Czy to już apokalipsa? Kobieta z Nebraski urodziła swoją wnuczkę dla syna geja i jego "męża"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

61-latka z amerykańskiego stanu Nebraska nie ukrywała radości, po tym gdy urodziła własną wnuczkę. Kobieta zdecydowała się pełnić rolę surogatki dla swojego homoseksualnego syna i jego męża.

Cecile Eledge w zeszłym tygodniu urodziła córkę swojego syna, Matthew Eledge'a i jego partnera, Elliota Dougherty'ego. Pani Eledge przyznała, że pierwszy raz złożyła propozycję dwa lata temu, gdy jej syn przyznał, że wspólnie z mężem chciałby założyć rodzinę. Wówczas nikt nie potraktował tego poważnie. Cecile Eledge miała już 59 lat, a rodzina uznała, że jej sugestia jest jedynie żartem, a nie realistycznym scenariuszem.

 

Kilka miesięcy później małżeństwo z ciekawości zapytało lekarza o możliwość urodzenia dziecka przez matkę jednego z nich. Doktor stwierdził, że taka ewentualność jest realna, więc pani Eledge została przyprowadzona na serię testów, które jednoznacznie wykazały, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, aby mogła ponownie urodzić dziecko. Jej syn był dostawcą nasienia, a siostra jego partnera, Lea, posłużyła jako dawca jajeczka. 

 

Elliot Dougherty przyznał, że skorzystanie z in vitro było ich "jedyną nadzieją" na posiadanie biologicznego dziecka, więc jest niezwykle wdzięczny matce swojego męża za poświęcenie, na które się zdecydowała. Pani Eledge twierdzi, że ciąża przebiegła gładko i dokuczliwe objawy były tylko "nieco silniejsze" niż w przypadku trzech wcześniejszych ciąż. Kobieta wyznała, że najbardziej obawiała się reakcji społecznej, jaką może wywołać tzw. "czynnik szoku", lecz okazało się, że otrzymywała głównie pozytywne wiadomości i wyrazy wsparcia oraz podziwu. 

Autor: Ariel Panowicz

Całe zdarzenie rzuciło jednak nieco światła na wskaźniki dyskryminacji rodzin LGBT w Nebrasce. Od 2015 roku małżeństwa homoseksualne są w tym stanie legalne, lecz nie istnieją żadne przepisy zakazujące dyskryminacji ze względu na orientację. Pani Eledge przyznała, że bezskutecznie walczyła ze swoją firmą ubezpieczeniową, która normalnie pokryłaby koszty zdrowotne, gdyby chodziło o urodzenie własnego potomka. W zaistniałej sytuacji firma odmówiła jednak wsparcia. 

 

Najbardziej absurdalną sytuacją jest jednak fakt, że ze względu na ustawę określającą osobę, która "dostarcza" dziecko jako jego matkę, w akcie urodzenia jako rodziców wymienia się Cecile Eledge i Matthew Eledge'a. Z prawnego punktu widzenia matka ma więc córkę ze swoim synem...

 

Warto przypomnieć, że Matthew Eledge trafił na nagłówki prasowe już 4 lata temu, gdy został zwolniony ze stanowiska nauczyciela w katolickiej szkole, po tym jak poinformował przełożonych, że niebawem zamierza zawrzeć związek małżeński z Elliotem Doughertym. Sposób, w jaki potraktowano mężczyznę wywołał oburzenie wielu osób, a pod petycją o przywrócenie Matthew do pracy zebrano niemal 103 tysiące podpisów. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kangur.

" Zostawmy swoją seksualność

" Zostawmy swoją seksualność w swoich domach...i zdelegalizujmy zboczeńców LGBT"  ... takie widzę motto naszej...hmmm...dłuuuugiej dyskusji, zgadzasz się? Wink

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Racjonalista

Naprawdę? Porównujesz

Naprawdę? Porównujesz uszczęśliwienia posiadaniem dziecka pary gejów z happeningiem jakiejś patostreamerki czy walką nikogo nieobchodzących celebrytek?

Portret użytkownika Max 1983

Epiornis, po pierwsze nie

Epiornis, po pierwsze nie możesz mnie zmuszac do odpowiedzi na pytania.To mój wybór i jak pamiętasz na wiele ci odpowiedziałem.Jeśli będziesz przejawiał objawy nękania mnie na forum, to zwyczajnie zwrócę się do admina o zablokowanie cię....słyszałes o wolnej woli haha::)

Po drugie nie jest tak że sledzę wszystkie wątki do końca.Tych odpowiedzi są czasem setki, więc to nie jest kwestia uciekania.Odpowiadam do pewnego czasu, a potem znikam z tematu bo sa tacy jak ty.....którzy by ciągneli jeden wątek do 2025 roku.Uznałem że nasze dyskusje we wczesniejszych wątkach zostały zakończone.

Po trzecie w linku w którym mi wkleiłeś nie widze pytania.Tzn może ono gdzieś tam jest, ale czemu ja mam teraz przeglądac cały temat i szukac gdzie mi to pytanie zadałeś??Po po prostu zrób kopiuj i wklej konkretnego pytania ,albo zadaj je jeszcze raz.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Epiornis jesteś dla mnie

Epiornis jesteś dla mnie dziwny i tyle.Zdecyduj się czego chcesz, raz Bóg teraz skąd jestem.Wyrywasz pojedyńcze zania z kontekstu ,potem nagle pojawiasz się w innym wątku, chcesz odpowiedzi na jakies pytania których tak naprawdę nie zadałeś.

Po co ci wiedzieć skąd jestem?Chcesz się na piwo umówić??Wybacz ale dobieram sobie znajomych starannie i umawiam się gdy kogos lubie, a w przypadku znajomości przez internet to już musi być duża sympatia i zaufanie.Nie należysz do tego grona osób ,choć ucieszyło mnie że złagodziliśmy język wobec siebie ,tylko że chyba starasz się żeby znowu było nie miło??

A patrząc na to co napisałeś to jestem dla ciebie zombiakiem potworem, więc chyba powinieneś mnie unikać.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Pochodzę  z Poznania....

Pochodzę  z Poznania.....odpowiem ci na podany link ,ale jeśli myślisz że będę tak w kółko odpowiadał bo ty tak chcesz i jak to okresliłeś nie dasz mi spokoju to się mylisz.Jeśli myślisz że w temacie o dupie....ja będę z tobą gadal o zupie, bo ty masz takie widzi misie to się mylisz.Jeśli myślisz że zmienie opis i przyznam że twoja wizja Boga jest jedyna słuszna to tez się myslisz.A jeśli sądzisz że pojawiając się pod moimi postami z głupimi pytaniami mnie do czegoś zmusisz ,albo zdenerwujesz to juz się mylisz w 100% .Udowodnisz tylko że jesteś jak dziecko albo jakaś totalna pierdoła.

Pomijam to że zaśmiecasz forum bo to nie jest nasza prywatna wojenka i może nie każdy chce się przedzierac przez tony postów gdzie Max wyjaśnia pod każdym tematem Epiornisowi swoją wizje Boga i opowiada o swoich poglądach rodzinie ,skąd jest i tak dalej.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj