Muzułmańscy działacze obwiniają Chelsea Clinton, że przyczyniła się do ataku na meczet w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ognistej konfrontacji Chelsea Clinton, będąca w bardzo zaawansowanej ciąży, została zaatakowana przez muzułmańskich studentów podczas czuwania po ataku w Christchurch. Młodzi działacze obwiniają ją za masakrę, która miała ostatnio miejsce w Nowej Zelandii.

 

Według Washington Post, Clinton, która jest w ciąży i oczekuje narodzin trzeciego dziecka, jest współzałożycielem wielowyznaniowej organizacji na Uniwersytecie Nowojorskim i została zaproszona na czuwanie.

 

Chelsea Clinton wyglądała jednak na zszokowaną, gdy musiała nieoczekiwanie stawić czoła rozgniewanym muzułmańskim studentom podczas oddawania hołdu ofiarom ataku na Christchurch. Podczas spotkania podeszli do niej wściekli i rozgoryczeni muzułmanie.

„To właśnie tutaj jest powód masakry podsycanej przez ludzi takich jak ty i słowa, które głosicie na świecie” - można usłyszeć od jednej ze studentek wchodzącej w konfrontację z Clinton w związku z jej wpisami na Twitterze.

„Chcę, żebyś to wiedziała i chcę, żebyś poczuła to głęboko w środku. Czterdzieści dziewięć osób zginęło z powodu retoryki, którą stosujesz” - artykułuje studentka, wskazując palcem na córkę Hillary i Billa Clintona.

Chelsea, która zdołała zachować spokój podczas konfrontacji, była wyraźnie zaskoczona, ale odpowiedziała: „Bardzo mi przykro, że tak się czujesz. Z pewnością nigdy nie było to moim zamiarem. Wierzę, że słowa mają znaczenie. Wierzę, że musimy okazać solidarność” - powiedziała.

 

Chelsea Clinton odpowiedziała młodym ludziom, że jest jej przykro, że tak się czują, co jeszcze bardziej zaogniło sytuację. Pod koniec nagrania można usłyszeć wypowiedź innego studenta, który pyta córkę byłego prezydenta USA: „Co znaczy przykro mi, że tak się czujesz”?

 

Nowozelandzka policja wcześniej potwierdziła, że liczba ofiar śmiertelnych ataków z Christchurch, dokonana przez Brentona Tarranta, wzrosła do pięćdziesięciu. Trzydzieści sześć osób zostało rannych  i przebywa w szpitalu. Dwanaście z nich jest w stanie krytycznym.

 

Komentarze studentów wydają się nawiązywać do wcześniejszego potępienia przez Chelsea Clinton republikańskiej senator Ilhany Omar, jednej z pierwszych muzułmańskich kobiet, które kiedykolwiek zostały wybrane do Kongresu. Omar oskarżono niedawno o rozpowszechnianie antysemickich komentarzy wywołujących rzekomo nienawistne stereotypy kulturowe. Omar „posypała głowę popiołem”. Clinton później podziękowała Omar za jej przeprosiny i zauważyła, że nie może się doczekać spotkania z kongresmenką, aby mogły porozmawiać zarówno o antysemityzmie, jak i islamofobii.

 

Clinton nie jest Żydówką, ale jej mąż Mark Mezvinsky tak. Często piętnuje on antysemityzm i inne formy nienawiści. W piątek Clinton napisała na Twitterze, że jest „przygnębiona i przerażona” atakiem w Nowej Zelandii i wezwała świat do „reakcji na globalne zagrożenie brutalnym białym nacjonalizmem”.

„Wykonaliście podwójny atak, zapraszając Chelsea Clinton na czuwanie. Zaledwie kilka tygodni przed tą tragedią, byliśmy świadkami bigotycznego, antymuzułmańskiego tłumu, który przybył potępić republikankę Ilhanie Omar za mówienie prawdy o ogromnym wpływie izraelskiego lobby w USA. To niewłaściwe, aby Clinton pojawiła się na czuwaniu, ponieważ nie przeprosiła pani Omar za publiczne jej oczernienie. Chelsea zraniła naszą walkę z supremacją białych, kiedy stanęła po stronie ludzi ferujących hasła o antysemityzmie, nie okazując żadnego szacunku dla republikanki i nienawiści skierowanej do niej” – napisali studenci.

Wiele publicznych osób wstąpiło jednak w obronie Clinton, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i Donald Trump Junior.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Tam gdzie kasa i rokowania

Tam gdzie kasa i rokowania polityczne tak jak w przypadku młodej Clinton tam też i Żydzi. Zauważcie jaki jest odsetek Żydów w USA a ilu z nich siedzi w polityce USA lub kręci się przy najbardziej wpływowych ludziach w USA? To jednak prawda, że to Izrael jest wilkiem a USA to tylko jego ogon. Zieńć Trumpa żyd, zieńć Clintona żyd. W USA jest zdecydowanie żydo mania. 

Portret użytkownika Maxxx

I tak to się właśnie żyje

I tak to się właśnie żyje wśród tej lewicowej chołoty. Można by powiedzieć "tolerancją wojujesz, od tolerancji giniesz". Ta banda oszołomów przerzuca się górnolotnymi hasłami, chcą walczyć z dyskryminacją a jednocześnie chcą śmierci całej białej rasy. I to im nie przeszkadza oczywiście. Nie wiem jak bardzo trzeba mieć zryty mózg aby popierać tę chorą ideologię.

Portret użytkownika OTTOOT

jaki ten świat jest mały

jaki ten świat jest mały rządżą złodzieje rzYdy i pedały a w Palestynie codziennie giną dzieci od nienawiści morderców syjonistów świat o tym milczy .....przygotuj się na inwazję obrzezanych kiedy zllikwidują to getto pomiędzy Egiptem a Libanem

Portret użytkownika Kwazar

"Muzułmańscy działacze

"Muzułmańscy działacze obwiniają" No i co, to już wszystko ?  Obawiam się że sprawa dopiero nabiera pary pod kotłem ! 

Portret użytkownika rada

jeżeli jej matka jest żydówką

jeżeli jej matka jest żydówką i tate też ,to ona nie jest żydówką ?  może nie czuje się żydówką ..a co tam żmijowe geny , przecież teraz kobieta może być mężczyzną itd. to ona może sie nie czuć żydówką ..

Strony

Skomentuj