Talibowie ogłosili zestrzelenie amerykańskiego bombowca strategicznego B-52

Kategorie: 

Źródło: U.S. Air Force

Taliban, ruch islamistów działający na terenie Afganistanu, powiadomił o zestrzeleniu bombowca strategicznego B-52 Stratofortress. Sprawę nagłośniły niektóre media, choć Afganistan i Stany Zjednoczone nawet nie komentują tych doniesień.

 

Rzecznik Talibów, Qarri Muhammad Yousef Ahmad ogłosił, że oddziały zbrojne ruchu rzekomo zestrzeliły bombowiec B-52 podczas startu z lotniska Shawrab w dystrykcie Washir w prowincji Helmand. Zdarzenie podobno miało miejsce 10 kwietnia w godzinach porannych. Talibowie twierdzą, że cała załoga samolotu zginęła na miejscu.

 

Informację na ten temat przekazały nie tylko media należące do Talibów, ale też irańskie oraz rosyjskie. Agencja Mehr News z Teheranu zamieściła zdjęcie zniszczonego samolotu B-52, jednak później okazało się, że fotografia tak naprawdę została wykonana w 2016 roku, gdy amerykański bombowiec rozbił się na wyspie Guam, a nie w Afganistanie.

Afganistan i Stany Zjednoczone nie wydały komentarza w tej sprawie, a zachodnie media nie potwierdzają tej informacji. Warto dodać, że USA całkiem niedawno uznały Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, jeden z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych, jako organizację terrorystyczną. Stany Zjednoczone po raz pierwszy w swojej historii uznały siły zbrojne innego państwa jako terrorystyczne. Wtedy Iran podjął dokładnie taką samą decyzję w kontekście armii Stanów Zjednoczonych. Oczywiście nie wróży to niczego dobrego dla sytuacji w regionie.

 

Jeśli USA faktycznie straciły bombowiec strategiczny B-52 w Afganistanie, byłaby to ogromna strata. W ostatnim czasie, Talibowie przeprowadzają coraz więcej zamachów, a w poniedziałkowym ataku na konwój w pobliżu bazy lotniczej Bagram w prowincji Parwan zginęło trzech żołnierzy amerykańskiego korpusu piechoty morskiej. Ostatnio Talibowie ogłosili wiosenną ofensywę, więc należy się spodziewać kolejnych zamachów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dobra rada

"choć Afganistan i Stany

"choć Afganistan i Stany Zjednoczone nawet nie komentują tych doniesień"

A co mają skomentować? Napisać, że faceci w klapkach zestrzelili ich super fortecę?

Co mają napisać, że jeszcze trochę i sami upadną?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Kangur.

Zbiorniki mieszczą się

Zbiorniki mieszczą się oczywiście skrzydłach, wygląda na to, że piloci rozpoczęli zrzucanie paliwa trochę za późno, o czym świadczy spalona wokół trawa, w tych samych skrzydłach znajdują się też systemy gaśnicze.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika dobra rada

Leon, te 181 m3 to wcale nie

Leon, te 181 m3 to wcale nie jest tak dużo. Zauważ, że rozpiętość skrzydeł to 56,4m, powierzchnia nośna to 372m2. 

Przy tej powierzchni nośnej gdyby zbiornik zajmował całą powierzchnię nośną, to miałby tylko 0,5 m wysokości. To niewiele.

Tak naprawdę, to zbiorniki mieszczą się w skorzydłach i w dolnej części kadłuba, który ma 48,5m długości.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Nosił wilk razy kilka..

Nosił wilk razy kilka...tysięcy. UeSmanom się wydaje że mogą wszystko: że ktoś jest terrorystą nie dlatego że nim jest ale dlatego że oni-udzielni władcy świata go takim mianem 1 - obandują, 2 - napadną, 3 - zbombardują...Jako żywo przypomina to kalkę miana antysemity; nie jest nim ten kto nienawidzi żydów ale ten, kogo żydzi nienawidzą...a że nienawidzą wszystkich? - cóż, skoro nie urodzili się żydami najwyraźniej wszyscy mają pecha...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Mojeimię44

Co MDG w tym temacie nie masz

Co MDG w tym temacie nie masz nic do powiedzenia? Wszędzie się pozbyć chcą tego pasożyta USraela. Nic dziwnego jak jego motto to przejęcie ropy naftowej w okupowanych państwach i przejęcie banków tych państw dla rodziny Rothschild. W Libii też kończą im się możliwości. Jednym słowem twój wszechusrael zaczyna przegrywać na wszystkich konfliktowych frontach i lipa z ich wszech nowym porządkiem świata do którego tak dążą. 

Strony

Skomentuj