagę dostępne dane, włączając okres rewolucji przemysłowej, gdzie najwyższy zarejestrowany poziom CO2 wynosił 300 ppm.

 

Obserwatorium Mauna Loa rejestruje poziom dwutlenku węgla od 1958 r. Badaniami zajmują się Ralph Keeling oraz jego ojciec, Charles David Keeling. Praca obu naukowców pozwoliła na stworzenie Krzywej Keelinga, graficznego wskaźnika akumulacji CO2.

Na początku istnienia obserwatorium ilość dwutlenku węgla utrzymywała się na jednolitym poziomie i wzrosła znacząco dopiero po 16 latach. W maju 2018 r. stężenie CO2 osiągnęło niebezpieczny poziom 410 ppm. Po niespełna roku, w kwietniu 2019 r., średnie stężenie dwutlenku węgla w atmosferze wynosiło 410,31 ppm w oparciu o pomiary krzywej Keelinga.

 

Keeling powiedział, że średnia stopa wzrostu pozostaje na wysokim poziomie i jest o wiele większa, niż w zeszłym roku.

Dwutlenek węgla jest niewidzialnym, bezwonnym i bezbarwnym gazem cieplarnianym. Jest to najbardziej powszechny spośród wszystkich gazów cieplarnianych generowanych przez spalanie paliw kopalnych. Zmiany klimatu spowodowane rosnącą emisją dwutlenku spowodowały, że obecnie 1 milion gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Dwutlenek węgla odpowiada za 63% ocieplenia atmosfery przypisywanego gazom cieplarnianym.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika Janusz12

O jejku pomiarowac w obszarze

O jejku pomiarowac w obszarze 9 wulkanów to rzeczywiście już nie wiedzą jak zbierać pieniądze.

Pomiar w kraterze bezpośrednio robili czy na brzegu morza?

Jak ten internet szybko działa normalnie to musiał bym ze 3 książki przeczytać a tu pyk 9 wulkanów!

 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nie ma co się śmiać, "oni" to

Nie ma co się śmiać, "oni" to właśnie tak robią. Tak samo badania opinii publicznej są robione w klubach gejowskich albo pod placówką MOPS. Naukowcy robią tak samo. Potem mogą opluwać się do grobowej deski twierdząc że wyniki są rzetelne i była ślepa próba etc.Teraz niedawno pewna żydówka robiła doktorat o kolaboracji żydów z hitlerowcami i dwaj żydowscy profesorowie ją tak skutecznie uwalili, że jeszcze pracę straciła. Poszła żebrać do gojów o pomoc... Przykładem niech będzie wyższa matematyka żydowska, ile jest 2*6=? wcale nie 12 bo 8 jak kupujesz a 16 jak sprzedajesz. Tak samo myślą profesor Icek wraz z profesorem Szlomo. Wmawiają ludziom, że 12 a prawda jest taka że kupili za 8.

Portret użytkownika Bajtek

 Zwiększony poziom dwutlenku

 Zwiększony poziom dwutlenku węgla jest korzystny dla planety. I dla roślin i dla zwierząt. W przeszłości notowano szybki rozwój ludzkości i ekspansję przyrody związane z tym zjawiskiem. Proszę posłuchać wykładów Dr. Huberta Czerniaka. Bezcenne. Na pohybel talmudystom i ich niewolnikom.

Portret użytkownika euklides

Lasy deszczowe pochłaniają

Lasy deszczowe pochłaniają marginalne ilości CO2 niedouczone przygłupy. Poza tym niech ktoś zmierzy poziom tlenu, którego powinno zacząć przybywać jeśli oceany nie będą zanieczyszczanę przez tych tępych śudrów, którzy są aktualnie u władzy.

Portret użytkownika Bogusz

CO2 to gaz niezbędny do

CO2 to gaz niezbędny do wegetacji wszelkich drzew i roślin. Dalsze bezmyślne wycinanie drzew będzie powodowało zwiększenie stężenie dwutlenku węgla.Przyroda wspaniale zaprogramowana asymiluje co2 wydzielając życiodajny tlen, mniej drzew to wiecej co2 a mniej tlenu

Portret użytkownika minoduesp

Ludzi przybywa ,konsumpcja

Ludzi przybywa ,konsumpcja (wszelkich dóbr) rośnie a przecież huty ,elektrownie ,ciepłownie itp. nie są na "korbę" ! To i dziwić się nie ma czemu .. Zaś lasów deszczowych nieustannie ubywa ,bo tam ziemia jest za darmo a prościej wyjałowić swoje pole i potem wykarczować las pod nowe sprzedając drewno (zachodowi na mebelki) , niż dbać oto co się dotąd uprawiało.. (Podobno był taki okres gdzie za równowartość 150zł (!!!) można było kupić od rządu Brazylii 100 ha dzunglii i robić tam co się chce .) 

Portret użytkownika minoduesp

Owszem , tyle że ziemia w

Owszem , tyle że ziemia w tamtych czasach wyglądała zupełnie inaczej - nie było ludzi ,którym i tak by było za gorąco. A poza tym w naszych czasach ludzie nie dają naturze już żadnej szansy na samoregulację.

Portret użytkownika euklides

Ludzi przybywa ,konsumpcja

Ludzi przybywa ,konsumpcja (wszelkich dóbr) rośnie

To po co programy, które w zamyśle mają zwiększyć populację jak np. wasze 500+ pisowski schizolu? Przede wszystkim należy odsunąć schizofreników od władzy i pozbawić prawa głosu ich wyborców.

Portret użytkownika euklides

Ale wtedy nie zwiększy się

Ale wtedy nie zwiększy się populacja, a wy pisowskie schizole z jednej strony chcecie zatrzymać konsumpcję, a z drugiej zwiększyć populację. Widzicie, to jest coś co nazywa się towarzyszu pisowcu sprzeczność i jest zrozumiałe dla tych którym nie wykastrowano mózgu.

Strony

Skomentuj