Bardzo dziwny meteor spadł na Florydę

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

30 marca 2019 r. około godziny 22.50 czasu lokalnego z Florydy zaczęły napływać liczne wiadomości od mieszkańców o obserwacji jasnego błysku. Jednak sądząc po opisach tego, co się stało, obserwatorzy widzieli kilka kul ognistych, a można nawet mówić o deszczu meteorów, albo o bombardowaniu orbitalnym. W mieście Destin, które jest zaznaczone na czerwono na mapie, mieszka świadek, podający następujące informacje:

 

„Przebywam na Florydzie w przerwie wiosennej z moimi przyjaciółmi w okolicy Ocaloosa i Destin. Stałem na balkonie hotelu, obserwując ocean i wsłuchując się w fale, gdy nagle około godziny 22:55 niebo rozjaśniło się czerwono - niebieskim światłem. Źródłem światła była ogromna kula ognia, która najpierw wzbiła się w niebo, a następnie upadła z trzaskiem. Pomóżcie mi zrozumieć, co to jest, ponieważ moim jedynym wyjaśnieniem to jakaś baza lotnicza, która musi znajdować się kilka mil od wybrzeża”.

 

GOES Lightning Mapper (GLM) zarejestrowało zdarzenie i dysponuje nagraniem. Według GOES Lightning Mapper, świadek z Destin prawdopodobnie widział te same światła, które ludzie obserwowali w Jacksonville po drugiej stronie półwyspu. Dlaczego w Destin błysk był czerwono - niebieski i wzleciał w górę, a w Jacksonville był zielony i spadał?

Ktoś nagrał film także w mieście Gainesville, które znajduje się gdzieś pomiędzy Destin i Jacksonville. Najprawdopodobniej z Gainesville i Jacksonville oglądało ten sam obiekt. Tam bolid kosmiczny spadł prawie pionowo, a według usługi GOES Lightning Mapper, jego lot powinien być prawie poziomy. W tym przypadku zarówno Gainesville, jak i Jacksonville mają tę samą trajektorię. W przybliżeniu nie powinno być silnej różnicy w jasności i wielkości obserwowanego obiektu. Jednak ta różnica jest.

 

Ogólnie rzecz biorąc, ten obiekt (lub wielu obiektów) wygląda bardzo dziwnie i przypomina niedawny upadek meteorów w Wenezueli. Ponadto, o ile można sądzić na podstawie zeznań naocznych świadków z Destin, obrona przeciwrakietowa prawdopodobnie zareagowała na ten incydent. Niektórzy uznali, że w kosmosie zaczęły się Gwiezdne Wojny. Jednak zanim nie pojawią się kolejne filmy, dokumentujące zdarzenie, jest zbyt wcześnie, aby mówić o bombardowaniu orbitalnym Florydy. Trzeba jednak śledzić rozwój wydarzeń.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Epiornis

"...Ciebie też nauczyć

"...Ciebie też nauczyć cytować?..."

Nie pogrubiaj cytowanego tekstu

Ale Medium - przecież to przejaw dobrej woli Wink Możemy się naprawdę w wielu rzeczach dogadać, no ale... czy to pogrubianie aż tak bardzo Cię razi? Wink Ja bym jeszcze poprosił o wskazówkę, jak z linka np. do YT zrobić tekst - fajne to jest, można się pobawić Biggrin

Gwiezdne Wojny się zaczęły? Jak to wszystko jest już głęboko w świadomości i kulturze zakorzenione. Trzeba śledzić rozwój wydarzeń...

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Medium

czy to pogrubianie aż tak

czy to pogrubianie aż tak bardzo Cię razi? 

Tak, bije po oczach bez sensu. Cytowany tekst można co najwyżej otoczyć kursywą, jeśli nie stosuje sie cytatu. Pogrubienie ma zwracać uwagę, a tu stosowane jest bez sensu.

Wszędzie są jakieś prawidła, które warto wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem, a nie wbrew jemu.

 jak z linka np. do YT zrobić tekst

Najpierw wklej tytuł, a potem przy zaznaczonym myszką tytule kliknij na ikonkę linka i wstaw adres. Gotowe.

Portret użytkownika Max 1983

Tak, bije po oczach bez sensu

Tak, bije po oczach bez sensu. Cytowany tekst można co najwyżej otoczyć kursywą, jeśli nie stosuje sie cytatu. Pogrubienie ma zwracać uwagę, a tu stosowane jest bez sensu.

Wszędzie są jakieś prawidła, które warto wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem, a nie wbrew jemu.

Proszę pani,proszę pani ,a ja dobrze zrobiłem??A Kangur to zawsze robi źle i jeszcze ściąga na lekcjach!!.Pani mu nie mówi że to ja powiedziałem bo mnie zbije na przerwie::(

Miałas coś wspólnego zawodowo z nauczaniem.Jakaś nauczycielka ,pedagog coś takiego??

 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Medium

Nigdy, ale jestem z

Nigdy, ale jestem z nauczycielskiej rodziny, no i wychowałam dwójkę dzieci. Kiedyś dostałam lektorską ofertę, ale obrazili mnie używając świadomie nieaktualnego nazwiska. Ktoś inny oferował mi rolę tłumacza. Wszystko to byłoby związane z wyjazdami, a ja nie chciałam dzieci zostawiać.

Portret użytkownika Max 1983

A widzisz jak to mówią czym

A widzisz jak to mówią czym skorupka za młodu....kończyć nie będę, bo tam jest o starości a kobiecie lat się nie

wypomina::)Jak widzisz bez horoskopów można troszkę człowieka rozgryźć::)Widać to w sposobie w jaki zabierasz głos....czasem w pouczającym tonie ,zwracaniu uwagi na pewne szczegóły ,że musiałaś mieć coś z nauczycielstwem wspólnego.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj