Dramat niemieckich rolników, Polacy nie chcą już zbierać u nich szparagów

Kategorie: 

Źródło: blasty.pl

Niemieccy rolnicy są zrozpaczeni, bo pracownicy sezonowi z Polski i Rumunii, nie są już zainteresowani ciężką pracą u nich za małe pieniądze i nie stawili się na zbiory szparagów. Na skutek tego warzywa te mogą pozostać w ziemi, bo nie ma ich kto zebrać.

 

Niemieckie media biją na alarm, bo Polacy nie chcą już zbierać u nich szparagów. Zbiory tych warzyw nie cieszą się również popularnością Rumunów. Trudno się dziwić, skoro za zebranie kilograma szparagów, "bauerowie" płacą zaledwie 50 eurocentów i jeszcze każą sobie płacić za zakwaterowanie w barakach. 

Według dziennikarzy zza Odry, brak zainteresowania zbiorem szparagów przez Polaków to skutek programów socjalnych PiS. Ich zdaniem po prostu Polakom bardziej opłaca się żyć z cudzych pieniędzy niż wziąć się do ciężkiej pracy.

 

Zastanawiające jest to, dlaczego Niemcy nie chcą zbierać szparagów po pół euro za kilogram. Skąd to założenie, że tego typu prace są dobre tylko dla Polaków i Rumunów. Czyżby nadal w narodzie niemieckim było silne przeświadczenie, że są oni nadludźmi i pewnymi pracami się nie splamią? 

 

Poza tym co z kilkumilionową rzeszą "inżynierów i lekarzy" z Afryki i Bliskiego Wschodu? Dlaczego Niemcy wypłacają im co miesiąc zasiłki z pieniędzy zabieranych pracującym, a nie wpadną na to, aby skierować ich do zbierania tak ukochanych w niemieckiej kuchni szparagów. 

 

Skoro Niemcy boją się skierować imigrantów do prac rolniczych to znaczy, że po prostu płacą im haracz, zasiłek dla spokoju, który z punktu widzenia pobierających go przybyszów można nazwać dżizją, czyli podatkiem, który zgodnie z Koranem, jest nałożony na niewiernych. Jest on rodzajem wykupienia się. 

 

Fakt, że Niemcy pomstują na brak tanich polskich pracowników, a do głowy im nie przyszło zagonić do roboty miliony ludzi, których utrzymują, świadczy za teorią, że są zakładnikami gości pani Merkel. 

 

Już teraz mówi się o otwarciu niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Ukrainy czy Białorusi. Przekonamy się czy zdołają oni wypełnić lukę po bogacących się Polakach i Rumunach. Jeśli nie, rynek szparagów czeka robotyzacja. 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

dramat niemieckich rolników

dramat niemieckich rolników przypomina nieco grecką komedię swoją dramaturgią i czeski film swoim zyciowym nastawieniem oraz ciepienia młodego wertera ludwika van goethego

bardzo mocno mnie los niemieckiego szparaga bezdusznie wystawionego na zgnicie wzruszył... nosek mi zwilgotniał od samego myślenia o tragedii jaką musza teraz przezywać niemieccy rolnicy.... tak nie może być jutro rzucam wszystko - nie bedę kibicował naszym którzy pójdą demonstrować - tylko jadę pomóc Niemcom uratować szparaga i mam nadzieję że za dużo nie będę musiał dopłacać... nie wiem co prawda jak wygląda szparag ale wiem że czarni sprowadzeni do Niemiec byle gówna nie jadają....

już zarezerwowałem na rano audiencję w dojcze banku po kredyt żeby na drogę samochód zatankować i liczę że ze trzech Niemców pójdzie ze mną na pole na miejscu te szparagi i rów do spania mi pokazać... ważne żeby uratować szparagi, czymkolwiek sa i to nawet jeśli szparagowi przewodnicy za pokazanie ich zażądają 50 euro za godzinę...

nie wiem w co się zbiera szparaga, do skrzynek, worków czy koszyków ale wezmę jeszcze kilka wiaderek na raty i jakąś przyczepkę w leasing żeby jak największego szparaga uratować...

 

 

Portret użytkownika nn

B.dobry artykół

B.dobry artykuł Smile

" Czyżby nadal w narodzie niemieckim było silne przeświadczenie, że są oni nadludźmi i pewnymi pracami się nie splamią? "

Nie tak. Kto może pracować? - młodzi - Niemcy czy Polacy, Rumuni - ich coraz mniej -plan depopulacji robi swoje - a i młodzi zapatrzeni w mendia wolą mniejsze ale stałe.

nn

Portret użytkownika Haszkers

Chca placic przy zbieraniu 0

Chca placic przy zbieraniu 0.50£ za kg ale ile trzeba za to zaplacic w sklepie ?? Na szybko wyszukalem na google i jest placz ze szparagi kosztuja nawet 9.90 a byly w tamtym roku po 7.

Tak to jest jak sie przez agencje pracy roboty szuka .... Mialem podobnie w uk jak przyjechalem ;] Czlowiek nikogo nie zna no to gdzie pujdzie ?? Po agencjach gdzie Rodacy pracuja nawet angielskiego nie trzeba bylo znac bo jak menadzera czy team lidera nie rozumiesz to ci kolega wytlumaczy o co chodzi . Problem w tym ze pracujac przez agencje ty zarabiasz powiedzmy 7.80h ale agencja ma placone za ciebie 14h. Nie dosc ze podatek placisz uczciwie to ci zabieraja polowe i jeszcze dzieki temu ze pracujesz przez Agencje to firma nie musi ci dac kontraktu i jak firma ma przestuj bo sie cos popsulo czy cokolwiek to kogos na agencji to wysylasz do domu i jest spokuj a kogos jak ma kontrakt to trzeba dalej prace zapewnic a jak nie da rady to tez do domu wysylasz ale musi miec placone xD

Poznalem kiedys kolesi z Litwy i przyjechali do UK na 3 miesiace do pracy przez agencje . Zabawne bylo to ze praca nie byla jakas tam wymagajaca wiec latwo kogos nowego przeszkolic . I ci kolesie przyjechali tutaj i mieli zarobki o jakies 300£ wiecej od ludzi tutaj mieszkajacych na stale + to co agencja dostala za wyslanie ich tutaj xD

Wiec nie dziwie sie ze Rodacy nie chca do niemiec jechac za 0.50 £ bo to pewnie jeszcze przez 2 agencje z Polski. Tak naprawde za tego pracownika firma placi 1.50 tylko zanim wyplata przyjdzie to sie rozplynie po drodze po kieszeniach posrednikow Smile Jak chcecie za granica pracowac to isc gadac miedzy ludzi a nie po agencjach bo tam tylko wyzysk i niewolnictwo .

Portret użytkownika Zenek ;)

Aż dziw, iż się jeszcze

Aż dziw, iż się jeszcze DEMOKRATYCZNA PRASA JEWREJOPEJSKA

 

nie domaga zorganizowania ŁAPANEK "polnische banditen"

 

by ci mogli na ROBOTACH w ue ODPRACOWAĆ NARODOWY DŁUG 2 RP

 

za te wszystkie poniszczone dzielnym obrońcomn "żydowskich KWIETNYCH BRAM powitalnych NKWD czy GESTAPO" mitycznie NIEMIECKIE "tygrysy"

Strony

Skomentuj