Amerykańskie myśliwce szóstej generacji będą posiadały broń laserową

Kategorie: 

Koncepcja samolotu szóstej generacji - źródło: Lockheed Martin

Coś, co jeszcze kiedyś mogło wydawać się niemożliwe, powoli staje się faktem. Przyszłe amerykańskie myśliwce 6-tej generacji będą już używać broni laserowej o dużej mocy. Kraj ma nadzieję, że dzięki tej technologii będzie mógł utrzymać swoją dominację w powietrzu.

 

Według informacji umieszczonej przez US Air Force na stronie Federal Business Opportunities, Departament Obrony jest już zainteresowany nabyciem broni, która zostanie wykorzystana w samolotach następnej generacji. Szczególne znaczenie dla Pentagonu mają systemy laserowe, które byłyby na co najmniej 4 poziomie gotowości technologicznej (TRL) do października 2014 roku oraz gotowe do demonstracji na poziomie 5 lub wyższym do 2022 roku.

 

US Air Force obecnie poszukuje systemów kontroli wiązki światła oraz laserów niezależnie od platformy, działających od poziomu morza do 19 kilometrów wzwyż z prędkością od 730 km/h do ponad 3000 km/h. Konkretnie chodzi o jego trzy kategorie: laser małej mocy dla oświetlania, śledzenia, celowania oraz niszczenia czujników wroga; system laserowy średniej mocy dla eliminowania nadlatujących pocisków oraz laser o dużej mocy do działań ofensywnych. Natomiast marynarka wojenna pracowała nad pokładowym laserem półprzewodnikowym, który już w 2014 roku zostanie zaprezentowany na pokładzie USS Ponce.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Coś, co jeszcze kiedyś mogło

"Coś, co jeszcze kiedyś mogło wydawać się niemożliwe, powoli staje się faktem" Nie, nie staje się ! "Amerykańskie myśliwce szóstej generacji będą posiadały broń laserową" Może? Ale inni też będą ją posiadać a może nawet prędzej.Więc o co chodzi ? "US Air Force obecnie poszukuje systemów kontroli wiązki światła oraz laserów niezależnie od platformy" Czyli chodzi o to, że tymczasem USA poszukuje jakichś logicznych pomysłów na laser poważnie działający bojowy na cokolwiek żeby tylko chciał zadziałać konkretnie.(TAKIEGO LASERA JESZCZE NIE ZBUDOWANO !!! )  Ok Ale dokładnie inni robią to samo bo, im też nie bardzo lasery działają! Teraz właśnie chodzi o to, kto ma sprytniejszych i bardziej oddanych i rzutkich naukowców.Tu niestety nie zawsze chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze.

Portret użytkownika Don Quintic

Laser to sobie można kupić na

Laser to sobie można kupić na Allegro, za 1,50 pln. , a  oni ogłaszają przetargi. Broń laserowa jest strasznie prymitywna, nie stać ich intelektualnie, na wynalezienie broni plazmowej. Plazma fotonowa , może być , przenoszona przez światło,  w tym światło latarki kieszonkowej, jak i lasera, tak jak w Gwiezdnych Wojnach, Han Solo ze swoją pukawą plazmową pokazał to księznice Lei. Dzieci w przedszkolu wyposażyłyby te ich z bożej łaski samoloty 6G w broń. Ludzie to jest przecież kryzys calego systemu edukacji z takimi naukofcami, jak ci w USA. Oni tam podobno nie umieją przeprowadzać dodawania w nawiasach na cyfrach od 1..5.  Przed laserem można się obronić zwyklym lusterkiem kieszonkowym.

 

Portret użytkownika minoduesp

Nie koniecznie , bo im

Nie koniecznie , bo im bardziej zaawansowana i destrukcyjna broń tym ryzyko globalnego konfliktu spada . Raczej nikt nie chciał by zarządzać zgliszczami i pogorzeliskiem szczególnie atomowym . 

Portret użytkownika Pendraczek

Ciekawe ile lat temu Pan

Ciekawe ile lat temu Pan Admin napisał ten artykuł?? Czyżby kopiuj - wklej ?? Z braku czasu lub pomysłów??!! Bo jak by nie patrzył to rok 2014 chyba już był albo ja mam jakis inny kalendarz...

Skomentuj