Starożytna moc uzdrawiania za pomocą szafranu została potwierdzona naukowo

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W kwiatach szafranu, z którego wytwarzana jest przyprawa, jest coś magicznego. Już od starożytnych czasów szafranu używano jako panaceum na większość dolegliwości. W 2004 roku na Tyrze (wyspa na Morzu Egejskim) archeolodzy znaleźli starożytne freski sprzed trzech i pół tysiąca lat. Na jednym z nich uwieczniono boginię przewodzącą zbiorem szafranu i leczącą nim ludzi.

 


Szafran jest bardzo kosztowną przyprawą, ze 150 kwiatów uzyskuje się zaledwie 1 gram suchej przyprawy, a jej pół kilograma kosztuje około tysiąca dolarów.Okazuje się, że szafran skutecznie leczy rany, wykazuje działanie łagodzące, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe. Ta roślina to dobry lek przeciwdepresyjny, ale także silny przeciwutleniacz i afrodyzjak. Pobudza procesy komórkowe, chroni serce, może być stosowany w onkologii, neurologii i zmniejsza ciśnienie krwi.

Poza tym szafran można zastosować w leczeniu stanów lękowych, asthenozoospermii (zmniejszona ruchliwość plemników), przerostu mięśnia sercowego, raka jelita grubego, neuropatii cukrzycowej, w zaburzeniach erekcji, przy bolesnym miesiączkowaniu i w nadciśnieniu. Szafran posiada także zdolność do hamowania apetytu i tym samym, do redukowania ilości zbędnych kilogramów.Jednak to nie jedyne z zadziwiająch mocy szafranu. Okazuje się, że szafran pomaga także w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, np. choroby Alzheimera. Z przeprowadzonych dotychczas badań nad skutecznością szafranu w leczeniu łagodnego i umiarkowanego stadium choroby Alzheimera wynika, że przyjmowanie 15mg szafranu dwa razy dziennie jest równie skuteczne, jak zażywanie 5mg leku o nazwie Aricept dwa razy na dobę. Przy tym szafran wywołał znacznie mniej skutków ubocznych i nie powodował mdłości.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Firmy farmaceutyczne mają na

Firmy farmaceutyczne mają na ten temat swoje zdanie ... a propaganda wylewajacą się z ekranów TV skutecznie mąci w głowach ludziom ,którzy wolą łykać garściami tabletki niż poprawić swoje zdrowie zmieniajac złe nawyki. Tak czy owak znowu winny jest SYSTEM ,który się rozrósł ,wymknął spod kontroli i zaczął zajmować rzeczami do których nie został powołany.

Portret użytkownika dobra rada

Admin, ale jeszcze mógłbyś

Admin, ale jeszcze mógłbyś napisać, czym jest szafran, bo wielu ludzi nie wie. Nie ma takiej rośliny jak szafran.

Szafran to zebrane i wysuszone pręciki z krokusów.

Głosuj za
28

Skomentuj