W Paryżu płonie symbol chrześcijaństwa we Francji, katedra Notre Dame

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W stolicy Francji płonie najbardziej znany kościół w tym kraju, paryska katedra Notre Dame. Pożar jest tak rozległy, że zawaliło się sklepienie nawy głównej, co zmusiło do ucieczki walczących z ogniem strażaków. Nie można wykluczyć, że może dojść do niemal całkowitego zniszczenia tego zabytku. 

 

Szokujące obrazki z Paryża, przedstawiające wielki słup dymu nad miastem, są pokazywane w stacjach telewizyjnych na całym świecie. Wszyscy zadają sobie pytanie co spowodowało ten ogromny pożar. Po kilkunastu minutach runęła iglica wieży katedralnej. 

 

Na zdjęciach z relacji telewizyjnych widać, że wciąż pali się dach i resztki wieży katedry. Nadal nie wiadomo co było przyczyną tego nieszczęśliwego pożaru. Nie można wykluczyć podpalenia, bo przecież katedra Notre Dame to symbol chrześcijańskiej Francji. 

Z pierwszych doniesień od strażaków biorących udział w akcji ratunkowej wynika, że pożar mógł powstać na skutek prowadzonych prac remontowych. Na pierwszy rzut oka widać, że straty będą ogromne i odbudowa do poprzedniego stanu katedry, może potrwać nawet dekadę.

Pożar katedry Notre Dame można postrzegać w kategoriach symbolicznych. Oto z dymem poszła najsłynniejsza pamiątka po chrześcijańskiej przeszłości Francji. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ta świątynia do perła

Ta świątynia do perła architektury i sztuki , w której przodkowie wspólczesnych Francuzów umieścili cała swoja miłość ku Bogu . A co z nią uczynili wspłcześni ? . Uczynili ją wabikiem dla turystów na atrkacje Paryża . Wcale nie będę złośliwy ,  gdy powiem im ,aby teraz wabili turystów " żółtymi kamizelkami " .

Portret użytkownika KimJestJanusz

Cytat z internetowego

Cytat z internetowego tabloida:

"Prezydent Macron zapowiedział oficjalnie, że zabytkowa katedra zostanie odbudowana. Podkreślił, że osobiście będzie nad tym czuwał. Zapowiedział, że od jutra zacznie się zbieranie funduszy na ten cel. Wyraził również solidarność ze wszystkimi katolikami i tymi, którzy są zszokowani pożarem."

No to jak Macron będzie nad tym czuwał, to odbudują meczet...

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika SurvivorMan

Wiadomo... Apologetyka... 

Wiadomo... Apologetyka... 
To jest nauka, której drugie imię to TROLLOWANIE i SPAMOWANIE... Ludzkiego mózgu...
Apologeta wyjaśni Ci na przykład, dlaczego Bóg jednym ruchem ręki wymordował 42 dzieci i dlaczego to było coś dobrego*fool* *bad*
Ale z samym cytatem i kościelnym absurdem z nim związanym, się zgadzam... Należy do tego dodać, że około IVw n.e. Kościół Katolicki również nie bez powodu olał i usunął drugie Boskie przykazanie:
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!  Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. " (Wj20, 4-6)

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj