W Indiach ludzie atakują słonie za pomocą ognia i kamieni

Kategorie: 

Źródło: Biplab Hazra, Caters News

Wycinka lasów w Indiach spowodowała, że w wielu miejscach kraju można spotkać dzikie słonie. Zwierzęta zostały zmuszone do wkroczenia na ludzkie siedliska w poszukiwaniu pożywienia i schronienia, w desperackiej próbie odnalezienia nowego domu.

Mieszkańcy miejsc, w których pojawiły się słonie nie są zadowoleni z nowej sytuacji i często podejmują ekstremalne środki, aby zapobiec uszkodzeniu mienia przez przerażone zwierzęta.

 

Podejmowane przez nich środki są jednak często ekstremalne. W mieście Bishnupur uchwycono moment, w którym rozwścieczeni mieszkańcy wystrzeliwali race w kierunku dwóch słoni. Na fotografiach widać przerażone zwierzęta, które uciekają przed pociskami.

Problem stał się na tyle poważny, że obecnie prowadzone są działania mające na celu zwiększenie świadomości wśród mieszkańców Indii. Jedną z osób zajmujących się upowszechnianiem skali problemu jest fotograf Biplab Hazra.

 

Obecnie w sieci istnieje wiele dowodów wykorzystywania ekstremalnych środków przeciwko słoniom. W Internecie można znaleźć wiele fotografii ukazujących użycie ognia czy ciężkich przedmiotów w kierunku przerażonych zwierząt.

Dziennik Independent skomentował sytuację: „Obrazy podkreślają niezwykły poziom przemocy, z jakimi zmagają się zagrożone gatunki, próbując przetrwać w mniejszych siedliskach. Stada słoni mogą powodować znaczne szkody w uprawach, wpływając na życie ludzi. Niektórzy rolnicy używają płonących pochodni, aby odstraszyć słonie z dala od zamieszkałych obszarów.”

Biplab Hazra apeluje o przyjrzenie się problemowi. Słonie niszczą siedliska ludzkie oraz uprawy, jednak jednocześnie ich liczebność drastycznie spadła w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Dzieje się tak za sprawą wycinania lasów i niszczenia ich naturalnych siedlisk. Ignorowanie problemu może doprowadzić do poważnej katastrofy ekologicznej, a nawet do wyginięcia gatunku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika PiotrSSS

Nie odbierzcie tego źle, ale

Nie odbierzcie tego źle, ale SŁONIE TO SZKODNIKI.

Słoń w zoo to fajne zwierze... ale Słoń na wolności to NIEBEZPIECZEŃSTWO utraty życia i mienia.

Są duże i nieżadko atakują ludzi. Nie mówię, że słonie są tak agresywne jak nosorożce i hipopotamy, ale (szczególnie w Indiach) one włażą do miast i wiosek i szkodzą. Też byście je przepędzali jak dziki i sarny w Polsce.

Żal że źli kłusownicy polują na nie dla kości słoniowej, ale przepędzać je to jak najbardziej POWINNO SIĘ. A że ogniem i kamieniem to logiczne, bo czym? Twardą te mają skórę. Kijem nie zaboli, a słoń cię z bliska stratuje. Strzelać do nich też nie, bo by umarł. A gonia się boi.

Portret użytkownika 28/10

Czy naprawdę uważasz, że jest

Czy naprawdę uważasz, że jest to słuszne podejście do przyrody? Człowiek od zawsze stawia sibie na pierwszym miejscu ponad przyrodę i do czego go to doprowadziło? Czy naprawdę nie ma innych rozwiązań? Kiedy ludzie tacy jak ty zrozumieją, że na pierwszym miejscu należy postawić dobro Ziemi i roślin i zwierząt tu żyjących bo tylko wtedy kiedy ten warunek będzie spełniony to ludziom również bedzie się żyło zdrowo czyli dobrze. Ułomne myślenie ludzkie w takich sprawach jest tragedją. Ułomny człowiek nie wie, że potrzebuje zdrowej i radosnej przyrody do swojego życia. Każdy ułomny człowiek, bez tego rozumienia będzie musiał odejść> To nie zwierzęta i  planeta ma się przystosować do ludzi a ludzie do zwierząt i planety w pokojowy i myślący sposób, wyzbyty egoizmu i władzy.

Portret użytkownika PiotrSSS

Niech się "zdrowa przyroda"

Niech się "zdrowa przyroda" mniej rozmnaża albo trzyma daleko od mojego domu. Szanuję Twoje zdanię, ale się nie do końca z tym zgadzam.

Ale mysz i szczura to nie zabijesz, choć szkodzi?(np jeżeli masz magazyn jedzenia) A komary, muchy i Stonkę? Mnożą się w nieskończoność i roznoszą zarazy.

Gdybyś miał fermę kurcząt (lub takie domowe z wolnego wybiegu) to czy byś pozwalał kunom i lisom na zabijanie twojego dorobku (i życia tych zwierząt)? A może grzecznie przekonasz głupie zwierzę by nie szkodziło?
 

Źle że oni nie umieją tego jakoś bardziej humanitarnie rozegrać i żal mi popażonego słonia, ale to są biedni, często prymitywni ludzie, a ogień jest bardzo efektywnym odstraszaczem dzikich zwierząt. Ataki słoni w Indiach to niestety codzienność.

Gdyby tak ci Hindusi mieli jakieś niegroźne odstraszacze (jak w filmie science-fiction) i te byłyby tanie to by pewnie nikt by tych słoni tak nie krzywdził. Ale życie to nie bajka. Pisząc ten odzew widzę na boku strony artykuł pt "Dzikie słonie zaatakowały wioskę w Indiach, są ofiary" i poniżej "Stado głodnych słoni sterroryzowało mieszkańców jednej z prowincji w Indiach".

 

Gdybym miał wybieraż życie/zdrowie Człowieka a Zwierzęcia, to sorry, ale zawszę wybiorę ludzi.

Portret użytkownika 28/10

Żeby człowiek był żywy i

Żeby człowiek był żywy i zdrowy MUSI żyć na żywej i zdrowej planecie, wśród żywych i zdrowych roślin i zwierząt. Nie ma innej możliwości. Primitywny człowiek jest za długo prymitywnym człowiekiem tak samo jak i każdy ułomny, który nie posiada tego świadomości. Tacy będą odchodzić, bez możliwości powrotu.

Portret użytkownika Kwazar

Zanim człowiek w pełni pojmie

Zanim człowiek w pełni pojmie to o czym piszesz, prędzej zniknie z oblicza Ziemi (Ziemi to w sumie mało co obchodzi.Była jest i bedzie) Na planecie Ziemia to akurat nic nowego. Nastąpi tylko kolejne wymieranie tym razem ludzkie (nie musi być błyskawiczne,katastroficzne,apokaliptyczne ani zoombieczne ) Będzie być może,powolne, degradacyjne,degeneracyjne w kolejnych pokoleniach (to nic osobistego ale to da się wyraźnie zaobserwować) i to będzie skuteczne i tyle.

Strony

Skomentuj