W centrum galaktyki odkryto dziwną strukturę przypominającą krzyż

Kategorie: 

Dziwna struktura w centrum galaktyki M51a - Źródło: Hubble Space Telescope

Jak donoszą astrofizycy z Kanady, udało im się dokonać niedawno niezwykłego odkrycia. W centrum galaktyki M51a zdołali zauważyć niezwykłą strukturę do złudzenia przypominająca krzyż. Niektórzy uważają, że to znak! Według naukowców niespotykana formacja składa się z wielu stosunkowo młodych gwiazd.

 

To niezwykłe odkrycie zostało dokonane przez Melissę Ness i Dustina Langa z kanadyjskiego Uniwersytetu w Toronto. Informacje o tym fenomenie rozeszły się lotem błyskawicy w sieciach społecznościowych. Krzyż w kosmosie na większości ludzi robi piorunujące wrażenie.

Galaktyka M51a w centrum, której znajduje się dziwna struktura przypominająca krzyż

Kosmiczny krzyż najprawdopodobniej składa się z ogromnej liczby młodych gwiazd. Naukowcy przyznają, że niezwykła regularność tej struktury zaskakuje i nie wiadomo jak mogło dojść do jej powstania. Sugerowane teorie brzmią dziwacznie i nieprawdopodobnie, bo zakładają jakieś procesy na skalę galaktyczną.

Obrazy potwierdzające istnienie krzyża zostały wykonane za pomocą kosmicznego teleskopu WISE. Ze względu na fakt, że obserwuje on Wszechświat w paśmie podczerwonym, udało mu się zaobserwować niezwykły galaktyczny "krucyfiks" przez chmury pyłu i zimnego gazu znajdujące się w okolicy centrum Drogi Mlecznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Bajtek

 Ciemnogród przez Ciebie

 Ciemnogród przez Ciebie przemawia. Biblia to kopia Tory a jej natchnienie wynika z chęci manipulacji masami. Jezus natomiast jest b znany w Indiach. Hindusi znają jego postać tak samo dobrze jak innych przywódców duchowych. Czas który spędził w Indiach jest nieznany katolom, logiczne. Po próbie morderstwa poprzez ukrzyżowanie uciekł do Indii. W Kaszmirze jest jego grób i po dziś dzień żyje tam mniejszość żydowska, potomkowie uciekinierow, którzy mu towarzyszyli. Także... Twoja religia ma papierowe fundamenty, a Ty zostałeś zmanipulowany jak miliony. Rusz mózgiem. Chwała Swarogowi!

Portret użytkownika inzynier magister

Wizję końca świata św.

Wizję końca świata św. Faustyna Kowalska otrzymała od samego Jezusa. Zapisała ją w swoim „Dzienniczku”.

– Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym – miał powiedzieć Jezus Faustynie Kowalskiej, polskiej świętej Kościoła katolickiego.

znak krzyża na niebie

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj