Ludzie żyjący na wsi są szczęśliwsi od mieszkańców miast

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mimo że miasto to świat rozrywki, wydarzeń kulturowych, dodatkowo obfitujący w szeroki wybór punktów gastronomicznych i innych udogodnień, ludzie żyjący na wsi okazują się być bardziej szczęśliwi. Tak przynajmniej wynika z badań, przeprowadzonych przez naukowców z Kanady.

Naukowcy z Vancouver School of Economics oraz Uniwersytetu McGill postanowili przeprowadzić badania rozstrzygające odwieczny spór na temat tego gdzie jakość życia jest lepsza – na wsi czy w mieście.

 

W latach 2009-2014 przeprowadzono ankietę na temat zadowolenia z życia u 400 tysięcy osób. Odpowiedzi powiązano z danymi demograficznymi, dotyczącymi uczestników. Poziom szczęścia ankietowanych mierzono w skali od 1 do 10. W najmniej szczęśliwych regionach wynosił on 7,04, a w najbardziej szczęśliwych 8,96 – może to sugerować, że ludzie z reguły są całkiem szczęśliwi lub nie chcą przyznać się do tego, że nie są.

Ogólnie rzecz biorąc, najszczęśliwsze i najmniej szczęśliwe społeczności miały podobne średnie dochody, poziom wykształcenia, stopę bezrobocia oraz poziom zaufania społecznego. Wykazano za to, że szczęśliwsi ludzie posiadali krótszy czas dojazdu do pracy, przeznaczali mniejszą część swoich dochodów na wydatki mieszkaniowe, rzadziej się przeprowadzali oraz migrowali. Wskazano także jeszcze jedną zależność.

 

Wyniki osób najszczęśliwszych korelowały z ich wyższym poczuciem przynależności społecznej oraz  zamieszkaniem w obszarze o mniejszej gęstości zaludnienia, co doprowadziło autorów badania do wniosku, że życie w mieście jest z reguły mniej szczęśliwe. Mimo wszystko naukowcy uprzedzają, że ich badania wykazały jedynie korelację i nie mogą być traktowane jako ostateczny osąd.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

A juści. Miastowym nie są

A juści. Miastowym nie są znane uroki wiejskiego życia. Smak bimbru na łonie natury, dieta zbudowana na samej kapuście, albo samym oscypku i bimbrze, albo samym jajku i bimbrze. To jest życie. Świnie w miejskim chlewie mają wszystko dobrze wymieszane w korycie razem z ciasteczkami.

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby ludzie zatrzymali się w

Gdyby ludzie zatrzymali się w swoim biegu by spokojnie zastanowić się czym jest szczęście i od czego ten stan zależy to nie byłoby tylu nieszczęśliwców .. Przecież to jasne ,że aby być szczęśliwym nie trzeba wielkiego telewizora, nowego modelu samochodu czy innego sprzętu , bo radość i spokuj daje kontakt z dziką piękną naturą ,której w miastach zwyczajnie nie ma. Stąd się biorą właśnie ci "obrzydliwie" bogaci - głupcy myślą ,że jak zdobędą kolejny milion ,meble znów wymienią itp. itd. to będą szczęśliwi ale to studnie bez dna i tak jak Kulczyk nazbierał miliardów potem wyciągnął kopyta i po co mu to było czy był szczęśliwy ??? WĄTPIĘ !

Portret użytkownika Piotrek

Podobnie ma się rzecz z

Podobnie ma się rzecz z seksem,  można wyrumotać tysiące kobiet i nie być szczęśliwym,  ponieważ seks bez miłości jest li tylko doznaniem fizycznym , a nie duchowym i jakkolwiek jest przyjemny,  to nigdy nie wypełni pustki spowodowanej brakiem miłości. 

 

P.S.

"Prawdziwie kochasz wtedy,  kiedy nie wiesz dlaczego " Lew Tołstoj 

Portret użytkownika Epiornis

Spokojnie - zaraz bez żadnego

Spokojnie - zaraz bez żadnego NAJMNIEJSZEGO sprzeciwu społeczeństwa przegłosują nadajnik 5G co 100-200 metrów i do tego dołożą normę 10 watów na metr kwadrat promieniowania... I wtedy ciekawe, co powie dziiadek ze wsi Wink Pozdrawiam!

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Piotrek

O szczęściu nie decyduje

O szczęściu nie decyduje miejsce zamieszkania , czy posiadania.

Tylko miłość daje szczęście gratis. 

 

P.S.

 

Najpiekniejsze,  najcudowniejsze rzeczy , jakie się nam w życiu przytrafiają nie są rzeczami- serdeczności panie i panowie. 

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

W Polsce bez względu gdzie

W Polsce bez względu gdzie żyje się ciulowo, bo państwo wszędzie się wpycha z łapskami. Lepiej jest w Rosji pod tym względem ponieważ mamy etniczną różnorodność. Np. nikt się tam nie wpycha ludziom z biurokracją na Syberii czy wyżej.

Strony

Skomentuj