Według polityków PiS Polska nie zapłaci odszkodowań za II wojnę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W zeszły weekend politycy partii PiS uraczyli nas zaskakującymi deklaracjami. Zarówno "Naczelnik" Jarosław Kaczyński jak i premier Mateusz Morawiecki, wygłosili płomienne przemówienia, w których dali do zrozumienia, że Polska "nikomu" nie będzie wypłacać odszkodowań za drugą wojnę światową. Wszyscy odebrali to jako deklarację, że Polska nie zapłaci haraczu za bezspadkowe mienie żydowskie, ale czy aby na pewno?

Jak wiadomo kwestia plemiennych roszczeń organizacji żydowskich, do mienia bezspadkowego po obywatelach polskich narodowości żydowskiej, mocno zbulwersowała Polaków. Chodzi o bagatela 300 mld dolarów, a suma ta zadziwiająco ostatnio rośnie. Nie mamy oczywiście takich pieniędzy, dlatego niektórzy sugerują, że realizacja tych roszczeń oznaczałaby de facto piąty rozbiór Polski.

 

O ryzyku dla naszego kraju w związku z amerykańską ustawą 447 JUST, powodującą, że USA staje się windykatorem tych roszczeń, od dawna mówią środowiska wolnościowe i narodowe, skupione obecnie jako koalicja o nazwie Konfederacja. Politycy PiS zorientowali się, że nie można dłużej udawać, że nie ma tematu, przez rugowanie go z mediów i zastraszanie niezależnych dziennikarzy oraz społeczników zajmujących się tą kwestią, za pomocą wizyt smutnych panów z ABW.

 

Gdy wyciekła notatka polskiego MSZ z ustaleń z amerykańskim Departamentem Stanu, co ujawnił Stanisław Michalkiewicz, stało się jasne, że temat roszczeń zostanie załatwiony po wyborach. Bardzo możliwe, że poczyniono daleko idące ustalenia w kwestii wypłaty tych plemiennych roszczeń. Z notatki tej wynika, że stosowna ustawa umożliwiająca przeprowadzenie tej operacji powstanie jesienią tego roku. Jest to o tyle prawdopodobne, że właśnie wrzucono do kosza przygotowywaną od kilku lat ustawę reprywatyzacyjną.

 

Konsekwencją ujawnienie notatki MSZ przez redaktora Michalkiewicza, kojarzonego ze środowiskiem wolnościowym, był frontalny atak PiS na Konfederację. Jednak politycy partii rządzącej doszukali się badań opinii publicznej, z których wynika, że aż 61% Polaków obawia się konsekwencji amerykańskiej ustawy 447. Politycy PiS zrozumieli, że nie da się przemilczeć tego tematu i zwieść społeczeństwa dlatego zmienili strategię. 

 

Konfederację nazywano standardowo ruskimi agentami, co staje się już groteskowym sposobem deprecjonowania przeciwników politycznych, a na dodatek wypuszczono do USA posła Kukiz 15 ,Tomasza Rzymkowskiego, który zrobił sobie selfie z kartką papieru z projektem ustawy przeciwko 447, na tle Białego Domu, deklarującego w serwisach społecznościowych, że nie zapłacimy żadnych roszczeń. 

 

Kilka dni po nim pozornie na ten sam temat wypowiedział się Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Z ich przemówień wynikało, że Polska nie zapłaci odszkodowań za drugą wojnę światową. Wypowiedzi te były tak sformułowane, że ani razu nie padło w nich słowo "żydowskie" czy "żydzi" i właściwie nie wiadomo o czym mówili najważniejsi politycy PiS, ale do zaniepokojonego elektoratu podszedł sygnał, że PiS postawił się Żydom. 

Można to porównać do ich frazeologii przed wyborami w 2015 roku kiedy publicznie twierdzili, że nie przyjmą żadnych nielegalnych imigrantów. I to prawda, ale za to przyjęli miliony imigrantów legalnych. Czy w przypadku ustawy 447 i nowej polskiej ustawy reprywatyzacyjnej, która mmoże dać podstawę prawną do wypłat plemiennych roszczeń żydowskich, będzie podobnie? Na przykład, nie zapłacą odszkodowań, ale zapłacą rekompensaty.

 

To co jest zupełnie zadziwiające po odważnych deklaracjach polskojęzycznych polityków sprawujących władzę, to zupełny brak reakcji środowisk żydowskich i Izraela na takie sformułowania. Za dużo łagodniejsze wypowiedzi polskich notabli, urządzano międzynarodowe seanse nienawiści przeciwko Polsce, a wszystkie media będące związane ze środowiskami żydowskimi uderzały w nasz kraj jak w bęben.

Tym razem zapadła dziwna cisza i zupełny brak reakcji na buńczuczne słowa prominentów PiS. Powoduje to szereg podejrzeń o to, że te rzekomo ostre deklaracje z odrzuceniem roszczeń to tylko teatr dla "ciemnego ludu" uzgodniony z tymi środowiskami w celu zwiedzenia elektoratu. Zresztą bez względu na to, czy wybory wygra PiS czy PO zapłacimy ten haracz.

 

Warto przypomnieć, że z ujawnionych przez Wikileaks depesz dyplomatycznych wynikało, że za PO prowadzono dokładnie takie same negocjacje. W depeszy ambasadora USA w Polsce został wymieniony Bronisław Komorowski, który rzekomo uzgadniał, że nabten cel zostaną sprzedane Lasy Państwowe. Warto też w tym kontekście przypomnieć o podjętej w w grudniu 2014 roku, nocnej próby zmiany konstytucji, aby umożliwić sprzedaż lasów.

Postawa obu głównych partii w kwesrii oczekiwanej wypłaty roszczeń do bezspadkowego mienia żydowskiego pokazuje jak w soczewce, że nie ma wielkiej różnicy w ich pojmowaniu tego problemu. Warto zatem udać się na manifestację przeciw ustawie 447, która odbędzie się w Warszawie 11 maja 2019 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Dwa cytaty z podanego linka:

Dwa cytaty z podanego linka:

"Wielu Żydów to wspaniali ludzie, to istoty z innego świata.

"Portal Niezależna.pl, jak i pracujący tam ludzie zrobili wiele dobrego dla Polski.

Magister, czy ty podlizujesz się żydobanderowcom?

Portret użytkownika anja

Widzę, że moja koleżanka z

Widzę, że moja koleżanka z pracy już zadziera kiecę i leci na tę demonstrację, bo zamiast pracować, to ciągle pisze na fejsie do jakiś frajerów, co niby robią transparent i "w kupie z nim będzie siła", i dobrze, że szef tego nie widzi...
(ja pisałam na przerwie, więc się nie czepiać).

A w 2015 cieszyła się jak dziecko, gdy jej ukochana partia wygrała, i robiła mi wtedy straszliwe wyrzuty, że dlaczego ŚJ nie chodzą na wybory?
No to jej powiedziałam: - "bo my wybraliśmy swojego Króla jeden, jedyny raz, i już nigdy więcej nie musimy tego robić, bo nasz Król żyje wiecznie i nam też obiecał życie wieczne, w Raju na Ziemi, i bardzo nas kocha i nigdy nie kłamie!"- niestety, wyśmiała mnie.

Teraz jest wściekła na "Żydów", i ma gdzieś głęboko ich kolejne obietnice!
Czyżby już zapomniała "ile dobrego jej partia zrobiła dla Polaków"?
Mówi, że musi zagłosować na "słowiańskich zbawicieli", czyli na tę "ruską Konfederację", bo jak nie, to..., i takie tam...
No to niech sobie głosuje, przecież ma pełne prawo i wolną wolę!

Ja z kolei mam pełne prawo pokładać swoją nadzieję w Jehowie i wyczekiwać Królestwa Bożego, i głosić "wszelkiemu ciału" o tym prawowitym rządzie nad Ziemią, zwłaszcza o naszym Zbawicielu Jezusie, zasiadającym po prawicy Boga Najwyższego!
Dobrze mówię czy nie?

https://www.jw.org/pl/publikacje/filmy/#pl/mediaitems/AllVideos/docid-502019253_1_VIDEO

Portret użytkownika hyh

Wam SJ sie pomieszalo w

Wam SJ sie pomieszalo w glowce od sekty LEviego , poniewaz nawracacie ludzi nie tam gdzie powinniscie.

Nieliczni ludzie na Ziemi nie slyszeli nic o Bogu to moga byc Papuasi i inne dzikie ludy Pigmejow ale nie mieszkancy blokow.

Po drugie wierzycie w 144 tysiace wybranych i domek dla kazdego po smierci w raju na Ziemi a co z reszta wybrancow? A co jesli domek domkowi nie bedzie rowny ?

I po trzecie macie inne podejscie do dziejow ST mowiac o tym ,ze Jezus byl na poczatku swiata i potem sie znowu urodzil to co reinkarnacja?

Powiem tak ... po 15 minutach z SJ czlowiek ma ochote im powiedziec nie macie szans na niebo z wasza pycha.

 

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Ciekawostką jest, iż często

Ciekawostką jest, iż często mówi się, że każda Wielka Wojna przekresla wszystkie długi. Dziwne, że nie w tym przypadku, dziwne, że nie w przypadku roszczeń żydowskich.

Może będzie efekt domina z tego powodu i każdy wyciągnie roszczenia.

Portret użytkownika pilippek

admin zastanów się czy

admin zastanów się czy piszesz dla ludzi materiał rzetelny i bezstronny czy siedzisz z kumplami po paru piwkach i bredzisz jakies swoje dyrdymały i mądrości... co mają na celu te durne wstawki i sformułowania?

poziom żałosny i cięzko choć zdanie z tego "artykułu" wziąć na poważnie. 

nie przedstawiasz INFORMACJI, przedstawiasz swoje pierdolenie na dany temat... a to rowniez mamy na codzien z ust polityków..

Portret użytkownika 777

sensacyjna wiadomosc !

sensacyjna wiadomosc ! PiSowcy to masoni i ukryci konfidenci !! 

Zaskakująca decyzja Ministra Obrony Narodowej. Mariusz Błaszczak podpisując wprowadzenie do użytku służbowego nowych „Wytycznych w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej w latach 2019-2020” zgodził się na rezygnację odwołania w dokumencie do chrześcijańskich wartości oraz usunięcie zawołania „Bóg, Honor, Ojczyzna”.Decyzja szefa MON jest niezrozumiała, bo ekipa Zjednoczonej Prawicy chętnie odwołuje się do chrześcijańskich korzeni, a po ostatnich bluźnierczych atakach na Kościół, prezes Jarosław Kaczyński deklarował, że „Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę”.: http://www.pch24.pl/chrzescijanstwo-tak--ale-z-wytycznych-wychowawczych-mon-usunieto-bog--honor--ojczyzna,68104,i.html#ixzz5nPll9Vfp

Portret użytkownika euklides

Jaka sensacja. Od dawna wiem,

Jaka sensacja. Od dawna wiem, że to zakonspirowani bolszewicy. Kaczyński to porzucony, radziecki agent, który nie za bardzo wie co ze sobą zrobić. Jeśli ktoś tego nie widzi to znaczy, że za dużo ogląda TVP.

Strony

Skomentuj