W centrum galaktyki odkryto dziwną strukturę przypominającą krzyż

Kategorie: 

Dziwna struktura w centrum galaktyki M51a - Źródło: Hubble Space Telescope

Jak donoszą astrofizycy z Kanady, udało im się dokonać niedawno niezwykłego odkrycia. W centrum galaktyki M51a zdołali zauważyć niezwykłą strukturę do złudzenia przypominająca krzyż. Niektórzy uważają, że to znak! Według naukowców niespotykana formacja składa się z wielu stosunkowo młodych gwiazd.

 

To niezwykłe odkrycie zostało dokonane przez Melissę Ness i Dustina Langa z kanadyjskiego Uniwersytetu w Toronto. Informacje o tym fenomenie rozeszły się lotem błyskawicy w sieciach społecznościowych. Krzyż w kosmosie na większości ludzi robi piorunujące wrażenie.

Galaktyka M51a w centrum, której znajduje się dziwna struktura przypominająca krzyż

Kosmiczny krzyż najprawdopodobniej składa się z ogromnej liczby młodych gwiazd. Naukowcy przyznają, że niezwykła regularność tej struktury zaskakuje i nie wiadomo jak mogło dojść do jej powstania. Sugerowane teorie brzmią dziwacznie i nieprawdopodobnie, bo zakładają jakieś procesy na skalę galaktyczną.

Obrazy potwierdzające istnienie krzyża zostały wykonane za pomocą kosmicznego teleskopu WISE. Ze względu na fakt, że obserwuje on Wszechświat w paśmie podczerwonym, udało mu się zaobserwować niezwykły galaktyczny "krucyfiks" przez chmury pyłu i zimnego gazu znajdujące się w okolicy centrum Drogi Mlecznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Alkohol potwornie degraduje.

Alkohol potwornie degraduje. Dobrze tłumaczy przemawianie prymitywnymi prostackimi obrazkami.

Zresztą sam się przyznałeś, więc do kogo żale? Ja nie obrażam, tylko kojarzę dane Wink

To mnie i myślę innych czytelników portalu obraża wstawiony przez Ciebie obrazek.

Portret użytkownika Kangur.

Ja nie obrażam, tylko kojarzę

Ja nie obrażam, tylko kojarzę dane ...

...a ja myślę, że masz chcicę, bo nie pierwszy raz się do mnie "przypieprzyłaś" ... mówiłem Ci już, kup sobie sylikonowy zamiennik Wink

To mnie i myślę innych czytelników portalu obraża wstawiony przez Ciebie obrazek

Ten obrazek od 4 lat krąży po internecie, tak jak od czterech lat właściciele pieska z Jezusową pupą uważają go za wcielenie Bozi Smile więc nie udawaj takiej wielce poruszonej i urażonej świętojebliwej matrony.

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Lukas Z.

Ja bym był ostrożny z

Ja bym był ostrożny z objawieniami Faustyny Kowalskiej, gdyż jak się dokładniej przyjrzeć tym zapiskom, to w wielu miejscach zaprzeczają Ewangelii Chrystusowej, są niezgodne z natchnionymi pismami w Biblii. Sam mam dar prorokowania i wiem, że nie raz przeciwnik się podszył i próbował mnie zwieźć, trzeba być czujnym, bo sztan jest panem kłamstwa. Dlatego warto czytać Biblię, bo jest naszym zabezpieczeniem, by poznać czym prawdziwie jest chrześcijaństwo i czego tak naprawdę wymaga od nas Pan. W Chrystusie Jezusie jest zbawienie i tylko On jest Królem na wieki, namaszczonym i zrodzonym przez Ojca, jedynego BOGA.

Strony

Skomentuj