Anomalie pogodowe w Polsce. Saharyjski pył spowodował liczne burze piaskowe!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Pył z Sahary dociera do naszego kraju dość regularnie, ale w tym roku jest go tak dużo, że w Polsce doszło do licznych burz piaskowych! Najbardziej zauważalne było to na zachodzie kraju.

O tym, że w Polsce można się spodziewać wystąpienia opadów pyłu znad Sahary instytut meteorologiczny IMGW informował już od kilku dni, ale nikt nie spodziewał się, że będzie go tak dużo, aby dochodziło do lokalnych burz piaskowych, które lokalnie w skuteczny sposób ograniczały widoczność w zachodniej części Polski. 

Źródło: Twitter 

Meteorolodzy twierdzą, że ta dziwna anomalia jest spowodowana sprzyjającą cyrkulacją atmosferyczną w postaci wyżu nad Europą Wschodnią i niżu nad Europą Zachodnią, co powoduje, że masy powietrza wypełnione pyłem z afrykańskiej pustyni zmierzają w naszym kierunku.

Źródło: Twitter 

Wyjątkowo duża różnica ciśnień powoduje intensyfikację napływu powietrza znad Afryki co skutkuje porywistym wiatrem, który z pewnością przyczynił się do powstawania lokalnych burz piaskowych. 

Źródło: Twitter 

Widoczność w wielu miejscach bardzo szybko pogarszała się co skutkowało nawet wypadkami drogowymi. Taki zdarzył się na przykład na drodze krajowej 60 gdzie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, co spowodowało czasowe zablokowanie trasy. 

Źródło: Twitter 

Masy powietrza pompowane do Europy Wschodniej znad Afryki przyniosą nie tylko anomalie w postaci burz piaskowych. Czeka nas również gwałtowne ocieplenie w czwartek i piątek. Wystąpią letnie temperatury, a w niektórych miejscach kraju słupek rtęci powędruje powyżej 28 stopni Celsjusza. 

Jednak już w sobotę spodziewane jest załamanie pogody i opady deszczu. Oznacza to, że saharyjski pył, wywołujący lokalne burze piaskowe, będzie doskwierał mieszkańcom Polski jeszcze najwyżej przez 2 dni. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

Ten pył jest tak samo

Ten pył jest tak samo afrykański, jak afrykański jest "pomór świń". Natomiast groźne jest to, że może to być pretekst do wywołania pochodzącej jakoby z Afryki epidemii, a tym samym - masowych, ludobójczych szczepień.

Portret użytkownika vagabondo

zgadza sie nigdzie indziej w

zgadza sie nigdzie indziej w europie nie wystepuje tym bardziej w krajach takich jak grecja wlochy czy hiszpania nie wspominajac o czechach  ale w polsce ciemnota lyknie wszystkie bajki lacznie z pylem z sahary;-) waskie spektrum postrzegania u  ludzi jest porazajace!!!!!

Portret użytkownika Witek

Uważam że to ściema, aby

Uważam że to ściema, aby dotarły takie ilości pyłu znad sahary które wywołały by burze piaskowe w Polsce to w państwach takich jak Włochy czy Francja byłby istny armagedon, podejrzewam raczej, że dokonywany jest na nasz kraj atak przy użyciu chemtrails zmierzający do wywołania kryzysu żywnościowego, a tym samym znacznego osłabienia suwerenności i uzależnienia od państw takich jak "nasi sojusznicy" czy to w formie zakupów żywności, technologii irygacyjnych (USA,Izrael), czy też kredytów. Smugi chemiczne mają właściwość pochłaniania pary wodnej, ale ponieważ są tworzone każdego dnia są rozproszone po całym niebie i przewiewane z masami powietrza dalej nie tworzy się wystarczająca ilość skondensowanej pary do wywołania większych opadów. Wszelkie pytania o suszę, pustynnienie i lokalne burze piaskowe wynikające z braku deszczów i dziwnego o tej porze roku silnego wiatru, zrzuca się na saharyjski pył co jest "odwracaniem kota ogonem".

Portret użytkownika świniaczek

Dziś jechałem to widziałem

Dziś jechałem to widziałem jak rolnik jeździł po polu a obok autostrady wszyscy zwalniali ,bo nie było widac gdzie jechać TAKA SACHARA.A  silniki ile tego połkną, i szlak je trafi. Tego żaden filter nie wyłapie chyba że ktoś ma olejowy.

Portret użytkownika pilippek

i po co kłamiecie ludzi? tak

i po co kłamiecie ludzi? Język tak cięzko napisac pare rzetelnych zdań zamiast bredni? 

piaski z nad sahary docierają do południowej Polski dopiero dzisiaj, natomiast wiele wypadków wczoraj było w północnej Polsce, u nas jest wszystko suche jak pieprz a pól tysiące hektarów tylko wokół mojej miejscowości.

 a przy wczorajszym wietrze robiło niezłą zadymę. 

trochę rzetelności dziennikarskiej...

Portret użytkownika Jarklo1

Jak ktoś wyżej napisał to

Jak ktoś wyżej napisał to piach z naszych pól . W Europie podobna susza . Mrozy zniszczyły sporą część plonów owoców , mieszanki zbożowe . Zasiewy bez obfitych opadów szlag trafi . Warzyw przy obecnych bądź co bądź wysokich cenach nie opłaca się sadzić (wysiewać rozsadzać) bo lepiej robić cokolwiek innego . Kilka lat będą tanie produkty z upraw trwałych ale i to się ekspresem skończy .

 

Portret użytkownika ya

Piach ten był kiedyś

Piach ten był kiedyś saharyjski, teraz jest swojski, polski, ale pewnej grupie społeczeństwa da się wcisnąć każdy kit i można utrzymywać, że nie ma suszy i widoczny pył jest tegoroczny znad Sahary. Ta grupa przyjmie na wiarę każdą bajkę.

Portret użytkownika Lol

Tej Admin, doucz się zanim

Tej Admin, doucz się zanim zaczniesz takie bzdety pisać.  Po 1. żadne burze piaskowe <facepalm> tylko co najwyżej zamiecie piaskiwe

po 2. pył z pól,jest susza jakbyś nie zauważył, powodował to zjawisko a nie pył znad Sahary, którego nie ma na tyle w powietrzu. 

 

Boz, czasem się zastanawiam czy wy w ogóle wiecie co piszecie.

Portret użytkownika pilippek

 zazwyczaj czytelnicy hapią

 zazwyczaj czytelnicy hapią wszystko co tu się pojawia.

co tam, że jeden admin pisze od duchów i płaskiej ziemi po tematy polityczne wraz z ukrytymi jaszczurami w polityce az na koncu udowadnia nam jakie jedzenie jest zdrowe : )) 

 

daj pan spokój, szkoda ryja strzępic.

czytasz, usmiechniesz się i zapominasz Smile te artykuły w większosci to zarty 

Strony

Skomentuj