„Kiedy nas nazywają banderowcami, jesteśmy z tego dumni”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Głowa kościoła niekanonicznego, metropolita Epifaniusz (Siergiej Dumenko), nazwał Stepana Banderę „geniuszem ukraińskiego ducha narodowego”. Rosyjski portal Lenta informuje, że złożył on stosowne oświadczenie podczas wizyty na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Agrarnym.

 

Lider ukraińskich schizmatyków odwiedził 11 kwietnia br. ww. uczelnię wyższą. Podkreślił, że wielu Ukraińców ukończyło uniwersytet, wyrażając miłość do ziemi i ludzi „nie słowem, ale czynem”, w tym Stepan Bandera.

 

Według metropolity nazwa „banderowiec” brzmi dumnie. „Dla niektórych jest to nadużycie, ale dla nas to zaszczyt” – powiedział duchowny, dodając, że Ukraińcy powinni docenić dziedzictwo bohaterów i kontynuować swoją pracę.

„Nasza ziemia urodziła tak wspaniałych bohaterów, którzy kiedyś powiedzieli, że nadejdzie czas i mówi się:„ Chwała Ukrainie! „i miliony odpowiadają:„ Chwała bohaterom! ”Czekaliśmy na ten czas, więc powinniśmy się cieszyć, że jesteśmy spadkobiercami naszych bohaterów i mamy możliwość zrozumienia i kontynuowania tego, co oni nakreślili”.

W grudniu 2018 r. w Kijowie odbyła się jednocząca rada struktur kościelnych, zainicjowana przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę i patriarchę ekumenicznego Bartłomieja.

 

Postanowiono stworzyć nową lokalną cerkiew prawosławną na Ukrainie. Składa się głównie z przedstawicieli schizmatyckiego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego i Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

 

Stepan Bandera urodził się 1 stycznia 1909 r. W 1959 r. został zabity przez agenta KGB. Podczas drugiej wojny światowej Bandera kierował organizacją ukraińskich nacjonalistów, która została zakazana w Rosji i aktywnie współpracowała z nazistami. Brał udział w masowej zagładzie ludności polskiej i żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hyh

Tam gdzie byl zabor niemiecki

Tam gdzie byl zabor niemiecki czyli ziemie zajete przez hitlerowcow i zniemczone , tam zolnierze ZSRR gwalcili i mordowali i rabowali bo bylo to poniemieckie czyli zdobyczne.

Jankesi tez gwalcili we Wloszech i w Niemczech - panstwach faszystowskich.

 

Portret użytkownika UPAdlina

Ależ za to, co robią dzisiaj

Ależ za to, co robią dzisiaj jest za co wychwalać. Zwalczanie banderyzmu na ukro-grajdole i osłabianie jego uSSmańskiego sponsora jest godne POPARCIA i wychwalania. No chyba, że ktoś jest banderowskim ukrem, wtedy jest mu to nie w smak. 
Sojusz rosyjsko-chiński to obecnie droga dla Polski, jak i dla wielu innych państw.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika 2323

Dlatego też ci wtedy

Dlatego też ci wtedy przyznałem rację że to jest nam na rękę. Jak dla mnie to tylko z Chinami, jeśli to miał by być realny sojusz, a nie robienie za podnóżek. Niestety nasza szansa już przepadła w tym kierunku, bo nasi pseudopolscy politycy już się skutecznie o to postarali.

Tylko PRAWDA nas uwolni.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

o naiwny... Chińczycy ciebie

o naiwny... Chińczycy ciebie do roboty nie potrzebują, bo mają wystarczającą ilość swoich. Poza tym elity chińskie wpierdzielają potrawki z płodów po aborcji a i może nie tylko po... Trafią tu na dobry grunt tych "polek", co walczą o to by się skrobać... Myślisz, że to dobry sojusz? Bo ja myślę, że sojusz Słowian jest jedynym naszym ratunkiem i przed chińczykami w przyszłości też... Nie ma alternatywy dla Polski innej, jak sojusz narodów słowianskich

Portret użytkownika UPAdlina

A myślisz, że niby Chiny to

A myślisz, że niby Chiny to taki dobry kumpel i będą Polskę traktować na zasadzie "kochaj bliźniego, jak siebie samego"? Na pewno nie. Gigant nigdy nie będzie traktował malucha jak równorzędnego partnera, więc daj spokój z tym "realnym" sojuszem. Polska może tylko korzystać z tego, że pewne interesy Rosji i Chin są zbieżne z jej interesami i tyle.
Ale innej opcji nie ma. Albo Rosja-Chiny, albo bandycki uSSman. Patrząc na to, co obecnie się dzieje na świecie ja uważam, że Rosja-Chiny. I szczerze powiem, że bardziej ufam słowiańskim pobratymcom, niż Chińczykom. Jednak bandyckim uSSmanom  w ogóle nie ufam.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika piotr p

Banderyzm jest stanem

Banderyzm jest stanem opętania. Ukraina jest kłamstwem i wykrzykiwanie "sława ukrainie" jest wywyższaniem kłamstwa i jego stwórcy szatana. Tak samo jest z okrzykiem "allah akbar".

Portret użytkownika Maryjan_66

Uderz w stół a nożyce się

Uderz w stół a nożyce się odezwą. No to nabijamy statystyki..

"Brał udział w masowej zagładzie ludności polskiej " - no tallin, niedługo dotaniesz ofertę z TVP lub TVN. Masz predyspozycje. Choć bardziej z TVP, bo mniej profesjonalni, i rosyjska agentura lubi działać na zasadzie krytyki 'samego siebie'.

Portret użytkownika UPAdlina

A dlaczego nie wspominasz o

A dlaczego nie wspominasz o zagrożeniu ze strony krowopasa zza oceanu, który tylko w tej chwili jest w trakcie wielu agresji jednocześnie na kilka państw? Nie jest zagrożeniem????????? 
Kontynuatorów żydo-bolszewii to masz dziś w hujnii gejropejskiej, ale o niej też dziwnym trafem nie wspominasz? 
"Klniesz" na banderowców, ale jakoś nie wspominasz o ich sponsorach zakłamany trollu. Za to "zagrożeniem" twoim zdaniem jest rzekomo Rosja, która zwalcza banderyzm i jego sponsorów?????? Schizofrenia trollino? Nie sądzę. Celowe działanie. Ale tu nie mówisz do tępych skakunów z nazi-kijowskiego majdanu, więc odpuść sobie tę błazeńską retorykę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj