Palenie tytoniu zmienia ludzkie DNA powodując choroby, które mogą wpłynąć na zdrowie przyszłych pokoleń

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com
To, że palenie tytoniu nie jest zdrowym nawykiem jest chyba faktem oczywistym dla każdego, ale nie mamy przeważnie świadomości jak długofalowe moga być negatywne skutki tego nałogu. Naukowcy udowodnili, że palenie papierosów powoduje poważne zmiany w ludzkim DNA i mogą one zostać przekazane następnym pokoleniom.

 

Genom, czyli materiał genetyczny, jest dziedziczony z pokolenia na pokolenie, jednak może on ulegać zmianom w trakcie trwania życia człowieka - proces ten znany jest pod nazwą modyfikacji epigenetycznych. Mogą one zachodzić same wraz z wiekiem, jednak wpływ na ich powstawanie mają również czynniki środowiskowe (np. narażenie na działanie pewnych substancji chemicznych), czy prowadzony styl życia.

Szwedzcy naukowcy byli bardzo zaskoczeni tym, jak duże zmiany w ludzkim DNA powoduje palenie papierosów. Badania wykazały, że stopień tych zmian u niektórych ludzi był bardzo duży - w niektórych genach zaobserwowano 20% zmiany. Zgodnie z wynikami badań, choroby spowodowane paleniem, np. choroby nowotworowe, cukrzyca, czy obniżenie odpornosci, mogą mieć daleko idące konsekwencje i wpłynąć na stan zdrowia przyszłych pokoleń.

 

Stąd wniosek, że paląc - ludzie narażają się na działanie toksyn, które powoduja zmiany w DNA i w aktywności tych genów, które - jak udowodniono w wielu innych badaniach - odpowiadają za powstawanie takich chorób, jak nowotwory, cukrzyca, czy różne zaburzenia genetyczne. Tym samym zwiększają ryzyko powstania tych zaburzeń u swoich dzieci.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Dobra, napiszę teraz nim

Dobra, napiszę teraz nim zapomnę Język Bez sensu ci już odpisywać na takie ciężko wypocone kocopołki ale co mi tam Wink

To co ty, chodzisz z nią, że mam być niby zazdrosna ? Jak już, to zniesmaczona tym, że jej się taki stary, wysuszony bobek przyczepił. A, fuj.

Prywatne sprawy powiadasz...i to na widoku publicznym...to tak jakbyś położył pindola na umywalce w publicznym szalecie i miał pretensję, że wszyscy się patrzą. Chcesz prywatności to spływaj na priv.

Portret użytkownika Kangur.

Przychodzi facet do lekarza,

Przychodzi facet do lekarza, kładzie swą męskość na stole i milczy.
Zdziwiony lekarz pyta:
- Boli pana?
- Nie boli.
- To może za duży?
- Nie, wcale nie.
- A co, za mały?
- Nie. Nie jest za mały.
- To co w końcu?!
- Fajny, nie?!

Możesz popatrzeć, ale nie musisz komentować. Biggrin

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Roni Tornado

Powinneś skrajny chamie

Jak śmiesz mi tak strasznie ubliżać ! Nawet mnie nie znasz. Nie będziesz mi seksisto, smarku niedorosły, mówić co mi wolno a co nie. Internet to miejsce publiczne, chyba tego nie chcesz widzieć. Gówno jesteś wart jeśli opluwasz osobę, która pomaga innym jeśli może.

No i się przeliczyłam ! Człowiekiem nie będziesz, nadal pozostaniesz burakiem. Chyba jestem tutaj niczym "papierek lakmusowy" ukazujący co tak na prawde w tobie siedzi.

Portret użytkownika Roni Tornado

Ty też jesteś chory umysłowo.

Ty też jesteś chory umysłowo. Nie twórz ekstremalnych teorii spiskowych. Nie myślę o ludziach w tak pogardliwy sposób ! To określenie tyczyło się czegoś innego.

Dobrze, że jest internet bo dowiedziałam się jak naprawdę wredni są ludzie !

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Roni Tornado

Interesuję się tym ale

Interesuję się tym ale oświecona nie jestem. Wiem, że życie tutaj to tylko stan chwilowy ale on zbyt dłuży się a ludzkie zachowanie świadczy, że piekło jest tutaj. Ciężko żyć w takim świecie i zachować optymizm.

Portret użytkownika Arya

To jest kwestia pracy nad

To jest kwestia pracy nad sobą. Musisz uwaźać na własne słowa. Jeśli uważasz, że piekło jest tutaj.... to zmień to przekonanie jak najszybciej. Bez tego do niczego nie dojdziesz. Jest takie powiedzenie: co wypowiadasz to posiadasz. Zachowanie innych nie jest ważne, bo nie możesz go kontrować. Ale możesz kontrolować swoje reakcje na to co robią inni. To jest podstawa wszelkego rozwoju. Napiszę ci coś więcej. Niektórzy uwaząją cie za lesbijke. Ja nie wiem czy to prawda, a nawet gdyby tak było, to nie jest to moja sprawa. Natomiast widzę, że masz zbyt wiele męskiej energii. Nie zrozum mnie źle, to nie jest w zaden sposób związane z preferencjami seksualnymi. Chodzi o samą energie męską, ktorej masz zbyt wiele. Jeśli chcesz się rozwinąć i pójść do przodu, to musisz rozwjiać energię żeńską. Każdy człowiek dysponuje męską i żeńską energią. Pisałeś wczesniej, ze mężczyźni są nieczuli. To nie do końca tak jest. Mężczyźni po prostu są mniej emocjhonalni od  kobiet. Mężczyźni zazwyczaj posiadają, więcej męskiej energii. Ci bardziej czuli posiadają więcej od tych nieczułych energii żeńskiej. To o czym pisze to są podstawowe rzeczy w szeroko pojętym rozwoju duchowym. Widze, ze nie masz na ten temat zbyt dużej wiedzy, więc zacznij od jej zdobycia. Ale uważaj na ezoteryke, bo w ezoteryce o tym nie uczą. Musisz odróznić ezoteryke, od duchowości i zająć się własnie duchowością. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj