Korea Południowa jako pierwsza na świecie wprowadziła ogólnokrajową sieć 5G

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pojawienie się sieci 5G jest już nieuniknione, mimo że część naukowców wyraźnie ostrzega przed możliwymi konsekwencjami zdrowotnymi, wynikającymi z ekspozycji naszych organizmów na fale milimetrowe. Od dłuższego czasu, na świecie toczył się prawdziwy wyścig o to, które państwo jako pierwsze wprowadzi ogólnokrajową sieć 5G. Okazuje się, że rywalizację tę wygrała Korea Południowa.

 

W czwartek o godzinie 23:00 czasu lokalnego, trzy lokalne firmy SK Telecom, KT i LG Uplus oficjalnie uruchomiły nowy standard telefonii komórkowej. Nikogo nie dziwi fakt, że dokonała tego właśnie Korea Południowa, która jest jednym z najbardziej nowoczesnych krajów na świecie.

 

Południowokoreańskie firmy przyspieszyły uruchomienie sieci 5G dla konsumentów i wyprzedziły pod tym względem amerykańskiego operatora telefonii komórkowej Verizon, który mniej więcej w tym samym czasie udostępnił swoje usługi w Chicago i Minneapolis. Teraz Korea Południowa i Stany Zjednoczone wręcz kłócą się o to, kto jako pierwszy wprowadził nową sieć.

SK Telecom, KT i LG Uplus uruchomiły sieć 5G i natychmiast udostępniły ją dla kilku wybranych użytkowników, w tym dla celebrytów. Jednak już w piątek rozpoczęła się premiera nowego smartfona Samsung Galaxy S10 5G. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to posiada wbudowany modem 5G. Oznacza to, że nowy standard telefonii komórkowej jest już dostępny dla mieszkańców Korei Południowej.

 

Sieć 5G pozwala pobierać „ciężkie” pliki z internetu w znacznie krótszym czasie. Przykładowo całe filmy mogą być ściągane w ciągu kilku sekund. Jednak nowy standard sieci komórkowej posiada również ogromne znaczenie dla krajowej gospodarki oraz rozwoju i wprowadzenia nowych technologii, takich jak autonomiczne samochody, roboty przemysłowe i wszystkie urządzenia, które można ze sobą połączyć w ramach tzw. Internetu Rzeczy.

 

Nowa sieć 5G zdobyła wielkie zainteresowanie na całym świecie. Nad wprowadzeniem nowej technologii pracują również Chiny, Japonia, Stany Zjednoczone i Unia Europejska. W Chinach i Finlandii już pojawiają się plany wprowadzenia sieci 6G, na którą jednak trzeba będzie poczekać około 10 lat.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika essa

Ja pracuje w firmie która

Ja pracuje w firmie która zajmuje się programowaniem softu m.in. na technologię 5G. Niebezpieczeństwa jakie czyhają to tylko i aż:

- jak programista coś sknoci, będzie jakiś bug w oprogramowaniu czy też gość na maszcie nie pod takim kątem jak trzeba zamontuje antene to wtedy moc fali jaka będzie docierała w miejsce gdzie chodzą ludzie może być powyżej normy 10mW i tym samym niekorzystnie wpływać na zdrowie. Inna sprawa że ta norma 10mW to jest tak z kapelusza. No i jeszcze inna sprawa, że dla sieci 4G(LTE) i 3G(WCDMA) jak i 2G (GSM) to co wyżej napisałem też może wystąpić, więc zagrożenie takie już od ponad 20 lat istnieje:)

- częstotliwość na jakiej operować będzie 5G nie jest jonizująca także niby bezpieczna dla zdrowia. "Niby" bo to tylko i wyłącznie według dzisiejszej wiedzy. Np. za 100 lat nauka posunie się do przodu i dopiero wtedy wykryją że to wpływa na to a na to. Inna sprawa, że to samo może tyczyć się 3G,4G,2G.

 

- główną obawą przed 5G jest to że jak one będą pracowały na dużo wyższych częstotliwościach to będzie trzeba dużo więcej anten, im wyższa częstotliwość fali tym ona szybciej wygasa, no i anteny tak co 100-150 metrów będą. Ludzie którzy mieszkają w większych miastach, koło centrów handlowych będą na to narażeni, bo już widzę jak ktoś mieszka na wsi, 20 domów na krzyż że operatorowi telefonii komórkowej będzie chciało się inwestować w rozmieszczenie co 100 metrów anten by ci ludzie mieli 5G. Także moim zdaniem to tylko w wieszkcyh skupiskach ludności będzie używane.

-Ponadto 5G będzie też pracowała w obrębie częstotliwości w której pracuje 4G i 3G.

-nie zapominajmy o routerach w domu i wifi. Mnie najbardziej śmieszy jak ktoś protestuje przeciwko 5G a jedo dzieci bawią się metr od routera. Oczywiście tak jak pisałem wg. dzisiejszej wiedzy wszystko spoko, mogą się bawić metr od rotuera, ale kto wie co za 100 lat się okaże jak nauka posunie się do przodu. 

Portret użytkownika Epiornis

Montezuma. Mam pytanie.

Montezuma. Mam pytanie. Dobry wieczór Smile

Był taki aktor - Marlon Brando. On grał chyba w Ojcu Chrzestnym...

Dostał podobno kiedyś laurkę kinematografii Oskara - nie odebrał sam. Wiesz, kogo wysłał po odbiór? Smile

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Strony

Skomentuj