Podczas gdy trwają spory o sieć 5G Chińczycy rozpoczną już prace nad siecią 6G

Kategorie: 

Źródło: Internet

Już wkrótce, sieć 5G będzie stopniowo wdrażana w wielu krajach świata. Wielka Brytania ma nadzieję wprowadzić 5G już w tym roku, natomiast w Polsce, nowa sieć może zostać wprowadzona w Łodzi do końca 2020 roku, a w kolejnych latach rozprzestrzeni się na całą Polskę. Tymczasem Chiny spoglądają dalej w przyszłość i nieoficjalnie przystąpiły już do prac nad siecią 6G.

 

W tym roku, Chiny uruchomiły projekt, skupiający się na nowej i jeszcze szybszej sieci 6G. Naukowcy rozpoczęli badania koncepcyjne, a prace nad nową siecią formalnie ruszą już w 2020 roku. To tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Chiny chcą zostać globalnym liderem – nie tylko na polu sieci 5G, ale też 6G.

 

Informację o nowym projekcie ujawnił Su Xin z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej. Sieć 6G, według założeń, będzie aż 10 razy szybsza od sieci 5G, czyli umożliwi przesyłanie danych z niewyobrażalną prędkością 1 terabita na sekundę.

 

Chiny rozpoczną prace nad siecią 6G w 2020 roku, a jej komercjalizacja może nastąpić w 2030 roku. Wszystko oczywiście będzie zależeć od przebiegu prac nad nową technologią. Trudno wyobrazić sobie, aby filmy w jakości 4K lub nawet 8K można było pobierać w mgnieniu oka, ale właśnie nad takim rozwiązaniem pracują chińscy naukowcy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika minoduesp

A poco komu to wszystko .. ?

A poco komu to wszystko .. ? Już teraz natłok informacyjnego szumu zewsząd jest tak duży ,że ŻADEN mózg normalnego (jeszcze) człowieka nie jest w stanie sobie z tym wszystkim poradzić . Nie potrzebujemy szybszego przekazu ,wiekszej ilości danych tylko SPOKOJU i WYCISZENIA . Wystarczy sobie porównać jak nerwowi i zabiegani są ludzie "cywilizacji" zachodu a jak spokojni i beztroscy są tkz: "dzicy" obywający się na codzień bez tych wszystkich "zdobyczy cywilizacji" !  Do czego to podobne ,żeby dzieciarnia ledwie nauczona chodzić nie rozstawała się ze smartfonem wpatrzona weń jak kot w myszę ... 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Optymista z ciebie!! Wychodzę

Optymista z ciebie!! Wychodzę z Netto a do wchodzi rodzinka: mama z kilkulatką i tata z wózkiem dziecięcym, wewnątrz dzidek ze smoczkiem w buzi...i proporcjonalnie  wielkim smartfonem w małych rączkach, smyk wpatrzony w ekran jak sroczka w gnacik w ogóle nie zwraca na nic i nikogo uwagi!!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika finktank

Mieszkam w południowo

Mieszkam w południowo zachodniej Polsce i tutaj jadąć droga krajową przez obszary lesnie nie działa nawet sięc 2 g, czyli po prostu nie ma zasięgu w telefonie, śmiać mi się trochę chce jak czytam o 5g,

Portret użytkownika Illuminat13

Bardziej sie martwie o rozwoj

Bardziej sie martwie o rozwoj armi chinskiej oraz skosnookiej takze koreanskiej ludzie pracowici ale malo rozumni Orez w tak malo cywilizowanym kraju  jesli chodzi o swiadomosc ludzka to wojna o poszerzenie terytoria prawdopodobnie niedlugo uszczkna sobie kawal rosji Putin car kwiczy z jednej strony cisna go korporacje z drugiej skosni za stare sprawy Nie ma miejsca obecnie na jednostkowych ludzi Rzad swiatowy nie ten tajny ale inny za aprobata juz budzacej sie ludzkosci bo kundalini zmienia oblicze tego swiata bardzo szybko Nie ma odwrotu albo koniec tego swiata albo podroz dalej ciala sie tez zmieniaja https://www.youtube.com/watch?v=zMGzKDDsF2w   zloty podzial juz nie ten

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika StopNWO

Czyli depopulacja przybiera

Czyli depopulacja przybiera tempa. Problem "Utylizacji" zbędnych goi też rozwiązany.

"stan Waszyngton jest dziś o krok od wprowadzenia ustawy umożliwiającej przemianę doczesnych szczątków obywateli w naturalny kompost. Ustawa napisana przez Partię Demokratyczną uzyskała poparcie obu izb stanowego parlamentu i czeka na zatwierdzenie przez gubernatora Jaya Inslee."

Strony

Skomentuj