Rosja wysłała wojsko do Wenezueli. Czy to zapowiedź wojny?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Podczas gdy Stany Zjednoczone nawołują do przewrotu w Wenezueli, Rosja postanowiła wysłać tam swoje wojsko, aby zamanifestować swoje poparcie dla tego państwa. Co więcej, władze w Caracas coraz śmielej postępują z współpracownikami „drugiego prezydenta” i nawet zatrzymują ich, zarzucając im działalność terrorystyczną.

 

Media donoszą, że dwa rosyjskie samoloty wylądowały w sobotę na głównym lotnisku w Caracas. Maszyny te przewoziły szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa, około 100 żołnierzy oraz 35 ton ładunku. Rosyjskie media piszą coś o „wymianie konsultacyjnej”, która raczej nie przypadkowo zbiega się w czasie z agresywną postawą Stanów Zjednoczonych wobec Wenezueli.

 

W ostatnich miesiącach, siły zbrojne Rosji i Wenezueli przeprowadziły wspólne manewry wojskowe. W grudniu, dwa rosyjskie bombowce Tu-160 wylądowały przy Caracas i była to oczywista demonstracja siły. Natomiast w styczniu pojawiły się niepotwierdzone informacje, według których Rosja wysłała najemników, którzy mieliby zapewnić bezpieczeństwo prezydentowi Nicolasowi Maduro.

Ostatni kryzys z pomocą humanitarną zakończył się tym, że Wenezuela nie wpuściła ani jednego transportu z sąsiedniej Brazylii i Kolumbii i zablokowała granice. Prezydent Maduro stwierdził, że Wenezuela przyjmuje pomoc humanitarną z Rosji.

 

Stany Zjednoczone ostrzegały, że jeśli Wenezuela aresztuje samozwańczego prezydenta Juana Guaidó to może liczyć się nawet z interwencją zbrojną. Tymczasem w zeszłym tygodniu, służby aresztowały jego dwóch bliskich współpracowników – szefa sztabu Roberta Marrero oraz ochroniarza Luisa Paeza. Oskarżono ich o działania sabotażowe.

 

MSW Wenezueli Nestor Reverol powiadomił, że rząd zamierza zlikwidować „komórkę terrorystyczną”. Chodzi oczywiście o opozycjonistów, którzy wspierani przez USA stale zachęcają armię i społeczeństwo do buntu, a według władz w Caracas, mogą nawet stać za ostatnią poważną awarią prądu, która dotknęła większość kraju. Jeśli służby będą dokonywać kolejnych zatrzymań, może to sprowokować reakcję Stanów Zjednoczonych. Wybuch wojny domowej w Wenezueli wciąż nie jest wykluczony.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

Czapeczka z dzwoneczkami

Czapeczka z dzwoneczkami dzwoni ukro-trollino w takt twojego cyrkowego pobrzękiwania i majaczenia. No, ale taką sobie wybrałeś profesję, bo jaką mogłeś wybrać z IQ pudełka po butach? To zrozumiałe. Tylko, że ruski sprzęt spuścił bęcki uSSmanowi w Syrii, a dupę okopali mu nawet talibowie w Afganistanie, nie dysponujący żadnym sprzętem, co już zakrawa na kompromitację uSSmana. 
Wenezuela nadal pozostaje poza łapami uSSmana, więc wróć do rzeczywistości ukro-klownie  z krainy ukro-absurdu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Za Polaków nie będzie

Za Polaków nie będzie wypowiadał się ukro-klown, więc zachowaj takie tekściny dla swoich kumpli skakunów z nazi-majdanu. Rosjanie jako Słowianie to bracia Polaków w przeciwieństwie do twojej ukro-zachodniej nazi-banderowskiej nacji z genami turańskimi, z którą jako bydłem wlaśnie trzeba ostro. Poniało ukro-bydło?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Andrzej916

Chciałbym aby wszystkie kraje

Chciałbym aby wszystkie kraje europy środkowo-wschodniej zjednoczyły się z Rosją i przeciwstawiły zdeprawowanemu zachodowi... Powinniśmy pogodzić się z Naszymi braćmi ze wschodu mam tu na myśli Rosję i Białoruś bo wszyscy jesteśmy słowianami a gnidy zachodnie chcą Nas zniszczyć.

Portret użytkownika Mojeimię44

Sztab Trumpa nakładał (i

Sztab Trumpa nakładał (i nakłada) kolejne sankcje na Wenezuelę ale udawał dobrego wujka i chciał nieść pomoc humanitarną w postaci 2 ciężarówek naładowanych żywnością ale też sprzętem do rozstawiania barykad. To jest udowodnione i udokumentowane. Dzięki Rosji Wenezuela ma szansę ominąć większość sankcji nałożonych na ten kraj. Część z was myśli, że Maduro głodzi swój lud jednak to nie prawda. Winnymi są USA i ich sojusznicy. To oni poprzez sankcje niszczą lud Wenezueli. Nie sądziłem, że Rosja zaangażuje się militarnie ale skoro to zrobiła to chwała im za to.  Wenezuela ma szansę wyjść z kryzysu jeśli tylko Amerykanie nie wypowiedzą jej wojny. 

Portret użytkownika Nie troll

Czy wiesz, że na Wenezuele

Czy wiesz, że na Wenezuele nie ma nałożonych żadnych sankcji ekonomicznych ? Wiekszość dotyczy ludzi z aparatu władzy, którzy za  lojalność wobec komunisty Maduro mają dostęp do nielicznych już bogactw i zasobów. Ten kraj niczego nie produkuje nie przez sankcje więc przestań pier..ić. USA sa najwiekszym odbiorcą wenezuelskiej ropy i obecnie jako straszaka używają argumentu, że przestaną ropę od Wenezueli kupywać. 
Za duzo czytasz napisanej cyrylicą bolszewickiej propagandy ze sputnika czy RT. 

Portret użytkownika UPAdlina

Nie ma sankcji ekonomicznych?

Nie ma sankcji ekonomicznych? Skąd takie wieści? Z żydo-uSSmańskich ścieków typu tvn24, czy TVPis? 
I nie "kupywać" wielonickowy ukro-trollu, tylko "KUPOWAĆ". Naucz się lepiej języka swoich wrogów bander-trollu. I sam przestań pier****ć.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj