Silne trzęsienie ziemi na Tajwanie

Kategorie: 

Trzęsienie ziemi o sile 6,5 wystąpiło na Tajwanie, donosi US Geological Survey. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 25 km na południowy - wschód od miasta Bouley  na głębokości 14,4 km. Są ofiary i poważne uszkodzenia.

 

Telewizja tajwańska poinformowała, że w wyniku wstrząsów w centrum kraju doszło do eksplozji gazu. Nie ma jednak większej ilości szczegółów na ten temat. Wiadomo na pewno, że zginęła przynajmniej jedna osoba a kilkanaście jest rannych. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy, Taipei gdzie wiele osób w panice uciekało z budynków wybiegając na ulice.

Tajwan położony jest na styku dwóch płyt tektonicznych i jest uważany za jeden z najbardziej aktywnych sejsmicznie obszarów na naszej planecie. Każdego roku stacje sejsmologiczne odnotowują tam ok. 18 tys. wstrząsów wtórnych. Najsilniejsze trzęsienie ziemi na Tajwanie o sile 7,6 punktu wystąpiło we wrześniu 1999 roku. Zginęło wtedy około 2400 osób.

 

Na Tajwanie produkuje się bardzo dużo podzespołów elektronicznych i jakikolwiek kataklizm na wyspie może zdecydowanie wpłynąć na ich cenę. W przeszłości zdarzały się już takie okresy, gdy trzęsienie ziemi wywołało znaczny wzrost cen dysków twardych i pamięci RAM.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

nie widzicie jednej zeczy to

nie widzicie jednej zeczy to widac golym okiem ito jawnie co sztorm na sloncu i rozblyzk to wystempuje trzesienie ziemi lub mnogie trzesienia pomyslcie cos zaburza cykl planety lub pierwiastki zaczely miec wplyw na jadro ziemi albo zaczynamy spowalniac 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem