Czy ludzka dusza jest tylko zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wielu znanych i szanowanych naukowców jest przekonanych, że świadomość człowieka jest wiecznie żywa. Dusza jest powiązana z naszym ciałem, ale w momencie śmierci opuszcza je i już nigdy nie powraca.

 

Zdaniem brytyjskiego fizyka i matematyka, sir Rogera Penrose'a, dusza człowieka jest niczym innym jak zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym. Co więcej, naukowiec twierdzi, że posiada dowody iż informacja ta przechowywana jest w tzw. mikrotubulach w ludzkich komórkach i opuszcza organizm wraz z jego śmiercią.

 

W przypadku chwilowej śmierci, informacja kwantowa uwalnia się we Wszechświecie i powraca z powrotem do ciała, gdy zostanie przywrócone do życia. Penrose twierdzi, że w ten sposób można wyjaśnić opisywane na całym świecie doświadczenia z pogranicza śmierci.

Jego teorię popierają naukowcy z Instytutu Fizyki Maxa Plancka z Monachium. Uważa się, że śmierć nie wyznacza końca życia, tylko jest początkiem czegoś nowego. Były szef instytutu, dr Hans-Peter Dürr twierdzi, że nasze ciała fizyczne umierają, ale nasze dusze żyją wiecznie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Šemū'el

Od kilku lat, przyglądam się

Od kilku lat, przyglądam się dyskusją w dodawanych komętarzach. Lecz dopiero dziś postanowiłem zamanifestować swoją obecność. Witam szczególnie tych, którzy odpowiadają za moje przyjemne odczucie generowane przez splot słoneczny gdy czytam i utwierdzam się w przekonaniu,  że nie jestem sam. Bardzo wam dziekuję. 

Portret użytkownika Jony5

Jedno czego jestem pewien i

Jedno czego jestem pewien i co sam zauważyłem bez pomocy filozofów, klerykałów itp to że w tym świecie wszystko jest energią. Więc nasza świadomość także jest formą energii. A zważywszy że ten świat oparty jest na pożeraniu innych by przetrwać. To i pewnie jest tak samo z naszymi duszami po śmierci, mogą zostać pożarte bądź ewoluować, przekształcić się w inną postać energii świadomej. Tak czy inaczej w tym świecie nic nie ginie tylko zmienia postać energii.

Portret użytkownika rechotek

Nic nie ginie tylko zmienia

Nic nie ginie tylko zmienia właściciela, i zapewniam cię że jest to bardziej skomplikowane niż można sobie wyobrazić, z gliny można zrobić garnek, cegłę, klepisko, lub wogóle jej nie ruszać. Czy kogoś obchodzi co myśli glina? Idzie tam gdzie ją wyślą, dostaje misję i musi ją wypełnić.

Portret użytkownika eljasz

jak dusza zapisuje się do

jak dusza zapisuje się do FACEBOOKA to jednoznacznie uruchamia procesy kwantowe w neuronach destabilizujące procesy metaboliczne i dostaje się do innej przestrzeni aby powrócić jako świadomość materialna i używać instagramu dożywotnio  mówiąc   "garncarzu źle śmie uleżpił, bo nie jestem taki dzbanem co by mógł na marsa polecić"

Portret użytkownika MiamiVibe

A co jeśli te wszystkie

A co jeśli te wszystkie obrazy po śmierci, tunele, światła, wołanie zmarłych członków rodziny czy tam uczucia wszeogarniającej miłości, to iluzja wytworzona przez technologię cywilizacji, która nas hoduje ? I po wejściu do takiego tunelu ,,światła", tak naprawdę daliśmy się wepchnąć w pułapkę i z powrotem wracamy w innym cielesnym naczyniu, na ziemski padół, z wyczyszczoną pamięcią aby znowu być bateryjką, lub źródłem pokarmu dla ,,wroga" ? Ciekawe czy w ogóle jest możliwość przeciwstawić się temu tunelowi i zmusić wroga do zmiany ,,parametrów", by wysłał nas na ziemię na naszych zasadach, lub w ogóle przerwać cykl inkarnacyjny, by móc eksplorować wymiary, po tamtej stronie.

Strony

Skomentuj