Według NASA nad Morzem Beringa eksplodowało duże ciało niebieskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informuje agencja kosmiczna NASA, w połowie grudnia 2018 roku nad Morzem Beringa eksplodowała asteroida mierząca około 10 metrów średnicy. Siła eksplozji wynosiła około 170 kilotonów w TNT.

Jest to najpotężniejsza tego typu eksplozja od czasu upadku meteora czelabińskiego. Zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu, ale informacje o tym pojawiły się dopiero teraz. BBC zauważa, że NASA dowiedziała się o eksplozji od amerykańskich sił powietrznych, bo incydent został zarejestrowany przez wojskowe satelity.

Obiekty kosmiczne o niewielkich rozmiarach nieustannie wchodzą w atmosferę Ziemi, dając początek „spadającym gwiazdom” – meteorom. Jeśli taka kosmiczna skała jest dużych rozmiarów to jej jasność przy wejściu w atmosferę moze być porównywalna z jasnością Wenus. Asteroidy o rozmiarach od kilku do kilkudziesięciu metrów z reguły nie docierają do powierzchni Ziemi i eksplodują na dużej wysokości. W większości przypadków wybuchy te mają miejsce nad oceanami lub obszarami niezamieszkałymi. Są one wykrywane przez stacje monitorowania infradźwięków należące do Organizacji Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych.

Według danych NASA CNEOS, obiekt eksplodował rankiem 19 grudnia 2018 roku nad Morzem Beringa (współrzędne 56,9N, 172,4E) na wysokości około 25,6 km, poruszając się z prędkością 32 kilometrów na sekundę. Siła wybuchu wynosiła tyle ile spowodowałyby 173 kilotony trotylu . Astronomiczna dystrybucja MPML określa, że masa tego ciała niebieskiego mogła wynosić około 1,4 tys. ton i miało ono średnicę około 11–12 metrów.

 

BBC donosi, że badacze takich wydarzeń szukają potencjalnych świadków eksplozji wśród pasażerów lotniczych, ponieważ zdarzyło się to stosunkowo blisko tras łączących Azję i Amerykę Północną. Ponadto na liście mailingowej MPML ukazało się wideo, na którym ślad z obiektu został zarejestrowany przez satelity Terra, należącej do NASA i Himawari-8 Japońskiej Agencji Meteorologicznej. W lutym inny meteor eksplodował na niebie nad zachodnią częścią Kuby. Nie odnotowano ofiar ani znaczących szkód. Miejscowi zebrali kilka fragmentów meteorytu, które spadły na ich domy i okolice miasta Viñales.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika keri

Medium, coś się kręci i nie

Medium, coś się kręci i nie ma dowodu, czy kręci się Ziemia czy to co nad nią.

Ko(s)miczne nałukofce nie mając żadnego dowodu na ruch Ziemi chwycili się wahadła Foucaulta wychodząc z założenia, że nikt nie będzie wnikał, czego to wahadło naprawdę dowodzi.

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika keri

Wpływu księżyca na oceany na

Wpływu księżyca na oceany na Ziemi nie uważasz natomiast za przesadę? Biggrin

Jeśli dla Ciebie księżyc może wplywać na oceany,  to przecież tym bardziej cały nieboskłon z księżycem może wpływać na zawieszoną kulkę znacznie mniejszą od oceanu. Biggrin

 

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika Naild

Wszystko fajnie. Interesuję

Wszystko fajnie. Interesuję się jak i zajmuję obecnie Astronomią dosyć długo - dla normalnych ludzi ziemia jest, była i będzie kulista a dla dziwaków płaska bo nie mają co robić ze swoim życiem i doszukują się nie potrzebnych teorii spiskowych w internecie. Niektórzy są tak tym przejęci.. chociaż tak naprawde przestrzeń kosmiczna nie powinna na tyle kogoś obchodzić bo nikt z nas nie spędzi tam nawet sekundy. Bo po prostu nie jest nam to potrzebne, żyjemy, balujemy i pracujemy - co wy do cholery doszukujecie się spisków w miejscu które wam się nie przyda do życia. Nasa i inne popierdółki nie mówią prawdy z innego powodu a z takich teorii się tylko śmieją i dziękują wam za odwracanie uwagi od innych związanymi z nimi rzeczy. Astronomia to zwykła ciekawostka życia i tajemnic o których dowiesz się tylko sam gdy zainwestujesz w swój sprzęt a nie w abonament internetowy. Już za czasów cheopsa było wiadomo, że ziemia jest kulista. A tu 21 wiek gdzie człowiek zaczyna cofać się w rozwoju tak bardzo, że za moment odkryje ponownie koło. Zaczynam wieżyć w teorie końca i początku cykli cywilizacji na ziemi - A ten właśnie się już kończy..

Portret użytkownika Epiornis

Czyli - "...Interesuję się

Czyli - "...Interesuję się jak i zajmuję obecnie Astronomią dosyć długo..."

ale - "chociaż tak naprawde przestrzeń kosmiczna nie powinna na tyle kogoś obchodzić bo nikt z nas nie spędzi tam nawet sekundy"

jednakże "...Astronomia to zwykła ciekawostka życia i tajemnic..."

Wychodzi więc na to, że każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma? Wink

"...Nasa i inne popierdółki nie mówią prawdy z innego powodu..." - to ciekawe, mógłbyś zdradzić swoją wersję, z jakiego powodu decydują się nie mówić prawdy? Smile

Nikt tu koła ponownie odkryć nie zamierza Wink

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Gigantycznym kłamstwem są też

Gigantycznym kłamstwem są też trzy od-Abrahamowe religie tzw ''monoteistyczne'' Ich monoteizm polega jedynie na tym, że nikczemny pustynny bożek (albo demon) został przez kogoś (pomiędzy I a V wiekiem naszej ery) wywyższony do rangi najwyższego rzekomo Jedynego Stwórcy. Co zrobił ten demon? To do czego został przywołany i co jest mu miłe; nakazał okradać i depopulować ludzi. Nawet sobie nie chcę wyobrażać co oni zrobią gdy połączą te trzy urojone pseudo religie w jedną super zabójczą machinę. To chyba oczywiste że będzie im potrzebny mord założycielski na niewyobrażalną skalę.

PS

Wcale nie uważam że to co napisałem jest jakoś ważniejsze od tego jaki kształt ma Ziemia. Mimo wszystko trzeba o tym pisać i rozmawiać. Choćby po to by zdać sobie sprawę że obie te rzeczy są robione globalnie, takie zagadnienia jak; fałszywy kształt ziemi i fałszywe wiodące religie dotyczą ogromnych ilości nieświadomych ludzi.

 

Portret użytkownika Medium

 Ach gdyby się tak skrzyknąć

 Ach gdyby się tak skrzyknąć w większą grupkę i cofnąć w czasie przed pożary Biblioteki Aleksandryjskiej, a potem usiąść razem wspólnie (tak tak - dobrze widzicie - usiąść razem i zrobić coś wspólnie) to może byśmy wiedzieli coś więcej.

Dobrze myślisz, by poprzez regresję dotrzeć do źródeł. Taka metoda badawcza istnieje. Oglądaj seansy regresji hipnotycznej, trochę wiedzy może kapać.

W tym myśleniu jednak może jednak kryć się pułapka: co jeśli ongiś ziemia wyglądała inaczej niż dziś? Wink

Strony

Skomentuj