Według polityków PiS Polska nie zapłaci odszkodowań za II wojnę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W zeszły weekend politycy partii PiS uraczyli nas zaskakującymi deklaracjami. Zarówno "Naczelnik" Jarosław Kaczyński jak i premier Mateusz Morawiecki, wygłosili płomienne przemówienia, w których dali do zrozumienia, że Polska "nikomu" nie będzie wypłacać odszkodowań za drugą wojnę światową. Wszyscy odebrali to jako deklarację, że Polska nie zapłaci haraczu za bezspadkowe mienie żydowskie, ale czy aby na pewno?

Jak wiadomo kwestia plemiennych roszczeń organizacji żydowskich, do mienia bezspadkowego po obywatelach polskich narodowości żydowskiej, mocno zbulwersowała Polaków. Chodzi o bagatela 300 mld dolarów, a suma ta zadziwiająco ostatnio rośnie. Nie mamy oczywiście takich pieniędzy, dlatego niektórzy sugerują, że realizacja tych roszczeń oznaczałaby de facto piąty rozbiór Polski.

 

O ryzyku dla naszego kraju w związku z amerykańską ustawą 447 JUST, powodującą, że USA staje się windykatorem tych roszczeń, od dawna mówią środowiska wolnościowe i narodowe, skupione obecnie jako koalicja o nazwie Konfederacja. Politycy PiS zorientowali się, że nie można dłużej udawać, że nie ma tematu, przez rugowanie go z mediów i zastraszanie niezależnych dziennikarzy oraz społeczników zajmujących się tą kwestią, za pomocą wizyt smutnych panów z ABW.

 

Gdy wyciekła notatka polskiego MSZ z ustaleń z amerykańskim Departamentem Stanu, co ujawnił Stanisław Michalkiewicz, stało się jasne, że temat roszczeń zostanie załatwiony po wyborach. Bardzo możliwe, że poczyniono daleko idące ustalenia w kwestii wypłaty tych plemiennych roszczeń. Z notatki tej wynika, że stosowna ustawa umożliwiająca przeprowadzenie tej operacji powstanie jesienią tego roku. Jest to o tyle prawdopodobne, że właśnie wrzucono do kosza przygotowywaną od kilku lat ustawę reprywatyzacyjną.

 

Konsekwencją ujawnienie notatki MSZ przez redaktora Michalkiewicza, kojarzonego ze środowiskiem wolnościowym, był frontalny atak PiS na Konfederację. Jednak politycy partii rządzącej doszukali się badań opinii publicznej, z których wynika, że aż 61% Polaków obawia się konsekwencji amerykańskiej ustawy 447. Politycy PiS zrozumieli, że nie da się przemilczeć tego tematu i zwieść społeczeństwa dlatego zmienili strategię. 

 

Konfederację nazywano standardowo ruskimi agentami, co staje się już groteskowym sposobem deprecjonowania przeciwników politycznych, a na dodatek wypuszczono do USA posła Kukiz 15 ,Tomasza Rzymkowskiego, który zrobił sobie selfie z kartką papieru z projektem ustawy przeciwko 447, na tle Białego Domu, deklarującego w serwisach społecznościowych, że nie zapłacimy żadnych roszczeń. 

 

Kilka dni po nim pozornie na ten sam temat wypowiedział się Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Z ich przemówień wynikało, że Polska nie zapłaci odszkodowań za drugą wojnę światową. Wypowiedzi te były tak sformułowane, że ani razu nie padło w nich słowo "żydowskie" czy "żydzi" i właściwie nie wiadomo o czym mówili najważniejsi politycy PiS, ale do zaniepokojonego elektoratu podszedł sygnał, że PiS postawił się Żydom. 

Można to porównać do ich frazeologii przed wyborami w 2015 roku kiedy publicznie twierdzili, że nie przyjmą żadnych nielegalnych imigrantów. I to prawda, ale za to przyjęli miliony imigrantów legalnych. Czy w przypadku ustawy 447 i nowej polskiej ustawy reprywatyzacyjnej, która mmoże dać podstawę prawną do wypłat plemiennych roszczeń żydowskich, będzie podobnie? Na przykład, nie zapłacą odszkodowań, ale zapłacą rekompensaty.

 

To co jest zupełnie zadziwiające po odważnych deklaracjach polskojęzycznych polityków sprawujących władzę, to zupełny brak reakcji środowisk żydowskich i Izraela na takie sformułowania. Za dużo łagodniejsze wypowiedzi polskich notabli, urządzano międzynarodowe seanse nienawiści przeciwko Polsce, a wszystkie media będące związane ze środowiskami żydowskimi uderzały w nasz kraj jak w bęben.

Tym razem zapadła dziwna cisza i zupełny brak reakcji na buńczuczne słowa prominentów PiS. Powoduje to szereg podejrzeń o to, że te rzekomo ostre deklaracje z odrzuceniem roszczeń to tylko teatr dla "ciemnego ludu" uzgodniony z tymi środowiskami w celu zwiedzenia elektoratu. Zresztą bez względu na to, czy wybory wygra PiS czy PO zapłacimy ten haracz.

 

Warto przypomnieć, że z ujawnionych przez Wikileaks depesz dyplomatycznych wynikało, że za PO prowadzono dokładnie takie same negocjacje. W depeszy ambasadora USA w Polsce został wymieniony Bronisław Komorowski, który rzekomo uzgadniał, że nabten cel zostaną sprzedane Lasy Państwowe. Warto też w tym kontekście przypomnieć o podjętej w w grudniu 2014 roku, nocnej próby zmiany konstytucji, aby umożliwić sprzedaż lasów.

Postawa obu głównych partii w kwesrii oczekiwanej wypłaty roszczeń do bezspadkowego mienia żydowskiego pokazuje jak w soczewce, że nie ma wielkiej różnicy w ich pojmowaniu tego problemu. Warto zatem udać się na manifestację przeciw ustawie 447, która odbędzie się w Warszawie 11 maja 2019 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MORFEUS

No zapewne byłoby to kuriozum

No zapewne byłoby to kuriozum na skalę światową, gdyby ofiary wojny miały płacić reparacje wojenne innym ofiarom wojny. Istne masło maślane, ale niektórzy to mają łeb do wyciagania pieniędzy z cudzych kieszeni prawda? 

Ujawniono wstrząsające kulisy pierwszych dni II wojny światowej na terenie naszego kraju. Co robili wtedy „polscy” Żydzi? Wpływowy Izrael nie pozwala na mówienie o grzechach żydowskich. Chętnie za to szkaluje Polaków, którzy po pierwsze uratowali najwięcej żydowskich istnień spośród wszystkich narodów, a po wtóre – ucierpieli na tej wojnie najbardziej. Sieć lotem błyskawicy obiegają kolejne informacje o tajemnicach skrywanych przez kilkadziesiąt lat.
 „Zacznijmy głośno na cały świat pisać i mówić o zbrodni Milicji Żydowskiej”. Tak zaczyna swoją zdumiewającą publikację serwis justice4Poland (sprawiedliwość dla Polski). Dalej dowiadujemy się naprawdę szokujących rzeczy. Mamy początek II WŚ. Milicja Żydowska we wrześniu 1939 r. - w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD. Gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami”. Mało kto wie także, że Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939 r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku czy Krakowie. Ten fakt zapewne dzisiejsze, wrogie Polsce środowiska żydowskie, a także rząd Izraela, chcieliby na zawsze i na wieczność zamieść pod dywan. – W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w stroju odświętnym – mówi prof. Krzysztof Jasiewicz. Ponadto… całowali wjeżdżające do Wilna czołgi sowieckie i wiwatując nosili trumnę z napisem „Polska we Lwowie”. Mówmy też o powstaniach antypolskich we wrześniu 1939 r. – apeluje justice4Poland. Miały one miejsce w licznych miejscowościach na Wschodzie. Mówmy też o masowej kolaboracji Żydów z gestapo lub NKWD czy udziale w Holocauście, o czym pisali nawet żydowscy pisarze, jak również tysiące polskich świadków. Dlatego tyle hejtu przeciwko Polsce wylewa się na forach międzynarodowych i polskojęzycznych. Żeby odwrócić uwagę od tych dramatycznych faktów i bardzo niewygodnej prawdy. Powinniśmy wracać do czasów II wojny światowej? Przypominać ludzkie dramaty i nieszcześcia. Pisać o nich na forach, aby przyszłe pokolenia nie żyły w nieświadomości. Aby nie można nimi było manipulować. Przecież ludzie z tych mrocznych dla naszej cywilizacji czasów jeszcze żyją, pamiętają co się wtedy działo i dzielą się swoimi opowieściami. Czy ONI nie mają prawa do sprawiedliwości i do prawdy? Przecież nie można budować przyszłości na kłamstwie, bo potem mamy tego efekty, które dotykają nas także współcześnie.
A tu taka ciekawostka. Słowa te wypowiedziała Hannah Arendt - najsłynniejsza w XX wieku żydowska publicystka i filozof.....Nic dodać, nic ująć.... https://niezlomni.com/cytat/hannah-arendt-o-roli-przywodcow-zydowskich-w-holokauscie/

Portret użytkownika Icoterrazzrobimy

Ja jestem zdania, że ta kwota

Ja jestem zdania, że ta kwota to jest tylko pretekst, aby przejąć całkowicie władzę w Polsce i zakneblować ludziom usta. Pieniędzy to oni mają tyle, że nie martwią się na dziesiątki lat do przodu. Tutaj chodzi o tereny, lokalizację naszego kraju, zasoby naturalne i dostęp do morza bałtyckiego. Chcą przejąć wszystkie instytucje, nauczać hebrajskiego, stworzyć swoją ziemie obiecaną, a z nas Polaków zrobić niewolników. Każdy sprzeciw będzie nazywany antysemityzmem, prawo zostanie tak skonstruowane aby karać dosadnie "niepokorne bydło" i dać przykład innym chętnym do sprzeciwu, z publiczną egzekucją włącznie. Powodzenia życzę tym, którzy uważają, że jak mają majątek i pieniądze to się jakoś obronią, a to wszystko ich niedotyczy. Właśnie te nowobogackie osoby powinny się najbardziej obawiać, bo to co zdobyli bądź stworzyli ciężką pracą, zostanie im odebrane przez prawo, które mają przygotować "nasze władze". Myślicie że po co w naszym kraju stacjonują amerykańscy żołnierze, a amerykanie wprowadzili ustawę walki z antysemityzmem w Europie? W celu pacyfikacji Polskich służb zbrojnych w razie sprzeciwu. Zaplanowali to skrupulatnie, a wiekszość obywateli się tym nie interesuje, nie obchodzi ludzi nawet to, czy za rok będą jeszcze polakami, bo najważniejsze aby mieć kase na życie. No wtedy to już za późno będzie, bo nie będzie kasy na życie, a prawo będzie antypolskie...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niestety po eksterminacji

Niestety po eksterminacji polskiej inteligencji i stworzeniu inteligencji z łętów buraczanych, ten naród, w części elit, to stado baranów, zadufanych w swej "elitarności". Oni pierwsi pójdą na rzeź a bogobojny ciemny ludek będzie szurał kolanami w kosciołach by obślinić jakąś schlapaną czerwoną farbę kukłę "Zbawiciela" i wznosić modly do częstochowskiego demona czarnej maryii. Nie ma dla nas ratunku.. Sad

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

- Komuszku kremlowski - jest

- Komuszku kremlowski - jest spora szansa na ratunek. Wystarczy że braknie prądu w wyniku czego przestaną działać maszty nadające ogłupiający sygnał w paśmie LF. Po 24 godzinach lud się ocknie z potwornym bólem głowy i chwyci za coś-tam coś-tam co tam będzie miał pod ręką.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

mie kestem "komuszkiem

mie jestem "komuszkiem kremlowskim" stary dziadzie. Rosja to jedyna nasza nadzieja na suwerenność  wielokrotną w stosunku do tej jaką mamy teraz, I jak poseł Winnicki prawi, że nalezy odprężyć napięcia z Rosją, pogonić amerykanskie i żydowskie kundle za polskie granice won!!

 Takie są realia, więc dziadzie nie pier*** mi tu od komuszków kremlowskich.

Portret użytkownika lukas2006a

Oczywiście w imie naszej

Oczywiście w imie naszej wolności możemy się im otwarcie sprzeciwiać plując im w twarz. Pytanie. Czy po takiej prowokacji z naszej strony będzie spotkanie Dawid - Goliat ? Jeśli tak to my jesteśmy wtedy tą kreską w środku...

(po prostu i tak jesteśmy z góry na przegranej pozycji, nawet jeśli zaatakują Iz.... to i tak nic nie zmieni bo oni są wszędzie)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ta demoniczna wiara to grób

Ta demoniczna wiara to grób dla naszego narodu a nie w jedności siła, co przekonuje historia, eksterminacją naszego narodu, poczynając od Potopu szwedzkiego a kończąc na II W.Ś.

Obecnie pod sztandarami dziwki na obrazach i pajaca w koronie cierniowej szykuje się rzeź następna, pod gwiazdą Dawida!

Strony

Skomentuj