Ograniczenie nauki historii środkiem do kontroli społeczeństwa

Kategorie: 

Powszechne ogłupienie społeczeństwa może być bardziej zaplanowane niż nam się wydaje. Jeszcze za czasów pierwszej komuny prowadzona była aktywna walka z nauczaniem historii. To, dlatego właśnie, aby utrzymać przeświadczenie, że ZSRR jest wielkim przyjacielem pomijano takie "drobiazgi" jak Katyń. Nauczanie historii zawsze zbiega się z jakimś obowiązującym dyskursem.

 

Powyżej znajduje się nagranie przedstawiające fragment przemówienia, jakie na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił dwukrotny premier Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Szymon Peres. Opisuje on wizję wedle której nauka historii powinna zostać skrócona a wiedza o tym, co było kiedyś jest szkodliwa i trzeba patrzyć wprzód. Wyśmiewa on potrzebę uczenia ludzi dat i chronologii zdarzeń wskazując, że to, co było 200 lat temu mało kogo dzisiaj obchodzi.

 

Gdy patrzy się na to, co uczyniono z nauczaniem historii w naszym kraju to można dojść do wniosku, że wypisz wymaluj realizowany jest u nas właśnie ten program polityczny. Młodsze pokolenia są pozbawiane niepotrzebnego bagażu wiedzy nie tylko w historii, ale tez w innych dziedzinach życia. Edukacja ma się zaczynać wcześniej i wcześniej kończyć a produktem procesu szkolenia ludności ma być stworzenie bezrefleksyjnego tłumu chętnego do płacenia wielkich pieniędzy na urzędniczą rasę panów.

 

Do pewnego momentu można było podejrzewać, że degradacja nauki historii w naszym kraju jest tylko dziełem przypadku, ale powyższy film może wskazywać na to, że jest to jakoś inspirowane. Usuwanie historii może skutkować utrata tożsamości narodowej i rozpłynięciem się substancji polskiej w kosmopolitycznym tłumie.

 

Historia uczy nas nie popełniać ciągle tych samych błędów i wskazuje, kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem na przestrzeni wieków. Resetowanie tożsamości narodu może się skończyć tragicznie dla niego, ale także może być przyczyną powstawania zupełnie nowych konfliktów. Polityka historyczna Polski praktycznie nie istnieje. Oficjalnie już się mówi, że holokaust to robota Polaków i Nazistów, którzy chyba są z Marsa, bo nagle pozbawili się przynależności narodowej. Nie wiadomo już, kto z Solidarności jest bohaterem a kto agentem.

 

Zbrodnie komunistyczne są umarzane przez niby sądy III RP, a protestuje z tego powodu słabiutko bardzo niewielu. Dzieje się tak dlatego, że niewielu już w ogóle pamięta co się stało w PRL. Nikt o tym nie uczy a historia II RP jest zakazanym tabu, bo zbyt wiele autorytetów musiałoby upaść gdyby było inaczej. Brak nauczania historii to zgoda na łajdactwa, które prędzej czy później uderzą we wszystkich.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Nie mam pojęcia kim jest

Nie mam pojęcia kim jest naprawdę Putin, ale równie dobrze "wielu blogerów" mogłoby zacząć pisać, że jest Reptilianinem z Nibiru...
 
Na ile wiarygodni są ci blogerzy?
Może miejscem zamieszkania tych blogerów jest izrael?
 
Zresztą nie każdy żyd jest syjonistą...

 

 

Portret użytkownika devoratus

Być może, ale robienie sobie

Być może, ale robienie sobie zdjęć, wazeliniarstwo i ściskanie rąk to niestety obowiązek każdego polityka. To jeszcze nie świadczy o tym, że Putin sprzyja syjonistom.
 
Póki co - uzbraja Syrię w rakiety, jakby na złość izraelowi - choć to może być oczywiście zmyłka...
 
Po prostu słowo "dowód" w dzisiejszych czasach - mocno straciło na wartości...

 

 

Portret użytkownika Rysiek

I zrobią wszystkie-oprócz

I zrobią wszystkie-oprócz Tego Jednego Wybranego. Oni nigdy nie będą dążyc do państwa świeckiego, równouprawnienia, tolerancji, nie będą wyzbywać się historii. Zrobią ze wszystkich kastratów i będą rządzic światem-jeszcze bardziej.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ