Ograniczenie nauki historii środkiem do kontroli społeczeństwa

Kategorie: 

Powszechne ogłupienie społeczeństwa może być bardziej zaplanowane niż nam się wydaje. Jeszcze za czasów pierwszej komuny prowadzona była aktywna walka z nauczaniem historii. To, dlatego właśnie, aby utrzymać przeświadczenie, że ZSRR jest wielkim przyjacielem pomijano takie "drobiazgi" jak Katyń. Nauczanie historii zawsze zbiega się z jakimś obowiązującym dyskursem.

 

Powyżej znajduje się nagranie przedstawiające fragment przemówienia, jakie na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił dwukrotny premier Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Szymon Peres. Opisuje on wizję wedle której nauka historii powinna zostać skrócona a wiedza o tym, co było kiedyś jest szkodliwa i trzeba patrzyć wprzód. Wyśmiewa on potrzebę uczenia ludzi dat i chronologii zdarzeń wskazując, że to, co było 200 lat temu mało kogo dzisiaj obchodzi.

 

Gdy patrzy się na to, co uczyniono z nauczaniem historii w naszym kraju to można dojść do wniosku, że wypisz wymaluj realizowany jest u nas właśnie ten program polityczny. Młodsze pokolenia są pozbawiane niepotrzebnego bagażu wiedzy nie tylko w historii, ale tez w innych dziedzinach życia. Edukacja ma się zaczynać wcześniej i wcześniej kończyć a produktem procesu szkolenia ludności ma być stworzenie bezrefleksyjnego tłumu chętnego do płacenia wielkich pieniędzy na urzędniczą rasę panów.

 

Do pewnego momentu można było podejrzewać, że degradacja nauki historii w naszym kraju jest tylko dziełem przypadku, ale powyższy film może wskazywać na to, że jest to jakoś inspirowane. Usuwanie historii może skutkować utrata tożsamości narodowej i rozpłynięciem się substancji polskiej w kosmopolitycznym tłumie.

 

Historia uczy nas nie popełniać ciągle tych samych błędów i wskazuje, kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem na przestrzeni wieków. Resetowanie tożsamości narodu może się skończyć tragicznie dla niego, ale także może być przyczyną powstawania zupełnie nowych konfliktów. Polityka historyczna Polski praktycznie nie istnieje. Oficjalnie już się mówi, że holokaust to robota Polaków i Nazistów, którzy chyba są z Marsa, bo nagle pozbawili się przynależności narodowej. Nie wiadomo już, kto z Solidarności jest bohaterem a kto agentem.

 

Zbrodnie komunistyczne są umarzane przez niby sądy III RP, a protestuje z tego powodu słabiutko bardzo niewielu. Dzieje się tak dlatego, że niewielu już w ogóle pamięta co się stało w PRL. Nikt o tym nie uczy a historia II RP jest zakazanym tabu, bo zbyt wiele autorytetów musiałoby upaść gdyby było inaczej. Brak nauczania historii to zgoda na łajdactwa, które prędzej czy później uderzą we wszystkich.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Prof.Krzysztof Jasiewicz,

Prof.Krzysztof Jasiewicz, Kierownik Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w Instytucie Studiów Politycznych PAN - "Żydzi byli sami sobie winni. Holokaust nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swego narodu.
Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu,co się działo na obrzeżach Zagłady, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu...Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół katolicki.Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu.Szkoda czasu na dialog z Żydami, bo to do niczego nie prowadzi" I żydowski odwet - Rasizm w PAN!!! Prof. Krzysztof Jasiewicz wyrzucony za krytykę Żydów!!! Pierwsza poinformowała… żydowska gazeta
Takiego skandalu w polskiej nauce dawno nie było. Prof. Krzysztof Jasiewicz został wyrzucony z funkcji kierownika Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. O jego odwołaniu z dniem 1 czerwca zadecydowało kierownictwo instytutu. Co skandalowi przydaje szczególny wymiar – jako pierwsza o odwołaniu poinformowała „Gazeta Wyborcza” powołując się jednak nie na PAN tylko na… żydowską gazetę „The Times of Israel”! To ludzie z „Gazety Wyborczej” domagali się także wyrzucenia profesora. Ich żądanie zostało spełnione... Resztę sami sobie dopowiedzcie...

Portret użytkownika raqq

Bardziej chyba chodzi o to,

Bardziej chyba chodzi o to, że wielokrotnie w historii zdarzało się, że odpowiednia duża lub mała część społeczeństwa, z własnej inicjatywy lub odpowiednio zmanipulowana, może skutecznie zbuntować się przeciwko władzy i ją zmienić (z mniej lub bardziej dobrym dla tegoż społeczeństwa skutkiem). Dla żadnej władzy nie jest to dobra perspektywa.

Portret użytkownika euklides

Chce rozkazywać czego mają

Chce rozkazywać czego mają się uczyć cudze dzieci. Typowy polityk chory na władzę. Moim zdaniem powinien się leczyć, ale to już jego problem. Natomiast polityków aktywynych zawodowo powinno się izolować bo są niebezpieczni dla otoczenia.

Portret użytkownika Cosiek

Ta już się prowadzi m.in.

Ta już się prowadzi m.in. propagandę pt. ,,polskie obozy koncentracyjne''. 
A Piłsudzki to propagandowy bohater w szkołach, którego Polacy czczą, a niestety przyczynił w wielkiej mierze do upadku Polski. W przeciwieństwie do Dmowskiego, któremu zasługa się należy.

Portret użytkownika RobCoInd55

Ty konserwatywny prawicowy

Ty konserwatywny prawicowy idioto! Piłsudski to najwybitniejszy polski przywódca autorytarny(i niestety jedyny dotychczas), chciał m.in. zjednoczyć Polskę, Białoruś i Ukrainę by każde pomagało sobie nawzajem w potrzebie. Był za państwem wielonarodowym. Jego rządy były dla Polski najlepsze, prowadził je silną ręką, po tym jak obalił partyjniacki, nieudolny sejm, ale nie represjonował obywateli, nawet jego karykatury ukazywały się w gazetach.
(Proszę nie zaliczać autorytaryzmu do rządów totalitarnych, rządy autorytarne są wyjątkowe w odpowiedni sposób, wystarczy odpowiedni człowiek i możemy mieć raj na ziemi, to najlepszy typ rządów)
A co do Dmowskiego, chciał na siłę spolonizować wszystkie obce mniejszości narodowe w naszym kraju(czyżby łagodniejsza forma Hitlera?). Chciał nawiązać współpracę z Niemcami na wypadek napadu Rosji. Z pewnością chciał się nachapać w partyjniackim sejmie na wygodną emeryturę, bo oto chodzi w partyjniactwie.
Proszę mi spadać ze swoimi fanatycznymi Katolickimi pobratymcami, którzy tylko zaburzają obiektywizm tą chorą logiką i kłamstwami Biblii.
Proszę również pamiętać, że nauka nie kłamie, a ludzie tak.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika darek2974

Ostrożniej z epitetami,

Ostrożniej z epitetami, czerwony leszczu, bo nie znając historii, sam wychodzisz na idiotę. Twój idol, jak bolszewicy podchodzili pod Warszawę, złożył władzę na ręce Witosa i pojechał do Poronina pożegnać się ze swoją panienką, zanim da nogę. Jednak Rozwadowski popędził kota czerwonym, więc Józek w te pędy wrócił do Wawy, a naiwny Witos zwrócił mu dymisję, żeby Polska nie musiała się wstydzić (za to znalazł się w Berezie Kartuskiej, bo Piłsudski, jak każdy czerwony, nie miał wdzięczności za przysługę, ale bał się Witosa, bo ten miał na niego haka). Rozwadowski pożegnał się z życiem w dziwnych okolicznościach jak każdy, kto coś wiedział o tej kompromitacji czerwonego Józka. A Józek tak jednoczył Polskę, że jak były plebiscyty na ziemiach spornych z Niemcami, to uderzył na Ruskich, czym wystraszył ludzi na tych ziemiach i głosowali na Niemców, bo bali się, że w razie czego mogą znaleźć się pod bolszewickim butem. Itp, itd. Nie darmo Niemcy w 39 mówili, że gdyby żył Piłsudski, nigdy nie doszłoby do wojny. Nie musieli by...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ