W stanie Missisipi zakazano aborcji po wykryciu bicia serca płodu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Gubernator amerykańskiego stanu Missisipi podpisał ustawę zakazującą aborcji po wykryciu bicia serca płodu, co następuje zazwyczaj około szóstego tygodnia ciąży. Nowe prawo, które będzie jednym z najbardziej restrykcyjnych w USA, ma zacząć obowiązywać od lipca, lecz przeciwnicy zapowiedzieli złożenie odwołania do sądu.

Krytycy twierdzą, że nowy przepis jest niezwykle kontrowersyjny, ponieważ w rzeczywistości całkowicie zabrania aborcji. Wiele osób zwróciło uwagę, że do szóstego tygodnia większość kobiet nawet nie wie, że jest w ciąży, a potem będzie już za późno na jakiekolwiek działania. Gubernator stanu Missisipi, Phil Bryant, jest jednak odmiennego zdania i nie ukrywa zadowolenia z nowej ustawy:

Uważamy, że nowa ustawa pokazuje nasz głęboki szacunek i pragnienie mieszkańców stanu Missisipi, by chronić świętość nienarodzonego życia tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Gubernator dodał, że on i inni republikańscy politycy są "nawiedzani" przez setki tysięcy dzieci zamordowanych każdego roku. Warto przypomnieć, że całkiem niedawno, bo w listopadzie 2018 roku, w stanie Missisipi wprowadzono już zakaz aborcji po 15 tygodniach ciąży, ale niemal natychmiast decyzja została uchylona przez sąd, który orzekł, że nowy przepis jednoznacznie naruszył konstytucyjne prawo kobiet.

Krytycy uważają, że obecna ustawa prawdopodobnie również zostanie cofnięta przez organy sądownictwa, a politycy jedynie marnują publiczne pieniądze. Wicegubernator Missisipi, Tate Reeves, który również poparł ustawę, przyznał, że stan nie będzie zważał na koszty procesu, ponieważ dobro nienarodzonych dzieci jest najważniejsze. Według doniesień medialnych, tylko jeden republikanin głosował przeciwko ustawie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika semperparatus

Ciekawe,ze piszesz to

Ciekawe,ze piszesz to zbrodnicze wywody tylko dlatego,że twoi rodzice nie kazali cię rozerwać na strzępy skalpelem (pseudo)ginekologa-mordercy...Widziałeś jak wyglądają zwłoki zabitego dziecka po tzw."aborcji"?Praktyka zabijania niewinnych i bezbronnych maleńkich dzieci(42 mln ofiar rocznie)to największa i najhaniebniejsza z możliwych zbrodni..."wołająca o pomstę do nieba"...Bo zabijamy istotę nie tylko całkowicie bezbronną ale w dodatku-własne dziecko...

Portret użytkownika semperparatus

Ale(prawdziwy Bóg Miłośći a

Ale(prawdziwy Bóg Miłośći a nie plemienny jahwe-demiurg-szatan)...kazał kochać blizniego swego(każdego człowieka a nie tylko żyda)...tzn.pomagać mu i wspierać...a nie robić krzywdy(np.aborcja)...Czyli korzystać z wolnej woli w sposób właściwy...tzw.sprzyjający rozwojowi duszy...(Mt,7,1-2,Mt,7,12)

Portret użytkownika Medium

Naturalnie, konsekwencje są

Naturalnie, konsekwencje są następstwem każdego postępowania, a to i zaniechania jego również. Ja po prostu lubię krótkie i bardziej dosadne wypowiedzi. Są bardziej czytelne.

PS. Uzupełnię. Artykuł dotyczy jednego ze stanów USA, ja zaś wypowiadam się się bardziej terytorialnie, z Polski. W tym kraju dzieci bezpieczne nie są. Praktykuje się handel dziećmi (zapomniałam nazwisko działacza z Fundacji Dobrego Pasterza). I jeśli rodzice nie czują się na siłach, dziecko może spotkać paskudny los: zostanie kupione przez jakąś parę homoseksualną na zachodzie, albo trafi jako ofiara dla elit praktykujących satanizm.

Wybór moralny np. samotnej matki łatwy nie będzie, gdy nie czuje się na siłach.

Portret użytkownika YaHu

 "Wiele osób zwróciło uwagę,

 "Wiele osób zwróciło uwagę, że do szóstego tygodnia większość kobiet nawet nie wie, że jest w ciąży, a potem będzie już za późno na jakiekolwiek działania. "

A co jakby tak wprowadzić trochę rozsądku ? Np: jesteś dorosły i skoro wiesz jak wsadzić (pan) i jak rozłożyć nogi (pani) to wiedz też jak się zabezpieczać. Plus może by tak test ciążowy kupić co miesiąc ? Zapobiegło by to myśleniu że się później wyskrobię w razie czego... Nie neguję seksu był, jest i będzie ale można też myśleć co się robi, kiedy się robi i jak :) 

Portret użytkownika lipka

Granice absurdu też nie

Granice absurdu też nie istnieją i uważasz, że to dobrze? Wypadki to dopust życia i nikt takich ludzi nie będzie mordował ale embrion będący zlepkiem kilku komórek nie jest człowiekiem, jeśli bicie serca jest już wyczuwalne to znaczy, że jest ludzkim życiem i może podlegać ochronie. Często bywa i tak, że nawet później następuje samoistne poronienie i często kobieta może nie wiedzieć, że była w ciąży ale organizm z jakiegoś powodu sam pozbywa się takiej ciąży. Natury nie oszukasz bo sama natura wprowadziła granice, których człowiek nie powinien przekraczać.

Strony

Skomentuj