Arabia Saudyjska uchwaliła prawo uznające wszystkich ateistów za terrorystów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak donosi organizacja praw człowieka, Human Rights Watch, Arabia Saudyjska uchwaliła szereg nowych przepisów, jednoznacznie określających wszystkich ateistów jako terrorystów.

Nowy akt prawny, uchwalony przez króla Abdullaha, ma stanowczo przeciwdziałać terroryzmowi, podejmując odpowiednie środki zapobiegawcze. Monarcha zahamował ponadto wszelkie formy politycznego sprzeciwu, które "mogłyby zaskodzić porządkowi publicznemu". Nowe prawo zostało w dużej mierze wprowadzone w celu zmniejszenia rosnącej liczby Saudyjczyków, chętnych do wzięcia udziału w wojnie domowej w Syrii.

 

Human Rights Watch informuje, że uchwalony przez króla Abdullaha dekret 44 "kryminalizuje udział w działaniach wojennych poza granicami państwa", a za popełnienie przestępstwa przewidziano karę od 3 do nawet 20 lat więzienia. Na tym jednak nie koniec, ponieważ saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych wydało kolejne regulacje, określające szeroką listę grup społecznych jako organizacje terrorystyczne.

Nowe przepisy definiują terroryzm jako "postawę wzywającą do myśli ateistycznej lub kwestionującej podstawy religii islamskiej, na której opiera się kraj". Human Rights Watch alarmuje, że regulacje interpretują niemal każdą grupę opozycyjną lub niezależne stowarzyszenie jako organizację terrorystyczną.

 

Nowe przepisy prowadzą również do porażki kampanii na rzecz uwolnienia wielu prominentnych działaczy uwięzionych obecnie na terenie Arabii Saudyjskiej. Niektórzy z nich zostali skazani nawet na 5 lat pozbawienia wolności za krytykowanie władz.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika pytacz

Od lat piszę, że po

Od lat piszę, że po opanowaniu Europy islamiści w I kolejności rozprawią się z ateistami, którzy teraz masowo ich tu sprowadzają w myśl "poprawności politycznej" nakreslonej w Brukseli.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Esteban

Metody rodem z nazistowskich

Metody rodem z nazistowskich Niemiec lub bolszewickiej Rosji. "Kto nie z nami, ten przeciw nam!" Podobnych argumentów używa lewactwo judeoeuropejskie, każdy kto na inne poglądy jest neofaszystą a w najlepszym przypadku populistą.

Portret użytkownika Easy Rider

Ateiści - terrorystami? To

Ateiści - terrorystami? To wyraz jakiejś dewiacji umysłowej, równie dobrze mogliby uznać za terrorystów żydów, pedałów czy cyklistów. Ale czego spodziewać się po państwie, w którym można skazać kobietę za rzucenie czarów na faceta, w wyniku czego stał się on impotentem? Albo - w którym wyroki śmierci dokonuje się przez ścięcie mieczem? To jest normalne średniowiecze, ale jakoś nie przeszkadza to tym wszystkim żydowskim "prawoczłowiekom", "demokratom" czy też "europejsom", zatroskanym stanem praworządności w Polsce, bo to jest sojusznik USraela.

A przecież, według oficjalnych danych, to właśnie islamski fanatyzm religijny jest od kilkudziesięciu lat źródłem terroryzmu światowego. Chociaż tak naprawdę, to za tym "terroryzmem islamskim" stoją wyznawcy innej religii - judeosatanizmu, jednak też nie ateiści.

Portret użytkownika inzynier magister

Sensacja !!! "To, co w

Sensacja !!! "To, co w jednych krajach uchodzi więc za antysemityzm, w innych uznawane jest za dziedzictwo kulturowe całej ludzkości, poświadczone zresztą autorytatywnie przez UNESCO – pisze na wpolityce.pl Grzegorz Górny. Oto bowiem okazuje się, że zwyczaj z podkarpackiego Pruchnik, który oburzył część polskiej oraz światowej opinii publicznej, praktykowany w Czechach znajduje międzynarodowe uznanie.Mieszkańcy Chroustovic, Stradounia, Jenišovic, Viniar oraz innych miejscowości w kraju pardubickim co najmniej od XIX wieku (wtedy powstały pierwsze zapiski świadczące o tej tradycji) topią lub palą kukłę Judasza – biblijnego zdrajcy, który za 30 srebrników wydał na śmierć Syna Bożego. Tamtejszy Judasz ma spiczasty czub, przypomina chochoła i jest prowadzony przez dzieci.Jak przypomina Grzgorz Górny, obyczaj docenił Narodowy Instytut Dziedzictwa w Pardubicach. Na wniosek instytucji zwyczaj z 29 miejscowości znalazł się w roku 2010 na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. http://www.pch24.pl/grzegorz-gorny--czeski-zwyczaj-topienia-kukly-judasza-na-liscie-dziedzictwa-kulturowego-unesco,67794,i.html#ixzz5m6Ryja00

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj