Ulewy spowodowały, że duża część Europy znalazła się pod wodą

Kategorie: 

Bardzo poważne powodzie występują w kilku krajach europejskich jednocześnie. W Pradze trwają ewakuacje ludności. W środkowej części Czech poziom wód nadal rośnie a ogromne opady nie ustępują. Ogłoszono stan klęski żywiołowej na obszarze prawie całych Czech a także w kilku landach niemieckich. Trudna sytuacja jest jednocześnie w Polsce, Niemczech, Austrii, Słowacji i Norwegii.

 

Wygląda na to, że jest to powódź na skalę kontynentalną. Hydrolodzy tłumaczą nagłe wezbranie rzek specyficznymi warunkami, gdy po śnieżnej zimie przyszła mokra wiosna i stopień wilgotności gleby jest nadal tak wysoki, że wchłanianie nie jest odpowiednie, co przy obfitych ulewach potęguje wielkość fali.

 

Ulewy to robota dwóch ośrodków o wysokim ciśnieniu atmosferycznym, które zablokowały na dużej wysokości wir cyklonowy nad kontynentem europejskim i nie pozwalają, aby przeniósł się na wschód. W ciągu najbliższych kilku dni, wzorce pogodowe w regionie nie ulegnie zmianie i czekają nas nowe ulewne deszcze. 

W Czechach są już cztery ofiary śmiertelne. Bardzo wiele dróg jest zalanych. Meteorolodzy ostrzegają, że fala kulminacyjna jeszcze nie nadeszła. Zamknięto słynny Most Karola. Turyści znajdujący się w stolicy Czech mają wyjątkowego pecha. Jedna osoba zginęła w Austrii. Najgorsza sytuacja jest tam w części środkowej i zachodniej. Podobnie wygląda sytuacja w Niemczech i w Norwegii. Trwają ewakuacje ludności i mozolna walka z niszczycielskim żywiołem.

Ciężka sytuacja jest na Dolnym Śląsku. Jak zwykle opady kumulują się szybciej w górzystym terenie i rzeki przybierają tam bardzo szybko. Krytyczny poziom wody został przekroczony w kilkudziesięciu miejscach.  Większość zbiorników wodnych ze względu na ulewne deszcze wypełnione jest powyżej normalnego poziomu wody. Najtrudniejsza sytuacja jest na rzece Bóbr w okolicach Kamiennej Góry. Widmo powodzi zawitało też do Jeleniej Góry oraz zniszczonej niedawno przez powódź Bogatyni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenon

Wygląda na to, że jest to

Wygląda na to, że jest to powódź na skalę kontynentalną. Hydrolodzy tłumaczą nagłe wezbranie rzek specyficznymi warunkami, gdy po śnieżnej zimie przyszła mokra wiosna i stopień wilgotności gleby jest nadal tak wysoki, że wchłanianie nie jest odpowiednie, co przy obfitych ulewach potęguje wielkość fali.

Portret użytkownika robal

Mam nadzieję ,że będziecie

Mam nadzieję ,że będziecie mówic komu się tylko da kto i co stoi za tymi powodziami i manipulacja pogodą - inaczej skutki nie ominą nikogo ,bez względu czy mieszka na górce w w betonowej dżungli na piątym piętrze.Czy ma mało czy dużą fure pieniędzy Więc nie oglądajcie seriali tylko parasol i na miasto -do znajomych i telefonów -BIEGIEM MARSZ.

Portret użytkownika kaszana bociek

A co tam powodzie i klęski

A co tam powodzie i klęski żywiołowe oraz ludzkie tragedie.Byle knurom POokrągło korytowym żyło się długo i dostatnio,a ich tuskinsyny jeszce jako larwy mogły kupić drogie hawiry i mieszkanka oraz jeździć wypasionymi furami.To wszystko oczywiście za ciężko zrabowane lub wyłudzone pieniądze.POkazać narodowi różne bzdety i inne owsiki,zatańczyć z kutafonami i wszystko hula jak trzeba w tym do bólu zaprzanym Ubekistanie.Jakby co to POwódź i tak tym zasrancen nie grozi.Dał nam przykład Turek jak postępowaqć mamy.

Portret użytkownika czy warto

więcej chemtrails  i będzie

więcej chemtrails  i będzie spoko,ciekawe kogo się boicie kto zakazał o tym mówić i dlaczego usuwacie tego typu posty na temat  chemtrails dziś rano o 5;00 oblecieli i powolutku pełno chmur pojawiło si a potem w południe powtórka i ulewy burze pozalewały dookoła cześć Polski,zaczyna się powtórka z 2007r morze poruszyli byście ten temat aby ludzie dowiedzieli się prawdy i napisali kto to pryska po co i dla czego i jakie to skutki ma na nas i przyrodę, wy trzęsiecie portkami i  tego typu  tematu unikacie
a my wszyscy i wy sami potem cierpimy pomyślcie o sobie i naszych dzieciach

Portret użytkownika razsierprazmlot

w swinoujsciu dzisiaj masowo

w swinoujsciu dzisiaj masowo opryski i to nad centrum miasta pionowe zygzaki ukosne x itd szkoda gadac ale slonce i cieplo jest dlatego znow nato przylecialo posyfic i zatruc wyspe Sad a wieje przesadnieeeeeeeeeeeeeeee

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem