Koncert białoruskiego rapera doprowadził do trzęsienia ziemi w rosyjskim Kazaniu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

14 kwietnia br. niespodziewanie ewakuacja mieszkańców domów 41 i 43 na ulicy Chistopolskaja w Kazaniu zwieńczyła koncert białoruskiego piosenkarza Maxa Korzha na Tatneft Arena. W kulminacyjnym momencie koncertu około godziny 9 - 10 wieczorem, drżeć zaczęły ściany i pękać sufity w domach, a żyrandole huśtały się jak podczas małego trzęsienia ziemi. Mieszkańcy zaczęli wybiegać na ulice, zabierając ze sobą koty, pieniądze i dokumenty, informuje BUSINESS Online.

 

Do zarządców nieruchomości wpływają pierwsze skargi dotycząca wibracji. Będą one analizowane pod kątem pęknięć lub uszkodzeń. Powodem tych usterek nie jest głośny dźwięk, ale podskoki wykonywane równocześnie przez 11 tysięcy osób. Budowniczowie wyjaśniają, że energia wytwarzana przez swobodne równoczesne opadanie takiej liczby ciał jest porównywalna z pracą setek agregatów przy wbijaniu pali w ziemię.

 

Należy zauważyć, że trzęsienia ziemi na imprezach z dużą liczbą widzów były wielokrotnie rejestrowane w przeszłości. Na przykład w Auckland w Nowej Zelandii wstrząsy wystąpiły podczas występów grupy Foo Fighters przy udziale 50 tys. fanów. Oscylacje rejestrowano przez 3,5 godziny i ustały one dopiero po zakończeniu koncertu.

 

W kwietniu 2016 r. mieszkańcy czterech ulic w Kijowie odczuli wibracje domów podczas koncertu grupy Prodigy. Drżenie Ziemi jest regularnie rejestrowane w Seattle Seahawks American Football Team w Seattle. Zdarzenia sejsmiczne przy okazji zawodów zostały zarejestrowane na przykład w grudniu 2013 r., w styczniu 2014 r. i w styczniu 2015 r. Pod koniec lutego 2016 roku fani mistrzowskiej drużyny Anglii w piłce nożnej spowodowali trzęsienie ziemi w Leicester.

 

W marcu 2017 r. szósty gol Barcelony przeciwko PSG doprowadził do niewielkiego trzęsienia ziemi. W czerwcu 2017 r. fani rugby wywołali trzęsienie ziemi we francuskim mieście Clermont - Ferrand. W listopadzie 2017 r. trzęsienie ziemi w Limie okazało się reakcją fanów na grę reprezentacji Peru. W czerwcu 2018 roku bramka strzelona na Mistrzostwach Świata w Moskwie spowodowała trzęsienie ziemi w Meksyku.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Gargulec

No proszę, a jak kiedyś

No proszę, a jak kiedyś nauczyciel w szkole powiedział, że gdyby wszyscy Chińczycy zeskoczyli równocześnie z taboretów, to Ziemia wypadłaby z orbity, to wszyscy w klasie się z tego śmiali, a tu się okazuje, że pan profesor prawdę mówił. Może lepiej nie prowokujmy już tych Chińczyków w przyszłości, bo się jeszcze wkurzą i nam armagedon zrobią Acute

Skomentuj