Arabia Saudyjska uchwaliła prawo uznające wszystkich ateistów za terrorystów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak donosi organizacja praw człowieka, Human Rights Watch, Arabia Saudyjska uchwaliła szereg nowych przepisów, jednoznacznie określających wszystkich ateistów jako terrorystów.

Nowy akt prawny, uchwalony przez króla Abdullaha, ma stanowczo przeciwdziałać terroryzmowi, podejmując odpowiednie środki zapobiegawcze. Monarcha zahamował ponadto wszelkie formy politycznego sprzeciwu, które "mogłyby zaskodzić porządkowi publicznemu". Nowe prawo zostało w dużej mierze wprowadzone w celu zmniejszenia rosnącej liczby Saudyjczyków, chętnych do wzięcia udziału w wojnie domowej w Syrii.

 

Human Rights Watch informuje, że uchwalony przez króla Abdullaha dekret 44 "kryminalizuje udział w działaniach wojennych poza granicami państwa", a za popełnienie przestępstwa przewidziano karę od 3 do nawet 20 lat więzienia. Na tym jednak nie koniec, ponieważ saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych wydało kolejne regulacje, określające szeroką listę grup społecznych jako organizacje terrorystyczne.

Nowe przepisy definiują terroryzm jako "postawę wzywającą do myśli ateistycznej lub kwestionującej podstawy religii islamskiej, na której opiera się kraj". Human Rights Watch alarmuje, że regulacje interpretują niemal każdą grupę opozycyjną lub niezależne stowarzyszenie jako organizację terrorystyczną.

 

Nowe przepisy prowadzą również do porażki kampanii na rzecz uwolnienia wielu prominentnych działaczy uwięzionych obecnie na terenie Arabii Saudyjskiej. Niektórzy z nich zostali skazani nawet na 5 lat pozbawienia wolności za krytykowanie władz.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Klowny i tyle... To są

Klowny i tyle... To są klowny lewackie... Ateizm nie polega na tym że się robi z siebie pajaca na ulicy... Ateizm też nie polega na nienawiści... Ateizm to racjonalne pojmowanie świata... Możesz być ateistą, albo... Pajacem który przy okazji nie wierzy w Boga, tak jak ci pajace z twojego linku Wink
Poza tym... Pajaców znajdziesz w każdej jednej grupie społecznej Wink

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika hyh

Ateizm nie polega na

Ateizm nie polega na nienawisci?   Swietne wybielenie idioty. A do kogo ma nienawisc ateista jak nie do Stworcy w ktorego nie wierzy ?

i dwa jak moze ateista myslec racjonalnie jak odrzucana poczatku juz Boga. Tak jakby zjadl wszystkie rozumy na tej Ziemi.

a jak to mowili gowno byl gowno widzial..

Ateista to czubek

Portret użytkownika hyh

Plan Pikea III wojna swiatowa

Plan Pikea III wojna swiatowa jest realizowany. W pierwszej kolejnosci wyrzna ateistow ktorzy sa niereformowalni do doktryny Lucyfera NWO.

Ateisci teraz zaczna sie " nawracac" a jak nie to krzewienie mieczem tych debili szybko nauczy ,ze czlowiek jest stworzony dla religii i Boga.

 

Strony

Skomentuj