Lawenda i jej właściwości oraz liczne zastosowanie w medycynie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay
Mało kto wie jakie właściwości i zastosowanie na codzienne schorzenia ma lawedna lekarska. Roślina ta ułatwia zasypianie i można ją używać jako naturalny lek na różne dolegliwości.

 

Uzyskiwany z kwiatów olejek eteryczny jest głównym składnikiem leczniczym tej rośliny. Działa wyciszająco i uspakajająco, dlatego wykorzystywany jest jako lek na bezsenność w postaci olejków do kąpieli lub naparu. Zdrowy sen zapewni również bukiet kwiatów ustawiony w sypialni.

 

Lawenda pomaga na obciążoną wątrobę oraz na uspokojenie rytmu serca. Okłady z olejku są skuteczne przy bólach mięśni oraz stawów. Z kolei inhalacja pomoże nam oczyścić drogi oddechowe i będzie jak znalazł w stanach przeziębienia i grypy. 

Przy problemach dermatologicznych (np. trądzik, łuszczyca), lub aby odtłuścić i rozjaśnić zmęczoną cerę, zalecane jest jej przemywanie naparem z lawendy. Chroni także przed zakażeniem i przyspiesza gojenie ran.

 

Zmieszany z ciepłą wodą susz z kwiatów lawendy i dwoma łyżeczkami saletry do peklowania mięsa odstraszy muchy i komary. Obolałe i opuchnięte miejsca po ugryzieniu można przesmarować nierozcieńczonym olejkiem - zadziała dezynfekująco oraz złagodzi ból i swędzenie. Jak już wiadomo, jest to też idealna metoda na mole.

 

Lawenda ma również zastosowanie w kuchni. Znajdziemy ją w znanych nam ziołach prowansalskich, które doskonale nadają się do potraw mięsnych, marynat lub aromatyzowania oliwy i octu winnego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stanlley

Jedną decyzją prokurator

Jedną decyzją prokurator zatrzymał działalność Jerzego Zięby i całą firmę utrzymującą kilkadziesiąt rodzin - na podstawie fałszywej opinii pani z tytułem profesora - https://www.youtube.com/watch?v=pDnbJeKQNgs .
Prokuratura Warszawa-śródmieście północ wydała decyzję o przeszukaniu pomieszczeń celem ujawnienia zabezpieczenia służących do popełnienia przestępstwa produktów - zakwalifikowanych (przez prokuratora) jako produkty lecznicze a sprzedawanych jako suplementy na stronie https://www.ukryteterapie.com/ o nazwach :
- koenzym Q10 100mg
- mumio
- nano srebro
- nano złoto
- trawa jęczmienna i trawa przeniczna
To są te leki - niby. 
Materiały zbierano przez poprzednie lata. Zgłoszono do rzecznika praw pacjenta, że Jerzy Zięba wprowadza na rynek leki (wyżej wymienione) jako suplementy. Rzecznik praw pacjenta zrobił donos do prokuratury oparty na ekspertyzie sporządzonej przez  Prof. dr hab. Elżbieta Anuszewska (Zakład Biochemii i Biofarmaceutyków - Narodowy Instytut Leków) oraz dr Anna Łozak (Zakład Leków Pochodzenia Naturalnego i Suplementów Diety -  Narodowy Instytut Leków). 
Pani prof stwierdziła że sprzedawany koenzym Q10 powinien być zarejestrowany jako lek dlatego że ma działanie lecznicze. 
Nano srebro i nano złoto mimo że nie były sprzedawane jako suplementy - a jako inne preparaty - zostały przez panią prof Anuszesską zakwalifikowane jako leki. W polskich aptekach srebro koloidalne jest natomiast powszechnie sprzedawane - nie jako lek i nie jako suplement. 
Kolejnym produktem który wg prof Anuszewskiej powinien być sprzedawany jako lek jest mumio - odniosła się do medycyny indyjskiej. Urzędnik państwowy podpiera się medycyną która jest w Polsce uznawane za nie-medycynę. Visanto nie jest producentem tego preparatu i pani profesor nie sprawdziła jaki jest status prawny tego konkretnego produktu. Firma produkująca mumio dla Visanto zgłosiła ten preparat do GIS i ten Główny Inspektor Sanitarny podpisem urzędnika Marka Posobkiewicza  potwierdził że przyjął ten preparat jako suplement diety.
Następnym produktem co do którego prof Anuszewska uważa że powinien być sprzedawany jako lek jest trawa jęczmienna i trawa pszeniczna i nie miał znaczenia dla pani prof fakt że produkt ten nie jest sprzedawany od bardzo dawna. Pani profesor zauważyła że trawa zawiera chlorofil, a ów ten ma działanie lecznicze. Co w takim razie z warzywniakami sprzedającymi warzywa liściaste jak sałatę? Przecież ów warzywa również zawierają chlorofil.
Cóż w takim razie zrobić z czosnkiem? Też ma działanie lecznicze?  
Pani profesor Anuszewska, rzecznik praw pacjenta oraz prokurator zatrzymali pracę firmy gdzie pracuje wiele osób, z ich pracy utrzymuje się kilkadziesiąt osób. Co z nimi? Innym firmom nie zabrania się sprzedawania koenzymu Q10, nano srebra, nano złota, chlorofilu oraz mumio - dlaczego tylko Jerzy Zięba jest represjonowany? Czemu prokurator nie zwrócił się do Urzędu Rejestracji Leków czy substancje wymienione w donosie zostały zarejestrowane jako leki?

Źródło : https://www.youtube.com/watch?v=pDnbJeKQNgs

Portret użytkownika Kwazar

Jak to cudownie jest móc

Jak to cudownie jest móc poczytać z rana o lawendzie i jej właściwościach.Na innych portalach (też od rana) Trwają krwawe zamieszki a FAKE NEWSY zwane szumnie "artykułami dziennikarskimi" albo jakoś tak ? Wylewane są szerokimi strumieniami ale nie tu. Nie tu ! Dordzy moi i kochani ! Ten portal jakoś niedopuszcza ostatnio do takich dyskusji dbając o harmonię i spokój święty (w ostrożności zaszła jakaś dziwna metamorfoza zmian) i wszędzie cudowny wszechogarniający zapach lawendy się roztacza ...no tej leczniczej oczywiście.

Skomentuj