W Indiach ludzie atakują słonie za pomocą ognia i kamieni

Kategorie: 

Źródło: Biplab Hazra, Caters News

Wycinka lasów w Indiach spowodowała, że w wielu miejscach kraju można spotkać dzikie słonie. Zwierzęta zostały zmuszone do wkroczenia na ludzkie siedliska w poszukiwaniu pożywienia i schronienia, w desperackiej próbie odnalezienia nowego domu.

Mieszkańcy miejsc, w których pojawiły się słonie nie są zadowoleni z nowej sytuacji i często podejmują ekstremalne środki, aby zapobiec uszkodzeniu mienia przez przerażone zwierzęta.

 

Podejmowane przez nich środki są jednak często ekstremalne. W mieście Bishnupur uchwycono moment, w którym rozwścieczeni mieszkańcy wystrzeliwali race w kierunku dwóch słoni. Na fotografiach widać przerażone zwierzęta, które uciekają przed pociskami.

Problem stał się na tyle poważny, że obecnie prowadzone są działania mające na celu zwiększenie świadomości wśród mieszkańców Indii. Jedną z osób zajmujących się upowszechnianiem skali problemu jest fotograf Biplab Hazra.

 

Obecnie w sieci istnieje wiele dowodów wykorzystywania ekstremalnych środków przeciwko słoniom. W Internecie można znaleźć wiele fotografii ukazujących użycie ognia czy ciężkich przedmiotów w kierunku przerażonych zwierząt.

Dziennik Independent skomentował sytuację: „Obrazy podkreślają niezwykły poziom przemocy, z jakimi zmagają się zagrożone gatunki, próbując przetrwać w mniejszych siedliskach. Stada słoni mogą powodować znaczne szkody w uprawach, wpływając na życie ludzi. Niektórzy rolnicy używają płonących pochodni, aby odstraszyć słonie z dala od zamieszkałych obszarów.”

Biplab Hazra apeluje o przyjrzenie się problemowi. Słonie niszczą siedliska ludzkie oraz uprawy, jednak jednocześnie ich liczebność drastycznie spadła w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Dzieje się tak za sprawą wycinania lasów i niszczenia ich naturalnych siedlisk. Ignorowanie problemu może doprowadzić do poważnej katastrofy ekologicznej, a nawet do wyginięcia gatunku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Mieszkacy Indii nie zdają

Mieszkacy Indii nie zdają sobie sprawy z tego, że pozbawiając słoni ich schronienia w postaci lasów skazują je na wygnięcie. Rozumiem, że szukają sobie nowych pól do upraw, ale trzeba baczyć na to, że lasy też są potrzebne, gdyż stanowią ważny element równowagi w przyrodzie i służą nie tylko zwierzętom, ale i samym ludziom.

 

Najgorsze jest to, że w wielu miejscach na świecie ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że lasy pochłaniają dwutlenek węgla i nadmiar wody deszczowej. Zamiast tego wolą je karczować, tylko po to, by pasać owce, kozy lub krowy albo posiać jakąś roślinę. Tyle, że brak lasów prowadzi do tego, że woda zacznie nadmiernie spływać, co będzie odbijać się na pracy rolników lub hodowców, którym chęć zysku odbiera racjonalne myślenie. Z drugiej strony edukacja przyrodnicza też niestety kuleje, gdyż podczas lekcji nie mówi się o podstawowych prawidłowościach rządzących natura, bądź celowo wypacza się je (jak wiele rzeczy w nauce).

Portret użytkownika Kwazar

W Indiach ludzie atakują

W Indiach ludzie atakują słonie za pomocą ognia i kamieni.Mam duże wątpliwości kto tu jest tą PRAWDZIWĄ dziczą.Jesteś wrogiem zwierząt to sam lokujesz się poniżej nich i nie masz potem litości a płacz o litość jest wielki.

Portret użytkownika minoduesp

Oto kolejny dowód na to ,że

Oto kolejny dowód na to ,że ludzi jest ZBYT dużo i to nasz gatunek trzeba przetrzebić ! Ludzkość niszczy planetę rabunkową krótkowzroczną eksploatacją a natura obecnie NIE ma się jak bronić ,dowodów na zbrodniczość ziemian jest bez liku ! Nie można bezkarnie SRAĆ do własnego gniazda ! LUDZIE OPAMIĘTAJTA SIĘ ! 

Portret użytkownika inzynier magister

W Indiach nie ustają

W Indiach nie ustają prześladowania chrześcijan, którzy stale są dyskryminowani i atakowani przez hindusów. W ostatnich dniach doszło do wielu aktów agresji ze strony miejscowych radykałów, którzy m.in. podpalili katolicką szkołę w stanie Manipur.Hinduscy radykałowie po raz kolejny zaatakowali szkołę prowadzoną przez Kościół katolicki. Wobec nauczycieli oraz uczniów dopuszczono się licznych pogróżek i innych rodzajów agresji. Placówka, która szczególnie ucierpiała w ostatnich dniach to szkoła średnia im. św. Józefa w dystrykcie Chandel w stanie Manipur. Ks. Felix Anthony, rzecznik Kościoła katolickiego w tej części kraju powiedział agencji AsiaNews, że to kolejna szkoła, która została zniszczona przez hinduskich radykałów.Kapłan w rozmowie z AsiaNews powiedział, że szkoła została podpalona, a wszystkie rejestry i dokumenty szkolne spłonęły. Dodał, że w placówce edukację pobiera ok. 1,4 tys. dzieci, które w dużej części pochodzą z ubogich rodzin miejscowych plemion. Zdaniem ks. Felixa Anthonego, powodem tego ataku było postępowanie dyscyplinarne wobec 6 uczniów, które zostało podjęte przez władze szkoły."

Tylko Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem, a nie jacyś hinduscy półbogowie i inne stwory !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj