Dziwne zachowanie papieża Franciszka zszokowało wiernych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Portal Lifesite opublikował film z Bazyliki Loreto w mieście Loreto niedaleko Ankona. Na nagraniu widać, jak wierni podchodzą do papieża, aby pocałować pierścień, czcząc w ten sposób Boga. Dziwne, ale papież za każdym razem cofa rękę, nie chcąc, żeby ktokolwiek jej dotykał.

Wiele osób nazywa zachowanie Franciszka dziwnym, a nawet niegrzecznym. To, co się stało, było jak zły żart. Gest papieża upokorzył ludzi. Ważne jest, aby pamiętać, że dotknięcie pierścienia jest obowiązkowym gestem oddawania czci Bogu.

 

Jeden z duchownych zauważył na swoim blogu, że być może Franciszek po prostu postanowił okazać skromność, ale pomysł nie był najlepszy. Nawet w średniowieczu istniała tradycja, zgodnie z którą każda osoba powinna zawsze całować pierścień Papieża, aby pokazać swoje posłuszeństwo Wyższym Siłom.

 

Dla każdego papieża tworzony jest indywidualny złoty pierścień, na którym widnieje herb papieża. Po śmierci głowy Kościoła katolickiego pierścień zostaje zniszczony. Co ciekawe, Franciszek rzekomo ze względów ekonomicznych wprowadził nowy obyczaj, prosząc o wykonanie srebrnego pierścienia ze złotym liściem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Milosnik Putina

Swiety Koran ktory jak wiecie

Swiety Koran ktory jak wiecie podyktowany zostal przez Archaniola Gabriela prorokowi Muhammadowi,
w jednej z Sur mowi bardzo wyraznie, ze Matka Pana Jezusa - Miriam urodzila Go bedac dziewica albowiem dla Allacha nie ma rzeczy niemozliwych 
gdyz jest on Wszechmadry i Wszechwladny.
I pisze jeszcze swiety Koran, ze Pan Jezus kiedy byl malym chlopcem to lepil z gliny ptaszki i jednym chuchnieciem zamienial je w zywe i one ulatywaly same dalej.
I pisze tez swiety Koran, ze Pan Jezus zaraz po urodzeniu to od razu chodzil i mowil wieloma jezykami, co tez zdziwilo bardzo 3 Krolow ktorzy z darami do Niego przyszli.

A co pisze o Jezusie judeochrzescijanski Talmud ? Nie wiecie. To zapytajcie Pana Kardynala "nycza" i innych madrych jego kolegow po fachu - oni w Talmudzie bardziej biegli sa niz w Nowym Testamencie - jak na Faryzeuszow i przystalo.

 

Portret użytkownika Milosnik Putina

"Nieudacznik zyciowy"

"Nieudacznik zyciowy"

Zbawiciel Pan po Ziemi chodzil,
Slepych i chorych tam uzdrawial,
Sam z biednej rodziny pochodzil,
No bez pomocy nikogo nie pozostawial.

Wsrod ludu bozego wiare krzesil,
Jawnogrzesznicy odpuszczal grzechy,
Nawet Lazarza przyjaciela wskrzesil,
Pod najbiedniejsze zagladal strzechy.     

Rozmowy z szatanem prowadzil,
Kiedy dni 40 na pustyni przebywal,
Calym bogactwem Swiata wzgardzil,
Kiedy Ten go o to nagabywal.
          
Pieszo calymi dniami wedrowal,
Ludowi o Bogu opowiadal swojemu,
Wiare oraz Nadzieje im podarowal,
Tyle zawdzieczamy Jezusowi naszemu.

Plebanii pieknej i duzej nie mial,
Choc mu to wszystko Szatan dawal,
Jako Rabin wloczega zyc chcial,
Palacu Biskupiego tez nie posiadal.

Krolestwa Bozego nie umial zbudowac,
Gronkiewicz-Waltz Hanne mogl poprosic,
I z kardynalem Nyczem paradowac,
I sie z tym potem po mediach obnosic.

Lecz kocham Go takim jakim byl,
Nieudacznikiem bez wlasnego domu,
Ktorego byle menel slowem zbyl,
Po co taki dzis potrzebny jest komu ?

 

Portret użytkownika AnnaK

Może jeszcze raz napiszę

Może jeszcze raz napiszę komentarz bo widze że jest problem ze zrozumieniem.

Dla wielu ludzi pocałunek pierścienia a co dopiero ręki papieza to zaszczyt i radość,nie ma prawa im tego odbierać.Sa to ludzie silnej wiary. Mówię o ICH wierze,nie swojej czy Waszej.

Mają do swojej wiary takie samo prawo jak Wy do swojej czy własnych przekonań.

Jestem byłą siostrą,odeszłąm po 12 latach bo miałam dośc obłudy,jestem Protestantką, paradox bo sie zakochałam.

Wierzę że każdy ma prawo do wyznawania swoich prawd/religii bo nie ma jednej i prawdziwej wiary.

Ma prawo mówić jasno i wyraźnie swoje poglądy nie bojąc sie nienawistnych komentarzy.

Wierzę że mowa nienawiści jest przyczyną wszystkich konfliktów i może zabijać.

Niezrozumieliście mojej wypowiedzi,nie chodziło mi o WIARE ale o video,komentowałam to co widziałam.

I twierdzę że ludzie mają prawo ucałowac dłoń papieża jeśli czuja taką potrzebe i ma to im pomóc. Papiez obraził tych ludzi. Niektórzy przyjechali z daleka i było to dla nich ważne.

On im wyrywał rękę,a na jego twarzy była złość.

Papież nie ma prawa tego zrobić,to głowa państwa. Królowa Anglii nawet gdy jest zmęczona przyjmuje gości,przyjmuje ukłony i podaje rękę.

Kiedys papieże nosili białe rękawiczki i na to pierścień,kiedyś nie dbano tak o higienę,rękawiczki mozna było zmieniać,jeśli papież Franciszek jest chory lub obawia sie choroby może załozyc rękawiczki ale nie może wyrywac ręki.

Prosze nie tłumaczcie mi teraz czym jest wiara,jak jest niepotrzebna,jak to Kościół Katolicki jest beznadziejny,wiara naiwna a ludzie głupi, zachowajcie troche godności i wypowiedzcie sie na temat video a nie poglądów.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

A bierzmowanie? Żadne z was

A bierzmowanie? Żadne z was nie było? Pewnie nikt nie był... Stoi młodzież w szeregu z całego rocznika w katedrze i całują pierścień biskupa. To hołd lenny, oznaczenie przez właściciela chłopów pańszczyźnianych którzy od tego momentu stają się jego (biskupa) własnością. Dlatego taką okrutną prawdą jest to, że żyd Wojtyła Katz sprzedał wszystkich swoich chłopów pańszczyźnianych do żyda Rotszylda. Ciekawe ile Watykan zarobił na takiej transakcji? Podobno mieli wtedy gigantyczne manko i trzeba było coś szybko opchnąć. Ociec Pio o tym długu wspominał dlatego go zankli w odosobnieniu.

Portret użytkownika Milosnik Putina

Ja bylem. I calowalem ten

Ja bylem. I calowalem ten pierscien. I przezylem a nawet dozylem sedziwych lat.

 Nie Wojtyla. Prosze wysluchac sobie kazanie ks.dr.habil. Piotra Natanka z 07.03.2019 i sobie troche uporzadkowac ten teologiczno-historyczny balagan ktorym tu kolega nas niczym ekshibicjonista jakis "zaszokowac" chce.

Portret użytkownika Mojeimię44

Już dawno odwróciłem się od

Już dawno odwróciłem się od kościoła katolickiego.  Odwróciłem się po obejrzeniu filmu o księdzach pedałach, mafii i orgiach w Watykanie. W tym filmie były nawet te orgie pokazane nagrane ukrytymi kamerami. Szkoda, że nie pamiętam tytułu tego filmu ale wierzcie mi taki był. Te afery z pedofilią jeszcze bardziej mnie odtrącają a zachowanie papieża stawia kropkę nad wszystkim. To wszystko nie oznacza jednak, że odwróciłem się od Boga. Wręcz odwrotnie. Znalazłem Boga i to nie w kościele a w muzyce, otoczeniu i cząsteczkę jego w sobie. Teraz wzrastam w duchu świętym i kościół wcale mi nie jest do tego potrzebny.  Najbardziej upodobałem sobie Boga jako niebiańskie drzewo życia i w takiej formie go sobie wyobrażam. Zresztą nie tylko ja. https://youtu.be/qoIyPJ-bkaw

Portret użytkownika Kwazar

Kościół jest w stanie upadku

Kościół jest w stanie upadku ale...(upadek to także szansa na przemianę i odrodzenie) Jak będzie to się okaże.Dzisiaj każda reakcja u "czarnych" staje się bardziej impulsywna niż zamierzona i przemyślana. (fundamenty się palą) Franciszek ma tego faktu świadomość.Wszystko się wali (raczej zmienia) Dlatego On sam często nie wie co robić? U "czarnych polityków" NIKT NIE WIE CO ROBIĆ ? Reszta to pieśń przyszłości po oczyszczeniu kościoła.

Portret użytkownika inzynier magister

W kościele katoickim dzieją

W kościele katoickim dzieją się niebywałe rzeczy !!! "Kardynał Robert Sarah opisując kryzys jaki przeżywa współczesny Kościół sięgnął po ewangeliczne porównanie z sytuacją, kiedy w Wielki Piątek niemal wszyscy apostołowie zdradzili Jezusa. Słowa przewodniczącego Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów padły podczas wywiadu dla francuskiego portalu Valeurs Actuelles.„Mocno wierzę w to, że sytuacja z jaką borykamy się w dzisiejszym Kościele odzwierciedla w każdym punkcie scenę z Wielkiego Piątku, kiedy apostołowie opuścili Chrystusa zaraz po zdradzie Judasza, ponieważ zdrajca postrzegał Jezusa zgodnie z własnymi oczekiwaniami, mającymi charakter polityczny” – podkreślił gwinejski hierarcha, oraz zaznaczył, że dzisiaj „istnieje mnóstwo księży i biskupów dosłownie oczarowanymi pytaniami natury politycznej, czy społecznej”.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj