Olej kokosowy i jego niezwykłe możliwości lecznicze

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wiele z produktów roślinnych posiada zbawienne działanie dla naszego zdrowia. Część z naturalnych preparatów nie jest bardzo popularna w Polsce z racji na ich miejsce występowania. Do takiej kategorii z pewnością należą przetwory z orzechów kokosowych. Kokos jest uważany przez mieszkańców Pacyfiku za uniwersalne lekarstwo na wszelkie choroby.

 

W naszym kraju najłatwiej dostać przetwory z kokosa w postaci sprzedawanego w puszkach mleka kokosowego. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na to, czy produkt ten jest ekologiczny czy też zawiera chemiczne dodatki konserwujące. Oprócz mleczka popularnym specyfikiem na bazie tych owoców jest olej kokosowy. O jego zbawiennym działaniu dla zdrowia krążą wręcz legendy.

 

Olej kokosowy zwany jest też tłuszczem lub masłem kokosowym. W swej konsystencji przypomina nieco masło klarowane i tak tez się zachowuje, czyli w temperaturze poniżej 25 C zmienia postać do formy pasty lub mazi.

 

Wśród jego licznych korzystnych działań są przede wszystkim te antybakteryjne. Olej kokosowy zabija bakterie jamy ustnej, pomaga z gojeniem infekcji dziąseł oraz gardła. Oprócz tego działa antyrakowo. Jego unikalne działanie powoduje, że komórki rakowe nie są w stanie rozprzestrzeniać się w organizmie ze zwykłą łatwością. Można wręcz powiedzieć, że udoskonala nasz system immunologiczny.

 

Warto też zwrócić uwagę na jego działanie antygrzybiczne. Badania wykazują, że zabija grzyby i drożdże, które prowadzą do zakażenia. Olej kokosowy ma również działanie przeciwzapalne. Wydaje się mieć bezpośredni wpływ na hamowanie zapalenia i naprawę tkanek.

Kwasy tłuszczowe i monoglicerydy znalezione w oleju kokosowego są takie same, jak te występujące w mleku matki, i posiadają wyjątkowe właściwości przeciwbakteryjne. Przez zakłócenie struktury lipidów mikrobów dochodzi do ich dezaktywacji. Jednak ma żadnego negatywnego wpływu na korzystnych bakterii jelitowych, kokosowy olej unieszkodliwia niepożądane drobnoustroje.

 

Lista przypadłości, na które korzystnie wpływa olej kokosowy jest naprawdę imponująca i jedynie można poczuć żal, że zakupienie tego wyjątkowego specyfiku jest w naszym kraju dość trudne aczkolwiek nie niemożliwe.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anja

Fajna i potrzebna jest ta

Fajna i potrzebna jest ta seria artykułów o leczniczych właściwościach owoców, warzyw, ziół, przypraw, miodów, i innych naturalnych produktów!

Wymienione do tej pory, to ułamek procenta ziemskich dzieł stwórczych, które sprawiają przyjemność naszym kubkom smakowym i leczą wiele dolegliwości, i nie szkodzą, i nie trują środowiska.
Fakt jest taki, że nasz kochany Ojciec “wybudował” nam przepiękny dom, obficie zaopatrzył jego “spiżarnię”, ponadto dał też wodę, powietrze, energię, oraz wiele innych rzeczy niezbędnych do życia, a wszystko to zupełnie za darmo! Jak zatem niektórzy ludzie mogą twierdzić, że On nie jest miłością?
Przecież On to wszystko przygotował dla nas! Aniołowie obserwujący efekty tej pracy wykrzykiwali z wielką radością!

 "Razem wołały radośnie gwiazdy poranne i z uznaniem wykrzykiwali wszyscy synowie Boży!"
https://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksiegi-biblijne/hioba/38/

Nasz Stwórca czekiwał od nas jedynie należnej wdzięczności, uznania i szacunku, ponieważ z Jego woli to wszystko zaistniało i zostało stworzone, i jest tego godzien!
https://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksiegi-biblijne/objawienie/4/

 Jednak pod wpływem niezliczonych diabelskich kłamstw większość ludzi twierdzi, że wszystko powstało “przez przypadek” i Stwórcą wcale nie jest Jehowa Bóg (???)
Dlatego ja nigdy nie słyszałam, by zarabiające grube miliardy koncerny farmaceutyczne otwarcie wysławiały Boga, za te wszystkie naturalne składniki lecznicze, a przecież aż 25 procent stosowanych obecnie leków pochodzi w całości lub częściowo ze związków chemicznych występujących w roślinach!

Może dzięki tym fajnym artykułom na ZnZ ludzie szerzej otworzą oczy, i pozwolą więcej zarobić "piekarzowi niż lekarzowi", bo bardzo często te chorowite emerytki pod wpływem reklam myślą, że lepiej kupić pigułkę, niż np. ten olej z kokosa (???)

Czy Wasze Babcie też potrafią lekką ręką zostawić 100zł w aptece, a "żal im dupę ściska, gdy mają zostawić 10zł w warzywniaku?
Pozdrawiam, i życzę uczciwym, prawdomównym i bogobojnym Redaktorom ZnZ wielu błogosławieństw!

Portret użytkownika b@ron

nie zapominaj, że

nie zapominaj, że wspaniałomyślny ojciec zostawił nam też mnóstwo chorób abyśmy mogli się leczyć tymi cudownymi dostatkami jakimi nas obdarzył... i bez przerwy słyszymy że ten owoc leczy to, inny tamto, a ludzie jak chorowali tak chorują Sad

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj