Nowy premier Pakistanu żąda wstrzymania ataków amerykańskich dronów

Kategorie: 

Dwa dni temu Nawaz Sharif został zaprzysiężony na nowego premiera Pakistanu. Sharif był nim również w latach 1990-1993 i 1997-1999 ale za każdym razem tracił władzę przez wojskowe zamachy stanu. Nowy premier obiecał między innymi złagodzenie wewnętrznych problemów kraju.

 

Jeszcze w ten sam dzień gdy został zaprzysiężony na premiera kraju, Sharif podkreślał że Pakistan ma dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi ale ataki bezzałogowych samolotów przeprowadzane przez CIA na bojowników Al-Kaidy są traktowane jako naruszenie suwerenności kraju. Jako premier Pakistanu domaga się, aby ataki amerykańskich dronów zostały natychmiast wstrzymane.

 

Sharif powiedział w wywiadzie, że planuje udać się do Waszyngtonu, gdzie będzie prosił prezydenta Baracka Obamę o wstrzymanie tych ataków, ponieważ podsyca to antyamerykańskie nastroje w Pakistanie. Według aktywistów, ataki dronów spowodowały śmierć około tysiąca cywilów. Stany Zjednoczone jednak cały czas utrzymują, że ataki przeprowadzane są tylko na terrorystów. Mieszkańcy Pakistanu żyją w ciągłym strachu przed kolejnymi atakami, są dosłownie wkurzeni i domagają się zemsty. 30 maja odbyły się demonstracje, w których na znak protestu podpalono amerykańską flagę.

Z licznych wypowiedzi osób które przeżyły ataki amerykańskich dronów w Pakistanie wynika, że CIA tak na prawdę nie wie kogo atakuje - czy jest to cywil, czy bojownik Al-Kaidy. Niestety wygląda na to, że Stany Zjednoczone zabijają każdego kto przypomina terrorystę, a w dzisiejszych czasach muzułmanin jest zazwyczaj tak kojarzony.

 

 

Źródło: http://rt.com/news/drone-strikes-attacks-pakistan-298/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mordechaj

Amerykański żołnierz, który

Amerykański żołnierz, który zamordował z premedytacją 16 afgańskich cywilów, głównie kobiety i dzieci, przyznał się do winy. Decyzja uratowała mu życie, gdyż w innym przypadku groziłaby mu kara śmierci.
Ratunek przed egzekucją może okazać się jednak tylko pozorny. Rodziny ofiar masakry, jaką urządził sierżant sztabowy, są wstrząśnięte decyzją sądu i zapowiedziały, że same wymierzą sprawiedliwość oprawcy. Niektórzy bliscy już szykują krwawą zemstę.
Robert Bales podczas służby w Afganistanie ponad rok temu wstał o świcie i ruszył na pobliskie wioski. Wtargnął do kilku domostw i bez cienia litości rozstrzelał śpiące jeszcze kobiety i dzieci.
39-letni żołnierz tłumaczył się później, że cierpiał z powodu stresu i zażywał valium. Przyczyn swojego zachowania nie potrafi wyjaśnić.
źródło: http://www.wprost.pl/ar/402678/Dlaczego-zolnierz-USA-zamordowal-spiace-dzieci-i-kobiety/
Ile razy słyszeliście o tym w mediach? A to tylko czubek góry lodowej.

Portret użytkownika RADCAT

.....to odpowiedź na gwałcone

.....to odpowiedź na gwałcone kobiety i dzieci w europie przez islamistów którzy sa nastepnie uniewinnniani przez nasze "demokratyczne" sądy.
....o tym też w mediach nie usłyszysz a ma to miejsce codziennie!
Telewizyjna papka przeinacza  historyczną prawdę : WOJNA Z ISLAMEM NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZYŁA I TRWA PO DZIŚ DZIEŃ.

Portret użytkownika Zenek

Zapewne yahwe (czyli egipski

Zapewne yahwe (czyli egipski AMEN) go natchnął do "UCZYNIENIA SOBIE WIOSKI PODDANĄ".
 
KK powinien go teraz na ołtarze wynieść jako świętego walczącego z pogaństwem tak jak uprzednio świętymi porobił różnego rodzaju NAZISTÓW którzy "wsławili" się rzeziami w poszukiwaniu cudzych bogactw w tym złota.
 
 
 
 

Portret użytkownika Pulsar

@Zenek Zobacz sobie co to

@Zenek
Zobacz sobie co to jest Homonimia – relacja wyrażania różnych znaczeń za pomocą identycznych form językowych. (zob. Tautonim)
np. bal – przyjęcie (fr.), bal – kłoda (niem.)
 
Tak więc nie pisz bzdet że Bóg Żydów - Jahwe, - to to samo co - Amon - bóg starożytnego Egiptu. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Portret użytkownika Zenek

Bóg zydów yahwe, bóg

Bóg zydów yahwe, bóg Egipcjan, Amon, bóg Asyryjczyków Aszur, bóg Greków Zeus, bóg rzymian Jannus i wielu wielu innych jakich mi się teraz nie chce po Wiki szukać to TEN SAM BÓG.
 
I możesz sobie zakłamywać rzeczywistość do woli ale wszedzie poza "żydowskimi" pismami występuje on jako DEMON. Demon jaki najechał Ziemie około 1500 pne by ja przerobic na krwawe humanoidalne pastwisko dla siebie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem