Seria silnych trzęsień ziemi na Filipinach, są zabici i ranni

Kategorie: 

Źródło: USGS

Do kolejnego silnego trzęsienia ziemi doszło dzisiaj na Filipinach. Według USGS magnituda wstrząsu wyniosła 6,4 stopni w skali Richtera. Wczoraj wystąpiło niewiele słabsze trzęsienie o sile 6,1 stopni. Władze donoszą o przynajmniej 11 ofiarach śmiertelnych.

Trzęsienie z 22 kwietnia wystąpiło w prowincji Luzon i osiągnęło siłę 6,1 stopni w skali Richtera. Jego głębokość została oszacowana na mniej więcej 20 km pod powierzchnią ziemi. 

Niecałą dobę później w prowincji Samar znowu zatrzęsła się ziemia. Tym razem wstrząs był silniejszy i wyniósł 6,4 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 8,4 km od miejscowości Paranas, W sumie w promieniu 100 km mieszka 2,7 mln osób. 

Donosi się o przynajmniej 11 zabitych i jeszcze niesprecyzowanej liczbie rannych. jednak szacunki te mogą ulegać zmianie wraz z postępami akcji ratowniczej.

 

Filipińscy sejsmolodzy z instytutu geofizycznego PHIVOLOC ostrzegają, że można się spodziewać wstrząsów wtórnych, z których niektóre mogą być bardzo niebezpieczne z powodu naruszenia konstrukcji bardzo wielu budynków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika halny

Kolejne państwo, potraktowane

Kolejne państwo, potraktowane HAARP, czy ludzie nie widzą i nie chcą widzieć kto to robi ? Ile zniszczeń wprowadza ta nie przewidywalna broń elektro-magnetyczna, wynalazca Nicola Tesla, obecnie zmodyfikowana co rocznie, o większej sile niszczacej. Początki były dobrze zaplanowane dużo wcześniej, Czernobyl, opustoszenie Ukrainy do dziś dnia na różne sposoby aby inni przejeli to państwo i ich dobra. Kolejne to Fukushima, nie udało się zniszczyć przemysłu Japonii, radioaktywnością. Między innymi również, inne trzęsienia ziemi i kataklizmy, w innych państwach świata. Zima i duże opady śniegu w Arabii Saudyjskiej ktore nigdy nie były. Trąby wodne w Malezji, Turcja kataklizmy rząd się domyślił co było powodem. Trąby ogniste, teraz Filipiny, Afryka uderzenie prądami powietrznymi. Nic nie działo się przypadkowo. Działanie zaplanowane i skutek również. Warto sprawdzić kto dziś posiada jakie państwa świata, tą śmiercionośną broń jaki jest HAARP i jego działanie. Czy stosowanie Chemtrails w celu zmian pogodowych, oraz przenoszenia różnych wirusów chorób, nawet z wojskowych laboratoriów w nano czasteczkach tych składników, eksperymenty na ludziach, to depopulacja ludzi, zwierząt, zatrucie środowiska. Czy to musi dalej trwać ? Stop HAARP - Stop Chemtrails, walczmy o swoje życie, zdrowie i naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Dlaczego wszyscy nabierają wody w usta i nie mówią publicznie prawdy, w końcu to takze dotknie ich rodziny i bliskich, to tylko kwestia krótkiego czasu. 

Portret użytkownika tubylec

Haarp jest faktem ale nie ma

Haarp jest faktem ale nie ma co popadać w paranoję, bo niedługo będziemy winić haarp że zupa była za słona .. trzęsienia ziemi były, są i będą a Filipiny akurat znajdują się w obrębie pacyficznego pierścienia ognia i tam trzęsienia ziemi o tej sile są dosyć częste .. albo taki archipelag Tonga, tam 5 w skali Richtera to prawie że codzienność, nie trzeba kołysać dzieci do snu a i herbata w szklance sama się miesza.

Skomentuj