Rosja chce zezłomować swój jedyny lotniskowiec Admirał Kuzniecow

Kategorie: 

Źródło: Mil.ru/CC BY 4.0

Jedyny rosyjski lotniskowiec, Admirał Kuzniecow, może zostać przedwcześnie wycofany ze służby. W zeszłym roku, Rosja straciła pływający dok, który miał zająć się remontem tego okrętu wojennego. Jeśli Ministerstwo Obrony nie rozwiąże tej kwestii, Admirał Kuzniecow zostanie zezłomowany.

 

Pod koniec października 2018 roku, rosyjski lotniskowiec znajdował się we wnętrzu pływającego doku PD-50, gdzie miał przejść przez remont. Jednak statek niespodziewanie uległ awarii i zatonął, a przewracający się dźwig uszkodził kadłub lotniskowca. Od tamtego czasu, Admirał Kuzniecow stoi bezczynnie w 35. stoczni w Murmańsku.

 

Remont rosyjskiego lotniskowca miał dobiec końca najpóźniej w 2022 roku, jednak na dzień dzisiejszy, przyszłość Admirała Kuzniecowa stoi pod wielkim znakiem zapytania. Rosja aktualnie nie jest w stanie zdobyć zamiennika dla pływającego doku PD-50, który został zresztą wybudowany przez Szwecję w 1980 roku.

Admirał Kuzniecow eskortowany przez brytyjski statek HMS Liverpool – źródło: Simmo Simpson/MOD

Rosyjscy obserwatorzy często wskazują na wysoki koszt utrzymania jedynego lotniskowca, a niektórzy nawet kwestionują jego użyteczność. W latach 1991-2015, Admirał Kuzniecow wykonał tylko sześć patroli. W 2016 roku, okręt brał udział w misji bojowej w Syrii, podczas której stracił dwa myśliwce w ciągu trzech tygodni.

Remont tego okrętu wojennego może okazać się po prostu nieopłacalny, zwłaszcza jeśli nie będzie brał udział w przyszłych operacjach bojowych i posłuży wyłącznie jako platforma treningowa. W chwili obecnej, Rosja nie posiada ani technicznych, ani finansowych możliwości przywrócenia do stanu użyteczności Admirała Kuzniecowa oraz wybudowania nowych lotniskowców.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Myślę, że to ty nie wiesz, co

Myślę, że to ty nie wiesz, co znaczy to słowo ukro-ćwoku, bo gdybyś wiedział, to po swoich licznych kompromitacjach przestałbyś już bredzić, nie mówiąc o tym, co wypociłeś teraz. 
Żydo-ZSRR to nie Rosja, tak jak cestarstwo Rzymskie to nie Włochy i nie zmienią tego kwiki ukro-świniołaka, tym bardziej wielokrotnie skompromitowanego ukro-świniołaka, jak ty. 
Już ci powiedziałem ukro-klownie, że wolę socjalistów niż zdwegenerowanych moralnie anarchistów. Wklepywałem też w twój tępy ukro-baniak, że mówienie prawdy o tym, iż w PRL był potężny przemysł, rolnictwo i armia nie jest popieraniem systemu tylko stwierdzeniem faktu. Kompromitujesz więc się nadal bez ustanku ukro-klownie. Kabaret to coś dla ciebie.
 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

A ty chyba jesteś ofiarą

A ty chyba jesteś ofiarą gwałtu psa na twojej matce ukro-bander-dajce, który wyprzedził na klatce schodowej twojego niedoszłego ojca.

Niestety (dla ciebie) ćwoku, takie rzeczy to tylko u was na wschodzie w kręgu cywilizacji turańskiej.

Dziwne, że ty ukro-cieciu z gazowni jeszcze nie zrozumiałeś, że tu jest POLSKA i nikogo nie obchodzą twoje ukro-rusobiczne bzdety i żale

"RUSOFOBICZNE"? Tu jest jełopie POLSKA zatem nikogo nie interesują twoje ANTYPOLSKIE sentymenty i twoja posunięta do granic absurdu RUSOFILIA. Ja generalnie nic nie ma do zwykłych Rosjan, poza tymi, którzy uczestniczyli w budowie struktur ZSRR do których zalicza się twój pancio Putin. Krytykuję państwo rosyjskie co nie znaczy cieciu, że jestem rusofobem. Idąc tym turańskim tokiem rozumowania, to wszyscy Polacy krytykujący rząd byliby polonofobami. Ja wiem, że u was nie wolno krytykować władzy i trzeba leżeć jak wycieraczka do butów, kiedy but władzy depta przepity ryj, ale tutaj takich zwyczajów nie ma. Paniał ukro-kacap?

PS: Gdyby twój stary zobaczył, co z ciebie wyrosło, to by się o budę zabił.

A co niby ze mnie wyrosło? I takie teksty wali sprzedajna k...a na usługach ruskich. Koń by się uśmiał.

Portret użytkownika U_P_Adlina

No nie wypieraj się ukro

No nie wypieraj się ukro-bander-sedesie. U was w banderlandzie to normalne.. A geny turańskie to u was na zachodniej bander-upainie, więc nie szukaj ich tam, gdzie ich nie ma. 
No właśnie ukro-sedesie, tu jest POLSKA i twoje rusofobiczne majaki pod tematami nie mającymi nic wspólnego z Rosją nikogo nie obchodzą. 
Moja postawa jest tylko reakcją na wasz rusofobiczny ukro-obłęd, którym próbujecie napełniać polskie portale. Taka odtrutka na wasz banderowski jad. 
Rosjanie w 80% popierają Putina, więc krytykując go, krytykujesz ich ukro-sedesie. Oni sobie wybierają władze i to ich sprawa, anie jakiegoś ukro-banderowskiego półgłówka. Bądź pewien, że na pewno nie zamienią Putina na oszołomów twojej anarchistycznej sekty z poparciem na granicy błędu statystycznego. 
Władzy to nie można za bardzo krytykować nigdzie, więc znowu walnąłeś, jak chory w kubeł ukro-sedesie. 
Co wyrosło? Tępy ukro-klown o IQ popielniczki, więc nie jest to powód do dumy dla niego, ani dla jego potomka, czyli sprzedajnej k***y za hrywny zadającej to pytanie. Poniał ukro-klown?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

A geny turańskie to u was na

A geny turańskie to u was na zachodniej bander-upainie,

Przecież to ty stamtąd pochodzi, a nie ja. Ja wywodzę się z cywilizacji łacińskiej, a ty ćwoku? No odpowiedz z jakiej.... Smile

Tu jest POLSKA, jak chcesz ciągle bredzić o Rosji to idź na jakiś rosyjski portal. Tutaj twoje ciągłe bredzenie o sprawach ukraińsko-rosyjskich nikogo nie obchodzi. Chyba pierwszy raz w historii od czasu powstania chmielnickiego pożarło się państwo moskewskie z pańśtwem upadlińskim i jak widzę obie strony ciężko to przeżywają.... Polski punkt widzenia jest taki, że lepiej mieć dwóch wrogów na wschodzie czy ci się to podoba ukro-kacapie czy nie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Twoje zaprzeczanie nie zmieni

Twoje zaprzeczanie nie zmieni faktu ukro-świniołaku, żeś banderowski ukr z genami turańskimi. Po co te kwiki? 
Oczywiście, że tu jest Polska, a twoje majaki rusofobiczne, które wypacasz pod artykułami nie mającymi nic wspólnego z Rosją już tylko nudzą i śmieszą. 
Polska nie ma dwóch wrogów na wschodzie, tylko jednego, czyli twoją banderowską upainę. Rosja zaś zwalczając twój banderowski grajdół i hamując jego uSSmańskiego sponsora staje się automatycznie polskim sojusznikiem. Kwiki ukro-świniołaków, którym się taka opcja bardzo nie podoba (uchwała oun z 1990 roku) nie zmienią faktów. Poniał ukro-banderowski klown? Sobie, a muzom pokwikuj ukro-błaźnie od tymy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Twoje zaprzeczanie nie zmieni

Twoje zaprzeczanie nie zmieni faktu ukro-świniołaku, żeś banderowski ukr z genami turańskimi. Po co te kwiki? 

No właśnie nie wiem po co te twoje kwiki. Odpowiedz z jakiej jesteś cywilizacji Smile Jesteś z cywlizacji łacińskiej czy nie? Ja jestem, a ty?

 

Oczywiście, że tu jest Polska, a twoje majaki rusofobiczne

Polska, a nie Rosja imbecylu! Powiedziałem ci, że jak chcesz ciągle bredzić o Rosji to idź sobie na jakiś rosyjski portal.

które wypacasz pod artykułami nie mającymi nic wspólnego z Rosją już tylko nudzą i śmieszą. 

Powiedział typ, który zagląda WYŁĄCZNIE w tematy, gdzie ktoś coś wspomni o Rosji albo Ukrainie i powtarza swój bełkotliwy "standard" od którego wszystkich zbiera już na wymioty.

Ja imbecylu nie wspominam o Rosji pod tematami, które nie mają nic wspólnego z Rosją. Ciebie ośle tam zwyczajnie nie ma, dlatego wszystko co widzisz to rasija i twoja druga ukochana ziemia - ukraina.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie zmieni nic twoje

Nie zmieni nic twoje pokwikiwanie, że jesteś z cywilizacji "łacińskiej", bo twoja bander-nacja ma sporo genów turańskich, co pokazuje mapka z haplogrupami. 
No właśnie ukro-imbecylu........Polska, a nie twój banderland, więc swój rusofobiczny obłęd zapakuj w troki i won na swój nazi-majdan w kijowie. Tam pokwikuj w swoim rusofobicznym amoku w takt skakania twoich kumpli skakunów majdaniarskich. 
Zaglądam tam, gdzie pojawia się twoja banderownia i stosuję odrutkę na wasze rusofobiczne bredzenie. Oczywiście, że to standard ukro-jełopie, który jest odpowiedzią na wasz bełkotliwy ukro-standard, od którego już wszyscy rzygają. 
Ależ wspominasz imbecylu o Rosji w tematach, które nie mają z nią nic wspólnego i jako OT jest to potem kasowane. Oczywiście ty w swojej ukro-tępocie nie potrafisz skojarzyć jednego z drugim i bredzisz jak pobity o tym, że to ja kasuję, jako rzekomo Moll, buhahahahahaha! Do cyrku ukro-klownie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

.Polska, a nie twój

.Polska, a nie twój banderland, więc swój rusofobiczny obłęd zapakuj w troki i won na swój nazi-majdan w kijowie

To ty imbecylu ciągle bredzisz o banderlandzie, a nie ja. Ciągle tylko kwiczysz "rusofobia", "banderland", a gdzie w tym wszystkim Polska turański koczkodanie? To ty jesteś z cywilizacji turańskiej koczkodanie, a twoje psychozy, że ja jakoby pochodzę ze wschodu mają tyle wspólnego z prawdą co ty z inteligencją. Idź pogadaj z Medium o genach wschodnich.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Ależ piszesz nieprawdę ukro

Ależ piszesz nieprawdę ukro-imbecylu. To ty z banderownią nawijasz wszędzie o Ruskich i próbujesz odwracać uwage od swojego banderowskiego grajdoła, a ja tylko was demaskuję chachłaty błaźnie. Poniał ukro-świniołak? Turańskie geny masz u siebie na zachodniej upainie, więc nie przypisuj ich nam Słowianom. I do kabaretu ukro-klownie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

SurvivorMan Lotniskowce Rosji

SurvivorMan Lotniskowce Rosji sa jak najbardziej potrzebne ,gdyby nie były potrzebne to by ich nie budowano w 1990 roku Rosja miała 5 sprawnych lotniskowców, niedawno chwalili sie planami budowy 2 lotniskowców ( sztorm ) 8 krazowników (lider) i 20 fregat..z tego wszystkiego udało im sie poskładac 2 fregaty.Kuzniecow jest kosztowny a jego remont nie jest mozliwy,Rosjanie zdali sobie sprawe ze Kuzniecow nie ma zadnej wartosci bojowej,wiec jego los jest przesadzony.

Strony

Skomentuj