Czy to już apokalipsa? Kobieta z Nebraski urodziła swoją wnuczkę dla syna geja i jego "męża"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

61-latka z amerykańskiego stanu Nebraska nie ukrywała radości, po tym gdy urodziła własną wnuczkę. Kobieta zdecydowała się pełnić rolę surogatki dla swojego homoseksualnego syna i jego męża.

Cecile Eledge w zeszłym tygodniu urodziła córkę swojego syna, Matthew Eledge'a i jego partnera, Elliota Dougherty'ego. Pani Eledge przyznała, że pierwszy raz złożyła propozycję dwa lata temu, gdy jej syn przyznał, że wspólnie z mężem chciałby założyć rodzinę. Wówczas nikt nie potraktował tego poważnie. Cecile Eledge miała już 59 lat, a rodzina uznała, że jej sugestia jest jedynie żartem, a nie realistycznym scenariuszem.

 

Kilka miesięcy później małżeństwo z ciekawości zapytało lekarza o możliwość urodzenia dziecka przez matkę jednego z nich. Doktor stwierdził, że taka ewentualność jest realna, więc pani Eledge została przyprowadzona na serię testów, które jednoznacznie wykazały, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, aby mogła ponownie urodzić dziecko. Jej syn był dostawcą nasienia, a siostra jego partnera, Lea, posłużyła jako dawca jajeczka. 

 

Elliot Dougherty przyznał, że skorzystanie z in vitro było ich "jedyną nadzieją" na posiadanie biologicznego dziecka, więc jest niezwykle wdzięczny matce swojego męża za poświęcenie, na które się zdecydowała. Pani Eledge twierdzi, że ciąża przebiegła gładko i dokuczliwe objawy były tylko "nieco silniejsze" niż w przypadku trzech wcześniejszych ciąż. Kobieta wyznała, że najbardziej obawiała się reakcji społecznej, jaką może wywołać tzw. "czynnik szoku", lecz okazało się, że otrzymywała głównie pozytywne wiadomości i wyrazy wsparcia oraz podziwu. 

Autor: Ariel Panowicz

Całe zdarzenie rzuciło jednak nieco światła na wskaźniki dyskryminacji rodzin LGBT w Nebrasce. Od 2015 roku małżeństwa homoseksualne są w tym stanie legalne, lecz nie istnieją żadne przepisy zakazujące dyskryminacji ze względu na orientację. Pani Eledge przyznała, że bezskutecznie walczyła ze swoją firmą ubezpieczeniową, która normalnie pokryłaby koszty zdrowotne, gdyby chodziło o urodzenie własnego potomka. W zaistniałej sytuacji firma odmówiła jednak wsparcia. 

 

Najbardziej absurdalną sytuacją jest jednak fakt, że ze względu na ustawę określającą osobę, która "dostarcza" dziecko jako jego matkę, w akcie urodzenia jako rodziców wymienia się Cecile Eledge i Matthew Eledge'a. Z prawnego punktu widzenia matka ma więc córkę ze swoim synem...

 

Warto przypomnieć, że Matthew Eledge trafił na nagłówki prasowe już 4 lata temu, gdy został zwolniony ze stanowiska nauczyciela w katolickiej szkole, po tym jak poinformował przełożonych, że niebawem zamierza zawrzeć związek małżeński z Elliotem Doughertym. Sposób, w jaki potraktowano mężczyznę wywołał oburzenie wielu osób, a pod petycją o przywrócenie Matthew do pracy zebrano niemal 103 tysiące podpisów. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.
 

Portret użytkownika Max 1983

No dobre, ale nie było by

No dobre, ale nie było by łatwiej jakby jednak zakręcił kurek gdy zadużo wody spadło??

Tak sobie pomyślałem że jakbym najpierw podpalił las a potem wyciągał z niego ludzi to by była okazja zostac bohaterem....ale pewnie głupia policja nie doceni moich dobrch intencji i będa mnie ścigać za podpalenie::(

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

No to mam nadzieję że nigdy

No to mam nadzieję że nigdy nie znajdę się na bezludnej wyspie, bo wtedy mi już zostanie tylko szukac Boga w głosie małp *lol*

Tak wiem Bóg to Bóg, nie może tak po prostu do nas przemawiać bo by mu korona z głowy spadła ,musi się trochę ukrywać ,trochę wysługiwac innymi ,dawac znaki ....pojawiać się i znikać.Lubi szyfry kody ,trzeba go więc szukać w liczbach....to i tak dobrze że w przeciwieństwie do wielu katolików osoby tu piszące raczej nie widzą Matki Boskiej na szybie czy drzewie.

Czasem ludzie błagają Boga wiele lat gnijąc w  jakiś niewolniczych obozach, albo gnijąc w piwnicy jakiegoś zboczonego psychopaty i nic, a innym razem musisz zdążyć na pociąg mówisz Boże żebym zdążył i proszę !!Albo piłkarz chce strzelić gola prosi o to Boga przed meczem i strzela!!.Taki Neymar przed każdym meczem prosi Boga o bramkę i wiesz ile goli strzelił??On ma chyba nawet jakieś tanie połączenie komórkowe z niebem.

Ludzie mają wyobraźnie, czym większa tym więcej słysza i widzą i to nawet bez ćpania....zazdroszczę .

Ja to tylko jako że wierze w obce cywilizację czasem usiąde na ławce w parku i tak sobie marzę żeby ktoś do mnie się przysiadł i żeby tym kimś własnie okazał się jakiś przedstawiciel obcej cywilizacji.A tu zawsze co najwyżej jakiś stary dziad się dosiądzie i gada coś o niskiej emeryturze, albo bolących plecach.No ale ciągle czekam !!!!Wytężam słuch, bo w obce cywilizacje na prawde wierzę!!!

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Też sobie obiekt kultu

Też sobie obiekt kultu znalazłeś *biggrin*

Wiesz jak każdy "wszechmogacy"Wykaże się egoizmem i powiem ci tak.Jak rozwiąże swoje problemy to pomyślę o twoich::)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kolo

Chlopie wez sie ogarnij i

Chlopie wez sie ogarnij i przestan odpowiadac to i on przestanie pytac, bo faktycznie zasmiecacie komentarze. Jesli ktos chce zobaczyc przyklad trolowania to, to jest wlasnie to.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Epiornis

nuką sruką - nie ma żadnego

nuką sruką - nie ma żadnego atomu

A boli mnie, jak widzę te wpisy, że z Polską będą się liczyć dopiero wtedy, jak Polska do rączki dostanie atom. Proszę JA Ciebie Biggrin

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Strony

Skomentuj