Microsoft stał się trzecią amerykańską firmą, która osiągnęła wartość biliona dolarów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Lepsze niż się spodziewano kwartalne wyniki finansowe Microsoftu spowodowały, że przedsiębiorstwo stało się trzecią amerykańską firmą w historii, która przekroczyła wartość biliona dolarów. Wcześniej osiągnęły to jedynie inne globalne marki, a więc Apple i Amazon.

Po znakomitych wynikach finansowych Microsoftu w ostatnim kwartale, kursy akcji spółki wzrosły na tyle wysoko, że kapitalizacja rynkowa przekroczyła poziom biliona dolarów. Taki stan rzeczy utrzymał się co prawda jedynie przez 30 minut, ale to wystarczyło, by zapisać się w historii amerykańskiego biznesu.

 

Pierwszą amerykańską korporacją, której udało się przekroczyć wartość biliona dolarów było Apple, a nastąpiło to 2 sierpnia ubiegłego roku. Amazon wzbił się na ten poziom miesiąc później, jednak podobnie jak teraz w przypadku Microsoftu, taki stan rzeczy nie utrzymał się na długo.

 

We wszystkich trzech przypadkach analitycy giełdowi przewidywali osiągnięcie na długo, zanim do niego doszło. Co prawda przekroczenie granicy biliona dolarów nie powoduje dodatkowych korzyści, ale środowisko biznesowe postrzega taki wyczyn jako oznakę sukcesu.

W ostatnim kwartale przychody Microsoftu wzrosły o 14% do 30,6 miliarda dolarów, a zyski o 19% do 8,8 mld $. Największe poruszenie na giełdzie wywował aż 73-procentowy wzrost przychodów z platformy chmurowej Azure.

 

Na chwilę obecną wartość Microsoftu jest wyceniana na 995 miliardów, co plasuje przedsiębiorstwo przed rywalami z Apple (973 mld) i Amazona (942 mld). Google jest obecnie jedyną spółką z tzw. "wielkiej czwórki", której jeszcze nigdy nie udało się przekroczyć pułapu biliona dolarów. Obecnie kapitalizacja rynkowa grupy Alphabet wynosi "jedynie" 881 mld.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

I po co im te pieniądze , czy

I po co im te pieniądze , czy są szczęśliwsi ? A poza tym obrzydliwie bogaci mają obrzydliwe ciągoty do przekupstwa dla własnych chorych celów tak jak Soros .. (oby jego zwłoki żarły czerwie długo i ze smakiem).

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Był kiedyś OS2X ale projekt

Był kiedyś OS2 ale projekt wycofali. Niestety MS był najsilniejszy i jest. Linux pojawił się troszeczkę późno i był zbyt egzotyczny dla potencjalnych użytkowników.

Możnaby powiedzieć, że systemy MS były dziecinnie proste w użyciu m.in. ze względu na większe ograniczenia ale świetnie zaprojektowane GUI dla każdego w stosunku do konkurencji.

Skomentuj