Rozpoczęto tworzenie największej na świecie sztucznej rafy koralowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwają prace nad stworzeniem największej na świecie sztucznej rafy koralowej. Ma ona powstać u wybrzeży emiratu Fujairah (Fudżajra).

 

Została już podpisana odpowiednia umowa  między ZEA i przedstawicieli emiratu. Powstanie ‘Fujairah Cultured Coral Reef Gardens’ czyli sztuczna rafa zawierająca 1,5 mln kolonii koralowców. Zakładany czas realizacji projektu to 5 lat.

 

Domem dla koralowców będzie 300 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wybrzeża emiratu Fujairah. Jest to obszar o wielkości około 60 stadionów piłkarskich. Jednym z głównych celów projektu jest zwiększenie liczebności ryb, wspieranie bioróżnorodności oraz bezpieczeństwo żywnościowe.

 

Dla emiratu ważne są tez walory turystyczne tworzonego podmorskiego ogrodu. Może to zapewnić rozwój turystyki  i przyciągnąć nurków i miłośników przyrody.

W przeciwieństwie do innych emiratów ZEA, Fujairah znajdujących się nad brzegiem Zatoki Perskiej  ten emirat znajduje się nad Zatoką Omańską. MInisterstwo Turystyki emiratu ma nadzieje, że projekt sztucznej rafy spowoduje wzrost zainteresowania ze strony zwolenników eko-turystyki.

 


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika po pierwsze nie szkodzić !

Wszelkie próby ratowania

Wszelkie próby ratowania moskich ekosystemów są chwalebne ale czy doczekamy się kiedyś czasów gdy ludzie przestaną doń wrzucać swoje śmieci ?? Mamy tu "swoją" unię europejską z jej ekologicznymi dyrektywami ,ale czy w jej budrzecie znajdą się pieniążki na oczyszczenie z wszelkich powojennych syfów dna naszego bałtyku ? Obawiam się ,że raczej nie .. Może nasze płytkie ,najbardziej zanieczyszczone na świecie a dno usiane wszystkim łącznie z gazami bojowymi ,iperytem i każdymi możliwymi odpadami. 

Portret użytkownika Illuminat13

smierc cierpienie krew w

smierc cierpienie krew w przyrodzie bol ktos to jeszcze je piramida szczyt nie nalezy do ludzi Ale jest czas https://www.youtube.com/watch?v=y16PFZdtUP8   Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta. Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię? (Łk 6,43-46).

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj