W Izraelu wykonuje się testy DNA, aby ustalić kto jest Żydem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie ma chyba obecnie bardziej rasistowskiego kraju na świecie niż Izrael. To co wszędzie wzbudziłoby wycie oburzenia środowisk lewicowych uchodzi w Izraelu jako coś zupełnie normalnego. Do całego katalogu zachowań dyskryminacyjnych ostatnio dochodzi żądanie testów genetycznych aby sprawdzić pochodzenie Żydów z ZSRR, chcących wziąć ślub rabinacki.

 

W ciągu ostatnich miesięcy władze Izraela przeprowadzili szereg kontrowersyjnych ustaw, które w każdym cywilizowanym kraju zostałyby uznane za rasistowskie. Na przykład wprowadzono prawo, które stwierdza że Izrael jest państwem tylko Żydów. Wyobraźmy sobie co by się stało gdyby polski Sejm przeprowadził ustawę, w której stwierdziłby, że Polska jest tylko dla Polaków. Międzynarodowy jazgot jaki towarzyszyłby takiej deklaracji prawdopodobnie nie skończyłby się przez długie miesiące.

Jawny rasizm względem Palestyńczyków zamieszkujących dzisiejszy Izrael jest jednak konsekwentnie niezauważany na świecie. Być może jest tak dlatego, że wszyscy boją się skrytykować Izrael, aby nie zostać automatycznie posądzonym o antysemityzm, a jak wiadomo nie ma obecnie większej zbrodni grożącej poważnymi konsekwencjami. 

 

Dlatego właśnie nikt nie śmie nawet pisnąć słówkiem, gdy Izrael wprowadza segregację rasową w środkach komunikacji, mimo, że nasuwa to jednoznaczne skojarzenia do czasów nazistowskich i specjalnych tramwajów w Warszawie dostępnych tylko dla Niemców.

Jak wynika z najnowszych informacji dochodzących do Izraela, kraj ten zaczyna stosować rasistowskie metody również w stosunku do osób uważanych dotychczas za Żydów. Okazuje się że izraelski rabinat odmawia ślubu żydowskim parom, w których ktoś jest imigrantem ze Związku Radzieckiego o ile osoba ta nie dokona testów genetycznych potwierdzających pochodzenie. 

Nasuwa to oczywiste skojarzenia do skandalicznych badań czystości rasowej stosowanych przez niemieckich nazistów w celu wyselekcjonowania rasy aryjskiej i ustalenia kto należy do rasy uważanej za mniej wartościowe. Nazistowscy antropolodzy pozostawili spory materiał badawczy dowodzący swojej obsesji na punkcie czystości rasowej i pomiarów. 

To doprawdy chichot historii, że 70 lat po szokujących wydarzeniach, które rozegrały się w Europie podczas II wojny światowej, co skutkowało zagładą wielu milionów europejskich Żydów, potomkowie prześladowanych stosują w swoim kraju zasady przypominające te obowiązujące w latach czterdziestych w III Rzeszy. Co szczególnie zaskakuje prześladowani są nie tylko Palestyńczycy, ale szykany i rasistowskie oczekiwania kierowane są już nawet względem swoich współplemieńców zamieszkujących obszar dawnego Związku Radzieckiego.

 

Njwyraźniej z jakiegoś powodu izraelscki Rabinat nie wierzy, że przybysze z dawnego ZSRR są rzeczywiście Żydami. Jednak żądanie potwierdzenia tego badaniami DNA można uznać za szokujące. Podobnie uważa część opinii publicznej w Izraelu. Władze tego kraju bagatelizują tą praktykę twierdząc, że była ona stosowana w marginalnej ilości spraw.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

TO, ŻE PARCHAMI ZATRULI 60%

TO, ŻE PARCHAMI ZATRULI 60% POPULACJI NIE OZNACZA POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO. GENOM SŁOWIAŃSKI JEST SAMOOCZYSZCZAJĄCY SIE Z PARCHA W 4-TYM POKOLENIU. TO RÓWNOLEGLE Z RASĄ ŻÓŁTĄ  NAJSILNIEJSZY GEN NA ŚWIECIE. ŻYDA POZNAĆ PO TYM JAKĄ FUNKCJĘ SPOŁECZNĄ PEŁNI.....

Portret użytkownika finktank

Przeciez w izrealu nie ma

Przeciez w izrealu nie ma żadnych izraelitów, są chazarowi i judejczycy, co za paronoja

Portret użytkownika Gość patrzący prawidłowo

A później chazaria ich

A później chazaria ich napromieniuje tak jak te 100.000. sefardyjskich dzieci. Dzicz chazarska żyje z 1000. lat wstecz. Ich barbarzyństwo i mentalność sięga tego okresu.

Portret użytkownika Skaria

Skąd wziąłeś informację o

Skąd wziąłeś informację o segregacji rasowej w środkach transportu publicznego??

Od 10 lat korzystam z tego transportu i nigdy tego nie zauważyłam.

Portret użytkownika Skaria

W którym to transporcie 

W którym to transporcie  publicznym wprowadzono segregację rasową. Od 10 lat używam tego transportu i nigdy tego nie zauważyłam. Skąd masz takie informacje???

Zarówno w autobusach, jak i tramwajach w Jerozolimie towarzystwo jest mocno mieszane. Zdarza mi się siedzieć jednocześnie z religijna żydówką, jak i rodzina arabską.

Po cholerę piszecie te bzdury . Owszem są busy, którymi jeżdżą tylko religijni, ale to nie ma nic wspólnego z rasą.

Portret użytkownika Skaria

No właśnie....przecież to

No właśnie....przecież to jest Hebron I strefa gazy. Natomiast nie chodzi tu transport publiczny w miastach. Informacje trzeba podawać rzetelnie....a najlepiej pojechać tam i samemu sprawdzić...a nie przepisywać te informacje, które nam pasują.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj