Rosja potwierdza istnienie broni halucynacyjnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W zeszłym miesiącu media pisały o nieśmiercionośnej rosyjskiej broni o nazwie 5P-42 Filin. Chodziło o to, że marynarka wojenna wyposaża swoje statki w światło, po którego użyciu ludzie zaczynają czuć się źle. Obecnie ujawniono nowe szczegóły dotyczące tej broni.

 

Radio Sputnik potwierdziło, że rosyjska marynarka wojenna opracowuje nowy, nieśmiercionośny, optyczny system interferencji oparty na świetle, którego prekursorem był emerytowany sowiecki pułkownik. Powiedział on, że system powoduje „objawy halucynacyjne”. Według pomysłodawcy wynalazku, broń może zapewnić „znaczną przewagę taktyczną” rosyjskim siłom specjalnym

 

Jak donosi Sputnik, Filin jest w stanie emitować potężne błyski światła, których celem jest usuwanie sprzętu wroga z systemu. Należy również zauważyć, że ten system może powodować nudności i dezorientację.

 

W zeszłym tygodniu stacja telewizyjna Zwezda, należąca do ministerstwa obrony, pokazała test strzelania z systemu 5P-42. Według Sputnika system może oślepić sprzęt noktowizyjny i inne urządzenia optyczne w promieniu pięciu kilometrów, a także oślepić lub zdezorientować piechotę wroga w promieniu dwóch kilometrów.

 

Przedstawiciele firmy Ruselectronics opracowującej broń, powiedzieli Sputnikowi, że inżynierowie pracują nad modyfikacjami i aktualizacją zakresu istniejącego systemu. Według twórcy broni, system nie pozbawia „widzenia” na zawsze, ale zmniejsza skuteczność strzelania o 300 - 500%, a także działa bardziej jako środek ochrony przed atakiem, co może powodować objawy halucynacji.

 

Przedstawiciel firmy zauważył, że bardziej „słaba” wersja systemu może być używana na rynku cywilnym, na przykład do ochrony pomieszczeń w dużych firmach. O systemie Filin wciąż wiadomo bardzo mało, a wszelkie informacje pochodzą ze źródeł rządowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Wy naprawdę macie problemy z

Wy naprawdę macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem.Miło mi że tak mnie śledzisz że nawet stare wpisy odkopiesz....założysz fan klub???

Ty cytaty były w konkretnym kontekscie, wyciąganie słow z kontekstu jest bez sensu.Zresztą nie bardzo rozumiem co mi chcesz powiedzieć??To że nie uważam naukowców za Bogów ,a lekarzy za nieomylnych to nie znaczy że nie ma dla mnie granicy absurdu!!!To co pisze Medium przekracza te granice .Tak naprawdę to nawet nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo ona nawet zbroje rycerskie łaczy z jakimiś tajemnymi mocami.

Jeśli chodzi o mój drugi wpis o naukowcach to chyba rozumiesz że cały tekst był ironiczny własnie w stosunku do was, ludzi którzy swoimi czasem naprawdę bajkowymi teoriami są wstanie wyszukac dosłownie wszedzie teorie spiskowe, czy inne czary mary.Zbroja to zbroja, służyła by chronić rycerza przed ciosami .....pierwszy raz w życiu slysze żeby ktoś to podważał, ale może to dlatego że nie spędzałem nigdy czasu w psychiatryku.Rozumiem że jak ktoś obok zbroi miał jeszcze tarcze to blokował nią ogień który buchał prosto z pyska smoka....jaja jak berety.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Kontekst ma znaczenie, ponoć

Kontekst ma znaczenie, ponoć nawet w podstawówce już to rozumieją.Wiedzą też co to sarkazm czy ironia.

Jeśli powstanie jakiś słownik języka Maksowo-Epiornisowego, ewentualnie ktoś się zdecyduje by robić za naszego tłumacza to pogadamy dłużej, bo póki co to rozumiem ciebie jak ...Wałęse, czyli prawie nic nie rozumiem.A na wojne w czasach gdy dominowała broń typu miecze łuki sztylety, bym wolał iśc w zbroi niż worku po kartoflach, no ale może ktoś tego nie rozumie ,albo mu się wydaje że np w 15 wieku walczono za pomocą laserów.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Epiornis

"...A na wojne w czasach gdy

"...A na wojne w czasach gdy dominowała broń typu miecze łuki sztylety, bym wolał iśc w zbroi niż worku po kartoflach, no ale może ktoś tego nie rozumie ,albo mu się wydaje że np w 15 wieku walczono za pomocą laserów."

Chodzisz do pracy?

Czym owijasz kanapki? Papierem? Folią aluminiową? Wink

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Strony

Skomentuj